Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány hónapos baba érett...

Hány hónapos baba érett biológiailag arra hogy átaludja az éjszakát evés nélkül?

Figyelt kérdés
3 hónapos a kisfiam. Éjjelente ált. kettőször eszik. A nagyobbik egy évesen aludta át az éjszakát, és sokszor felkelt. Főleg a fogzás beindulásával egyre többször kellett megetetnem, csak a mellemen nyugodott meg. Szeretnék nem beleesni ebbe a csapdába újból, mert roppant fárasztó volt. A picúr kb 7 kg 3 hónaposan. Napközben szépen eszik, akár kettő óránként is. Hallottam hogy vannak akik vizet adnak a babának éjjel, főleg az apuka, cumisüvegből és így egy hét alatt megtanulta a baba hogy éjjel nem kel fel mert nem kap cicit!
2010. ápr. 13. 10:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én kislányom már 3 hónaposan átaludta az éjszakákat evés nélkül, de én ezért semmit nem tettem. Vicces volt, mert én felkeltem az etetési időben , ő meg nem :-))
2010. ápr. 13. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Az enyém ég nem alussza át, 13 hónapos, pedig nappal nagyon sokat eszik.

Fiam ilyen idősen már rég átaludta.

2010. ápr. 13. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

20 hónapos a lányom, de még nem alussza át az éjszakát. Én is azt hittem, azért, mert mindig együtt aludtunk és bármikor kapott cicit, de ez nem így van. Ugyanis most várjuk a kistesót, így - bár még napi kétszer-háromszor így is szopizik a leányzó - kevesebb tejem van meg kényelmetlenebb is a szoptatás, éjjel nem adok neki cicit, hacsak nincs valami baja (pl. fogzás) mert olyankor csak cicin nyugszik meg. De így is fölkel minden éjjel éjfél és kettő között valamikor és cumisüvegből vág be egy egész üveg tejet. Olyan mohón issza, hogy azt kell mondjam, tényleg éhes, nem poénból csinálja.

Szerintem babafüggő, kinél mikor jön el az az idő, hogy képes átaludni az éjszakát. Barátnőm nagyobbik kisfia 21 hós, már régóta nem ébred éjjel, sőt, a 4 hónapos kisfia is csak egyszer ébred, pedig ő is az anyukája mellett alszik és csak szopit kap. Ilyen idősen a lányom még éjjel is max. kétóránként szopott. Ezért is aludtam mellette, mert így föl se kellett kelnem, csak cicire húztam, ő meg kis önkiszolgáló volt, evett és azonnal vissza is aludt. Így nem volt gond az éjjeli ébredés nekem, gyakorlatilag alvás közben szoptattam. Most sokkal nehezebb, hogy föl kell kelnem és kimenni a konyhába tejet melegíteni.

2010. ápr. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Tápszeres kislányom 2 hónapos kora óta aludta át az éjszakát.Ezen csak a fogzási időszak változtat, de az sem tart tovább 1-2 hétnél.
2010. ápr. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
3 hónap kora óta átalussza az éjszakát. Ezek szerint biológiailag érett lenne már rá?
2010. ápr. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

ismerős gyerek január eleján született és átaludja.

Szerencsések.-))

2010. ápr. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
szia, nem csak az éhség miatt ébrednek ám...az hogy biológialiag mikor érett, sok tényezőtől is függ, és ezek közt csak az egyik az evés. mint látod, van olyan aki 3már 3 hónaposan képes rá, valaki meg még 2 évesen se. nagyban függ a gyerek karakterétől. ha örökmozgó , ingerkereső napközben , nagyobb az esély, hogy az éjszakát is később alussza át. sajnos ez van. az enyém 16 hós, de még egyetlen egy éjszakát sem aludt át. eddig a rekord az 6 óra volt, amit végigaludt, de ez csak 1x volt....amúgy még 2-3x biztos ébred, most meg hogy jönnek a szemfogai...ne is kérdezd.
2010. ápr. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
A kislányom 2 hós kora óta alussza át az éjszakát, bár nagyon ritkán van, hogy felkel, szopizik egyet, és alszik tovább. Nem alszik el túl korán, olyan 10 körül teszem le, de így reggel 7-8-ig húzza a lóbőrt:). Minden baba más. Egy ismerősömnek a fia már SZÜLETÉSE ÓTA alszik egész éjjel, egy barátnőm 20 hónapos lánya viszont még mindig ébred kétszer.
2010. ápr. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
75%
Nekem azt mondta a védődnő jópár hete, hogy az akkor fél éves, kb. 8 kilós fiam már elvileg bőven átaludhatná az éjszakát. Ezalatt azt értette, hogy korban és súlyban is ott van, hogy elégnek kell lenni a bőséges vacsorának ahhoz, hogy átaludja az éjszakát. Most 8 hós, jó esetben csak egyszer eszik éjjel, de inkább kétszer, és esélyt nem látok rá, hogy ez a közeljövőben megváltozna. Mi ilyen szempontból pechesek vagyunk, viszont már kapaszkodva mindenhová elsétál :-)
2010. ápr. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Itt van egy jó cikk a babák alvásáról


[link]

2010. ápr. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!