Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más is elbizonytalanodik,...

Más is elbizonytalanodik, hogy vigye a gyereket orvoshoz, vagy sem?

Figyelt kérdés

Első gyermekes anyuka vagyokl egy 20 hónapos csemetével. Szerencsére eddig nem volt sosem komolyabb baja. Az utóbbi időben - lehet, hogy a hidegebb időjárás miatt - azonban sűrűbben fordul elő, hogy köhécsel, folyik az orra. Láza hol van, hol nincs.. tartósan sosincs, általában 1 éjszaka után elmúlik. Nem szeretném őt állandóan orvoshoz hurcolni, de komolyan mondom, már elkap a kétségbeesés, hogy mit csináljak...


Egy konkrét példa: kb. 2 hónapja felment a láza, köhögött, folyt az orra. A 2. napon (láza nem volt akkor már), elvitte, az orvoshoz. Megállapította, hogy felső légúti fertőzése van. Írt fel gyógyszert, 1 hét alatt minden elmúlt. Rá egy olyan 2 hétre megint köhécselés, orrfújás.. Vigyem, ne vigyem...? Elvittem. Azt mondta a doki, hog most nem lát semmit, nem piros a torka, a tüdeje is tiszta, nem beteg. csak köhög, meg folyik az orra. Most pénteken megint belázasodott, kapott lázcsillapítót, lement neki szombatra. Szombaton nincs láz, de köhögés, orrfolyás igen. Vasárnap hőemelkedés, de köhögés nincs :)


Hogy lehet így rutint szerezni? :) A megkérdezett, több gyeremekes, rutinos anyukák azt mondják, hogy ők csak akkor vitték ilyesn korban a gyereket dokihoz, ha nyilvánvalóan bágyadt volt, vagy legalább 3 napig nincs láza... Csak kíváncsi lennék, hogy Ti hogy csináljátok?


2014. nov. 24. 11:37
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
15 hónapos a lányom. Nekem az az elvem, hogy ha köhög (nem csak elvétve, hanem köhög), és/vagy láza volteste, /vagy van, akkor mindenképpen Doktor néni. Néha igen, elbizonytalanodok, főleg azért mert 25 beteg gyerek között várakozok a rendelőben, szóval ha addig nem is volt "beteg" akkor ezután már az lesz.
2014. nov. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
11-es vagyok, de ha náthás alapból orrszívő, ha gombócos az orra akkor sterimart is használok mellé, és ha köhög akkor sinupret gyógynövényes cseppet. És néha érzem a Doki nénin, hogy nem kellett volna levinnem mert nem "beteg" úgy igazán. :-)
2014. nov. 24. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Adtam nei én is orrcseppet, meg köptetőt, csak attól bizonytalanodtam most el, hogy egyik nap lázas, aztán nem, aztán megint hőemelkedés... meg közben híg széklet.. szóval túl sok a bizonytalanító tényező.

Holnap elviszem, az a biztos...

2014. nov. 24. 15:27
 14/16 anonim ***** válasza:
Nem jön véletlenül a foga? Nálunk olyankor van ingadozó hőmérséklet és hígabb széklet.
2014. nov. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Ha ennyire összetett a dolog, tényleg jobb ha látja a Doki. (11-es) mennyi idős is? Az én lányom 15 hónapos.
2014. nov. 24. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Már csak a 4 leghátsó rágó van neki hátra. Nem érzem, hogy duzzadt lenne az ínye.. bár sokat nyúlkál a szájába..

20 hónapos.

2014. nov. 24. 15:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!