Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más is elbizonytalanodik,...

Más is elbizonytalanodik, hogy vigye a gyereket orvoshoz, vagy sem?

Figyelt kérdés

Első gyermekes anyuka vagyokl egy 20 hónapos csemetével. Szerencsére eddig nem volt sosem komolyabb baja. Az utóbbi időben - lehet, hogy a hidegebb időjárás miatt - azonban sűrűbben fordul elő, hogy köhécsel, folyik az orra. Láza hol van, hol nincs.. tartósan sosincs, általában 1 éjszaka után elmúlik. Nem szeretném őt állandóan orvoshoz hurcolni, de komolyan mondom, már elkap a kétségbeesés, hogy mit csináljak...


Egy konkrét példa: kb. 2 hónapja felment a láza, köhögött, folyt az orra. A 2. napon (láza nem volt akkor már), elvitte, az orvoshoz. Megállapította, hogy felső légúti fertőzése van. Írt fel gyógyszert, 1 hét alatt minden elmúlt. Rá egy olyan 2 hétre megint köhécselés, orrfújás.. Vigyem, ne vigyem...? Elvittem. Azt mondta a doki, hog most nem lát semmit, nem piros a torka, a tüdeje is tiszta, nem beteg. csak köhög, meg folyik az orra. Most pénteken megint belázasodott, kapott lázcsillapítót, lement neki szombatra. Szombaton nincs láz, de köhögés, orrfolyás igen. Vasárnap hőemelkedés, de köhögés nincs :)


Hogy lehet így rutint szerezni? :) A megkérdezett, több gyeremekes, rutinos anyukák azt mondják, hogy ők csak akkor vitték ilyesn korban a gyereket dokihoz, ha nyilvánvalóan bágyadt volt, vagy legalább 3 napig nincs láza... Csak kíváncsi lennék, hogy Ti hogy csináljátok?


2014. nov. 24. 11:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Én csak akkor viszem, ha 2-3 napig lázas (mondjuk 38, 5 vagy a fölötti), és fájlalja a torkát. Egyébként ha csak folyik az orra meg köhög, de mondjuk kb. 1 vagy max. 2 napig van láza aztán elmúlik (a láz), akkor nem viszem, csak itthon orrcseppezem, Baby loof balzsammal kenegetem a hátát éjszakára, meg lándzsás útifű szirupot adok neki.

Én egyszer még kb. fél éves korában felhívtam a rendelőt, hogy folyik az orra, hőemelkedése van, vigyem-e be, azt mondták, hogy isten őrizz, még majd ott összeszed még valamit hozzá, adjak neki Nurofent, orrcseppet, stb., és akkor vigyem, ha rosszabbul lesz, vagy nem múlik pár nap után sem. Én azóta így csinálom.

2014. nov. 24. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Még annyit felejtettem el mondani, hogy már jár bölcsibe, én meg dolgozom.. Bölcsibe is viszed úgy, ha köhög, meg folyik az orra, de igazából nem fertőző, nem beteg?
2014. nov. 24. 11:57
 3/16 anonim ***** válasza:
Én őszintén szólva nagyon ritkán vittem/viszem orvoshoz. Csak ha tartósabban rosszul volt. Ez 3 éves kora előtt 2 alkalommal fordult elő. A láz hál istennek mindig hamar lement neki, sosem volt tartósan lázas. Orrspry-t, meg köhögéscsillapítót szükség esetén lehet kapni a gyógyszertárban. Ezek elégnek is szoktak bizonyulni, nem vagyok a túlgyógyszerezés híve. Most hogy ovis valamivel többet járunk orvoshoz, de csak azért mert kell az igazolás, különben most sem vinném többet, annyira nem beteg most sem, hamar túl van rajta.
2014. nov. 24. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Én szinte mindig elviszem orvoshoz a gyerekeimet. Nézze, hallgassa meg, ha nincs baja akkor jó, ha van akkor kapjon rá gyógyszert.
2014. nov. 24. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Én első gyerekemet nagyon ritkán vittem orvoshoz, náthával meg soha. Szerencsére nem is nagyon volt beteg. Mikor már három gyerekünk volt, egyik alkalommal mindegyik náthás volt. És a legkisebb, pár hónapos egyik napról a másikra alig kapott levegőt... Kiderült, hogy bronchitise van neki is, meg a nővérének is. Úgyhogy azóta, ha valamelyik nagyon köhög, vagy ha látom hogy nagyon náthás feje van, akkor elviszem az orvoshoz, hogy megvizsgálja a tüdejét, fülét. Vagy ha több mint egy napig lázas.
2014. nov. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
2 éves a lányom. Én nem viszem dokihoz,csak ha látom hogy tényleg beteg. 6hónaposan éjjel felkelve 41 fokos láza volt,csillapítottuk stb.Másnap is 41 volt neki,doki azonnal. 3 napos láza volt,3 napi nem lehetett 39,6 alá vinni semmivel. Bárányhimlővel voltunk még dokinál. Meg egyszer mikor náthás volt és köhögött is. Most is épp a nátha vége felé van,picit köhögcsélt,nem vittem. Egyik nap reggel hányt,mert sok taknyot nyelt és a vízzel,amit ivott,kijött. Nem vittem el orvoshoz,úgy voltam vele ha még hány késöbb is,akkor elviszem. Én nem nagyon aggodalmaskodok ha beteg szerencsére.
2014. nov. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Ez nehéz kérdés, én is sokat hezitáltam az elmúlt 16 hónapban, hogy vigyem-e a betegeskedő gyermekemet orvoshoz, vagy sem. Szerencsére ritkán beteg, és sosem komoly, hasmenéses vírus és náthás megbetegedésekkel volt eddig csupán dolgunk.


Ha csak folyik az orra, meg hőemelkedése van, akkor nem viszem dokihoz, ez általában 1-2 nap alatt el is múlik.

Ha belázasodik, és 1-2 napnál tovább tart a magas hőmérséklet, vagy elkezd köhögni is, akkor viszont viszem, jobb ha ránéz az orvos, ő láthat/hallhat olyan dolgokat, amiket én laikusként nem vennék észre.


Mondjuk nálunk van olyan opció is, hogy rendelési időben fel lehet hívni a doktornőt, elmondani dióhéjban a panaszokat, és ha indokoltnak látja, akkor behív minket, ha azt mondja, hogy épp xy-vírus van, nem tud mit tenni, kezeljem a tüneteket itthon, akkor nem viszem.

2014. nov. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Igen, végül én is felhívtam a dokit... mivel ez most összetett (megy a hasa is, láza is van: ez vírusra utal, azt mondta, emiatt nem kellene bevinni, mert 2-3 nap múlva elmúlik, mivel köhög is, meg az orra is folyik), bele kellene nézzen a torkába. Én sem szeretnék amúgy rohanni minden köhintésre, pláne gyógyszerekkel tömni ilyen kis korában, de nagyobban sem, mondjuk.. Csak most annyira össze-vissza an minden..
2014. nov. 24. 13:39
 9/16 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszoló vagyok:

számomra az a legnagyobb visszatartó-erő az illetően, hogy orvoshoz vigyem a lányomat, hogy mindig dugig van a rendelő, sok kis taknyos, köhögős, lázas, fosós kisgyerekkel, féltem a sajátomat, nehogy még betegebb legyen a többi gyerektől (sajnos volt már re precedens), pláne ha neki éppen csak az orra folyik. Volt már, hogy maga az orvos mondta, hogy ránézne a gyerekre, de inkább ne vigyem be, mert mozdulni nem lehet, annyian vannak a váróban, ráadásul valami durva hányós vírus is terjed, így itthon maradtunk.


Kár, hogy mostanság már nem jönnek házhoz az orvosok, emlékszem, hozzánk gyerekkoromban sokszor kijött a gyermekorvos, akkor ez még majdhogy nem evidencia volt. A mi dokinénink sajnos nem jár házhoz, puhatolóztam már, hogy honorárium fejében sem jönne-e ki, de sajnos nemleges választ kaptam.

2014. nov. 24. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

4-es vagyok

Nem írtam, hogy nálunk mindegyik gyereknek van alapbetegsége, ezért viszem Őket egyből. Egyikük kruppos (már kinövőben van nála), a másik kettő pedig asztmás.

2014. nov. 24. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!