Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hónapos a babám. Idáig...

5 hónapos a babám. Idáig mindent csinált ahogy a ''nagy könyvben'' meg van irva. Szépen kuszik az oldalára fordul. Viszont a hátáról a hasára nem fordul még. Hány hónaposan kell ezt csinálnia? Nincs elkésve?

Figyelt kérdés
2014. nov. 25. 08:30
 1/5 anonim ***** válasza:
nincs :) én fiam a 6 hós státuszon épphogy átfordult... most 9. lesz 8 hós, már négykézláb áll, hintáztatja magát, ugrál mint egy béka előre :) próbálkozik már a kezét is tenni a mászáshoz, szóval másfél hónap alatt rengeteget fejlődött... nyugodj meg semmiről sincs lekésve :)
2014. nov. 25. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

a 6 hónapso státuszon a fiam még csak hasról hátra kínlódta át magát, azt is kétszer.

6,5 hónapos korában már oda vissza pörgött.

2 héttel született korábban egyébként, nálunk minden 2 hét csúszással történik, vagy pedig sokkal előbb pl. a mászás 7,5 hónaptól megy, kúszás a forgás előtt nálunk is, ülni meg még nem akar, pedig 9 hónapos lesz. Nem egyformák a gyerekek, sokszor látom és mondom is, a nagykönyvek csak irányadóak, fejlődésben és etetésben is, ne aggódj, nem vagytok lemaradva.

2014. nov. 25. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nincs elkesve. Az en lanyom 4,5 hosan fordult eloszor hasra, de csak baloldalrol, vissza majdnem 7 hosan csak. Nem kell ketsegbeesni.

Mara mar 21 honapos mult es teljesen tokeletes a mozgasa, 10,5 honaposan indult el, ne izgulj, ne eroktesd, majd csinalja.

2014. nov. 25. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az én fiam 6 hónapos, és két napja fordult csak át, ne izgulj! A doki és a védőnő úgyis szólnak, ha valami nem stimmel, azért mert nem a nagykönyv szerint halad, nincs baj, szerintem kevés gyereknek sikerül ez:)

Amúgy az én babám is két héttel hamarabb született, és ő is kb annyival van "lemaradva", ő az első két hetét kb. végig aludta, enni kelt csak fel, utána kezdte csak a szemét nyitogatni.

A nagyobb 8 hónaposan fordult át,utána mindent gyorsan csinált, most 4 éves, és teljesen egészséges:)

2014. nov. 25. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
az én kisfiam 8 honaposan fordult csak át a hátáról a hasára. kúszni, mászni sem igen akar. Voltunk szakembernél, azt mondta azért mert rájött hogy nem kell semmit csinálja mert amiért jelez hogy kell neki mindig odaadtuk neki, ha meg nem, akkor a plédet huzta magához amin a játékok voltak. Izomzatilag, erőügyileg, fejlődésügyileg mindent rendben találtak nála.
2015. dec. 19. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!