Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Éri valamilyen hátrány a...

Éri valamilyen hátrány a gyereket, ha kimarad a védőnői gondozásból?

Figyelt kérdés

Három hónapja költöztünk, az előző védőnő átküldte az itteninek akkor az adataimat. Ezt a védőnőt azóta se láttam, nem keresett semmilyen formában.

A védőnői szolgálatot eddig is inkább felesleges macerának éreztem, az előző felé érzett személyes szimpátia miatt nem akadályoztam csak.


A baba fél éves. Gyerekorvos havonta látja akkor is, ha semmi baja (és 3-4 éves koráig minimum ezt szeretném), de bármikor házhoz is jön hívásra (félig-meddig magánorvos). Ő havonta nézi a fejlődését, átvizsgálja, bármilyen kérdéssel kereshetem.


Gondozással kapcsolatban pedig a sokgyerekes barátnőmet is fel tudom hívni, neki csecsemőgondozó végzettsége is van.


A doki mondta, hogy ha nem jelentkezett a védőnő, akkor keressem én, lehet, hogy itt nekem kell bevinni a babát.

Vizsgára készülök, hideg van, sok a betegség mostanában (pl zárt váróban ülők). Semmi kedvem nekem utánamenni.


Ha én sem keresem a védőnőt, akkor a gyereket érheti bármilyen hátrány emiatt?


2014. nov. 26. 11:19
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
0%

Mondjuk szerintem kicsit lenézően írsz a védőnőkről. Az, hogy kiment környezettanulmányra, nem unalmából csinálta, hanem kötelező neki és ha jól tudom még pontoznia is kell, vagy valami hasonló.

Valószínűleg a védőnő is tudta, hogy belvárosi lakásban minden megvan, de sajnos ugye sose lehet tudni alapon kimennek, hiszen ez a munkájának egy része.

Valóban, az ország elmaradottabb részein jobban szükség van a védőnőkre, mint egy fejlettebb nagyvárosban, de ugye sose tudni. Ha meg gond lesz, a védőnőt veszik elő természetesen először és utána csak az orvost esetleg.

Nagyon viccesen állsz egyébként a dolgokhoz.

Úgy tudom a vezető védőnőnél kell lemondani. A te esetedben valóban jobb, ha lemondod. Egyébként szoktad sétáltatni a babád vagy bent ül egész nap a négy fal közt?

Telefonáláshoz nem kell kilépni a lakásból, friss levegő meg nem árt a gyereknek sem. Telefon meg max. 5 perc.

2014. nov. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

- mondd le és kész, ha nyűg


Mikor költöztetek be? Ja megvan, három hónap. Azalatt már RÉG ki kellett volna mennie (vagy felhívni, ilyesmi). Egyáltalán biztosan átküldte az előző vnő a lapodat? Mert sok gyökér bizony "elfelejti", v szrik bele, az új meg azt sem tudja, hogy egyáltalán beköltöztek a körzetébe.


Amikor kimegyünk terhesség alatt akkor a lakáskörülményeket nézzük: víz, fűtés legyen, meg egy sarok (pl. matrac) a babának. Nagyrészt ez az elsődleges, ja, meg ne csótányok, patkányok közt éljen a pár. Lakásállatra van, aki ugrik (amíg rendesen tartják, tiszta, stb., addig szerintem nem gáz).


De amúgy nagyon tágak a határok, a tűrés, nagyon gázos helyzetnek kell lenni ahhoz, hogy ne engedjük haza az újszülöttet.


Amúgy, ha lemondod, kimegy a GYEJÓ, ők körbe néznek, meg néha ellátogatnak, aztán csá. A kötelező fejlettségi státuszlapot orvos is meg tudja csinálni.

2014. nov. 26. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Bocsánat, ha félreérthető voltam, nem a védőnők ellen írtam, hanem maga a védőnői rendszer ellen. Amit ugye nem a védőnők találtak ki, ők csak végrehajtók. Nincs differenciálás (igen, tudom, bürokrácia), illetve azért becsúsznak a védőnők közé olyanok is, akik kérdéses, hogy a pályaalkalmasságin hogy mentek át - bár ez szinte minden szakmára igaz.


#11-es, igen, a gyerek érzelmi és anyagi szempontból is jó körülmények között nevelkedik. Igyekszem több forrásból tájékozódni, ha bizonytalan vagyok. Ellentmondásos infók esetén a legszigorúbbat követem "biztos, ami biztos" elven.


Ügyintézni és várókban üldögélni valóban nem szeretek. Ezért magánorvoshoz járok időpontra, a banki ügyeimet a neten intézem.

A babánál volt egy nagyon-nagyon enyhe gyanú, hogy a mozgásfejlődése nem 100%-os. A gyerekorvos is vakarta a fejét, a fejlesztőpedagógus nagyszülők is. Inkább elvittük neurológushoz, mert lássa tízszer feleslegesen szakember, mint egyszer nem, amikor kellene. Szerencsére feleslegesen látta. De megnyugodtunk, hogy nincs baj vele.


12-esnek köszönöm szépen a szakmai szempontú választ!

2014. nov. 26. 20:16
 14/17 A kérdező kommentje:

Ja, egyébként biztos, hogy átküldte az előző védőnő. Őt eléggé elhivatottnak és megbízhatónak ismertem meg. Részéről is elkaptam pár szentségelést a rendszerrel kapcsolatosan, de lelkiismeretesen megcsinálta az általa hülyeségnek tartott bürokratikus részeket is, időpontokra pontosan érkezett, fejből tudta az előzményeket.

És a kakaskodó kérdéseimre is nagyon jó diplomáciai érzékkel, profin reagált (némelyiknél megértettem volna, ha elküld melegebb éghajlatra).

Szóval ő szerintem átküldte.

2014. nov. 26. 20:19
 15/17 A kérdező kommentje:

Amúgy az átjelentés is úgy volt, hogy a korábbi védőnőnek elmondtam, hogy szept 1-el költözünk, viszont 7-én vizsgázom, úgyhogy papíron hadd legyünk 8-tól átköltözve, addig nem örülnék, ha zargatnának. Így fel is írta, hogy szept 8-tól leszünk a jelenlegi lakhelyen.

Az itteni védőnő azóta jön :)

2014. nov. 26. 20:22
 16/17 anonim ***** válasza:

Tudtommal neked kell jelentkezni az új védőnőnél és ő kéri át a papírokat, mint amikor háziorvost váltasz akkor is az új kéri el a régitől.Elég telefonon felhívni s ennyi.

Mi is költöztünk s mindkét helyen nagyon aranyos védőnők voltak s bármikor hívhattam őket.

Én olvastam azt a történetet s sztem a lemondás tök macera s amúgy meg lehet tök normális a védőnő.

Velem minden állapotfelméréskor felvett egy kis jegyzőkönyvet amit neki le kell adni a felettesének.

2014. nov. 26. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Én írtam a lemondásos cikket:

Nem macera a lemondás.Csak mi kivételes eset vagyunk,mert felénk ilyen még nem volt,ahogy mondták,itt ez nem szokás...Ezért próbáltak minket túlságosan szemmel tartani és szerintem joggal gondoltam úgy,hogy teljesen felesleges egy évig a családhoz járni(mint írtam,többször,váratlan időpontban látogattak,mindig minden rendben volt stb...)

Azóta már mondta le másik család is a védőnőt,itt már rutinosabbak voltak és összesen 3x volt kint a gyermekjóléti szolgálat családgondozója;lezárta az ügyet és azóta élnek békében.

(amúgy szerintem jó lenne a védőnői rendszer a "szemellenzők" vagyis a kötelező területi határok nélkül)

2014. nov. 27. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!