Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mosható pelusos kérdés? Egy...

Mosható pelusos kérdés? Egy időben gondolkodtam a mosható peluson, de arra jutottam, hogy azokat hogy lehet fertőtleníteni? Anyukám mindig mondja, hogy ők régen kifőzték a pelusokat, de a mai szuper pelenkáknál még mosószert se használhatsz.

Figyelt kérdés
Egyik ismerősünk használja őket töretlenül, de mindig meg kell szakítania, annyira piros és pöttyös lesz a pici feneke. Egyébként (spórolás, környezetvédelem) nagyon jó ötletnek tartom. Hozzáértők, hogy fertőtlenítetek? Az is érdekelne, aki használtan vett ilyen pelust.
2014. nov. 27. 16:01
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én is igazi "fanatikus" moshatózós anyuka vagyok. A régi pelenkák azért kicsit másabbak voltak mint a mostani modern mosis pelusok ;)

Mosószer igenis kell hozzájuk anélkül nem lesznek tiszták, de hogy hosszú legyen az élettartamuk és a környezetet is kíméljük folyékony mosódióval szoktam mosni (40 fokon). Öblíteni pedig ecettel. Ez a legtökéletesebb fertőtlenítő. Ezenkívül ha valakinek van rá lehetősége akkor érdemes a kertben teregetni mert a nap is fertőtlenít.

Biztosan lehet használtan is jó pelusokat kifogni de én újakat vettem mert ha valaki "nem jól bánt" a pelenkákkal, akkor külsőre nem látszik semmi, de a nedvességet már nem tudják magukban tartani, idő előtt átáznak.

Ha kérdésed lenne nyugodtan írj.

2014. nov. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ecet és natrium perkarbonat, plusz vannak kimondottan mosipelus fertőtlenítők.Az én lanyomnak is piros néha (fogzaskor) de olyankor a nagynak is piros volt anno papír pelenkaban.
2014. nov. 27. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én pelenkafertőtlenítőt használok hozzá.

Igen, néha kipirosodik, de nem a fertőtlenítés hiánya miatt. Olyankor eldobósban is ugyanez van. Pl. fogzásos kaki nagyon ki tudja marni.

2014. nov. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!