Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A taxiban kell gyerekülés?

A taxiban kell gyerekülés?

Figyelt kérdés
2010. jan. 30. 15:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
54%
ugyanúgy vonatkozik a KRESZ a taxisokra is. csak nem tartják be:)
2010. jan. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nem, a taxiban nem kötelező a gyermekülés használata (KRESZ).
2010. jan. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszi, ez jó...Két egymásnak ellentmondó vélemény. Na ezért nem tudom én sem.
2010. jan. 30. 15:35
 4/13 anonim ***** válasza:

elvileg kell, de sz-rnak rá

án úgy utaztam taxiban, hogy babahordóban vittem a babát, de esze ágában sem volt bekötnie a sofőrnek, azonnal indult, úgyhogy én se tudtam bekötni, fogtam szorosan.

amikor nagyobb volt, akkor meg a féjem hozta kenguruban, és hátul ültek, k.rvára nem biztosnágos, de ügyeletre kellett vinni éjjel, nekünk meg nincs autónk. féltem is, hogy majd a taxis nem visz el, de a szeme se rebbent...

2010. jan. 30. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
...bár ez nem pesten volt (uolsó vagyok)
2010. jan. 30. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Azért is kérdezem, mert nyilván aki taxival megy valahova a gyerekével, annak nincs biztonsági gyermekülése (mivel valószínű, autója sincs). Nekünk van autónk, és természetesen gyerekülésünk is, de ha nagy ritkán taxival kell mennünk valahova (eddig kétszer fordult elő, mert az autó szerelőnél volt), nem cipeltük le mindkét gyerek ülését a taxiba, hanem hátraültem melléjük a kocsiban. A taxis meg sem említette a gyerekülést. Esetleg lehet kérni olyan kocsit, amiben van gyerekülés?
2010. jan. 30. 15:44
 7/13 anonim ***** válasza:

Másodiknak van igaza, nem kell, mint ahogy buszon/villamoson sem kell (parázom is, mikor ölemben a gyerek, és jól befékeznek...)

Férjem nemrég vizsgázott KRESZből. :o)

2010. jan. 30. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Én karácsony előtt szereztem meg a jogsit. Nekem azt mondta az előadó a kresz tanfolyamon, hogy kell oda is ülés, de nem foglalkoznak vele.

Na most akkor melyik volt a jó előadó?:)

2010. jan. 30. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

A KRESZ-ből másoltam:


A gyermeket nem kell gyermekbiztonsági rendszerben rögzíteni:


a) ha a gyermekbiztonsági rendszer beszerelésére a gépkocsi a gyári kialakítása alapján nem alkalmas (az ilyen kialakítású M1, N1, N2 és N3 kategóriájú gépkocsiban a 3 évnél fiatalabb gyermek nem szállítható, illetve a 3. életévét már betöltött és 150 cm-nél kisebb testmagasságú gyermek az első ülésen nem szállítható);

b) ha gépkocsi hátsó ülésén utazik, 3. életévét már betöltötte, legalább 135 cm magas és az üléshez beszerelt biztonsági övvel – testméretéhez igazodóan – biztonságosan rögzíthető;

c) ha taxi üzemmódban használt taxi gépkocsi és a személygépkocsis személyszállítást végző gépkocsi hátsó ülésén utazik;

2010. jan. 30. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
KÖSZI!
2010. jan. 30. 16:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!