Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy tudnám Vele megértetni,...

Hogy tudnám Vele megértetni, hogy az ilyen fiatalok, mint mi, alkalmatlanok szülőknek?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok és 5 hetes terhes. Tegnap elmondtam a barátomnak és azt is, hogy nem akarom megtartani. Ő viszont szeretné. De nem érti meg, hogy jelenleg mi alkalmatlanok vagyunk szülőknek. Mármint, könyörgöm, Ő imád bulizni, folyton a barátaival van, én nem vagyok túl stabil érzelmileg, vásárlásmániával és bulizással felejtem el a problémáimat.

Azt mondja, hogy megváltozik, de tudom, hogy jövő télen az lenne a legnagyobb baja, hogy nem mehet síelni a barátaival, vagy hogy nem tud lebarnulni valamelyik tengerparton.

Ismerem, 5 éve vagyunk együtt.


2014. nov. 29. 14:11
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
47%
látom te már döntöttél. Akkor ne tartsd meg, de azt se várd el tőle hogy veled maradjon.
2014. nov. 29. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
13%
Ez egy közös döntés. Ha ő megtartaná, te meg elveteted, akkor - mint az elő válaszoló is mondta - ne várd, hogy veled maradjon. Nem tudom hány hetes terhes vagy, de ha még van egy-két heted dönteni, akkor érdemes lenne ezt minél jobban átgondolni, átbeszélni.
2014. nov. 29. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:

Igen, döntöttem.

Tisztán tudok gondolkozni, tudom, hogy mivel járna egy kisbaba. Ő azt hiszi, hogy elég az anyagi biztonság, de ez nem így van.

Nem fog elhagyni az abortusz miatt, csak szeretném, ha Ő is megértené azt, hogy mi még fiatalok vagyunk egy babához.

2014. nov. 29. 14:21
 4/29 anonim ***** válasza:
75%
2-es vagyok: Most látom, hogy írtad, 5 hetes vagy. Nem vettem észre. Amúgy honnan tudod, hogy nem hagy el? Most akkor már megbeszélted vele és beleegyezett a döntésedbe, vagy még meg akarod győzni? Szerintem nem fogod tudni vele megértetni.
2014. nov. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
67%

Jól döntöttél, valóban nem való Nektek még egy baba. És ebben igazad van: nem csak anyagi biztonság kell annak a babának. Az is nagyon fontos, sőt, elengedhetetlen, de fel kell nőni egy ilyen óriási feladathoz. És ez két embert igényel, minimum!

Ha szeret Téged, és működik közöttetek a kommunikáció, meg fogod tudni beszélni Vele. Ha ezért elhagy, azt is meg lehet érteni, de azt semmiképpen nem szabad hagynod, hogy ezzel zsaroljon Téged érzelmileg. Te gondolkodsz felelősségteljesen, meglepően felelősségteljesen a korodhoz képest, csak a barátodból hiányzik ez a felelősségtudat.

2014. nov. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
60%

Hát, ez gáz! Gyanítom ennek a kapcsolatnak lőttek...

Ha elveteted (ami részemről ebben az esetben tök érthető),ő lehet megutál, ha megtartod, magaddal cseszel ki. Mert ha ő mégsem tud megváltozni, akkor te ott maradtál egy babával, akit nem is nagyon akartál. A pasik nem változnak csak úgy meg. Van még kb 7 hetetek, h beszéljetek ezekről a dolgokról. Pro és kontra...

szerintem ez nagyon gáz helyzet...(de ebben az esetben én sem tartanám meg)

2014. nov. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
Onnan tudom, hogy nem hagy el, mert mondta és tudom, hogy egy ilyen helyzetben nem hagyna magamra.
2014. nov. 29. 14:43
 8/29 anonim ***** válasza:
42%

Legyen szerencséd, de szerintem ebben a kapcsolatban meglesz a tüske....-így vagy úgy.

Kívánom nektek a legjobbakat!

2014. nov. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
33%
Érdekes azt nem hiszed el hogy azt mondja megváltozik de azt elhiszed hogy abortusz után nem hagy el? Szerintem úgy le fog lépni mint a sicc, teljesen jogosan.
2014. nov. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
14%
Anyának senki sem születik, anyává és apává is válunk. Sok lemondással jár a gyerek, de legalább annyi pluszt is hoz az életben. Lehet, úgy gondolod, hogy most alkalmatlan vagy arra, hogy valakinek az anyja legyél, de ez egyáltalán nem biztos, hogy így is lesz, ha megszületik a gyerek. Ugyanez igaz a párodra is. Amúgy miért lenne baj, ha a baba mellett az apa elmegy pár napra síelni a haverokkal? Te ott leszel a gyerekkel, kibírtok nélküle egy kis időt, te is el tudod látni a teendőket. Azt honnan tudod, hogy érzelmileg nem kapnál-e akkora energiát ettől a gyerektől, hogy kissé stabilabb legyél lelkileg? Persze, a bulizásról le kell mondanod, de nem örökre. Ha nagyobb lesz a gyerek, simán el van pár órára nélküled is, amikor kikapcsolódhatsz. Én azt mondom, ha érzelmileg ennyire instabil vagy, az abortusz után is könnyen összeroppanhatsz. Mert azt hiszed, ezzel megoldódik minden, közben meg magadra és a párodra raksz plusz terhet. Amúgy nyaralni is mehettek majd a gyerekkel. Tengerpartra és síelni is.
2014. nov. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!