Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem lehet megértetni az...

Miért nem lehet megértetni az emberekkel, hogy aki gyerek mellett állatot tart még lehet tiszta, SŐT! Vagy, hogy nem veszélyezteti a gyerekét ha felelős állattartó és anya?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy mindig megkapom, hogy ki kell dobni a macskákat és az emberek meg akarnak menteni a sok nem létező problémáktól! Amíg terhes voltam mindenki jött a toxoplazmával, mintha én nem lettem volna felkészülve, mellesleg gyermekkoromban átestem a fertőzésen, tehát védett voltam de meg is vizsgálták a vérem és az engem igazolt. Az alomhoz nem nyúltam, a férjem tisztította és cserélte mindennap! Nekem a napi rutinhoz hozzátartozik a 2 szeri porszívózás és felmosás, ha nem tenném meg olyan mintha nem ennék, nálam soha nincs, hogy majd holnap. A cicák (2 van) nem mennek a hálóba és a gyerekszobába mindkettőn szúnyoghálós ajtó van, pontosan miattuk. Még terhesen megcsináltattam. A padlóm mindenhol fehér tehát minden meglátszik rajta és bátran kijelenthetem, hogy patyolat tiszta. A nappalim kanapé huzatai bőrből vannak és szintén világos színüek. Nincs szőnyeg, pontosan a tisztán tarthatósága miatt,mert azt nem tudnám mosógépben mosni. Voltam én már olyan lakásban ahol nem volt állat mégis olyan kosz volt, hogy egy pohár vizet nem fogadtam el, persze ők is óvnak a betegségektől amit kapok a macskától! Állatok mellett nőttem fel és soha nem volt semmi bajom, a toxoplazmát is a meg nem mosott gyümölcstől kaptam egy nyaralás alkalmából!

Jó lenne ha az emberek felfogása változna ez irányban és elfogadnák, hogy aki állattal él nem disznó ólban lakik és nem kap leprát sem!


2010. dec. 1. 10:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
83%
Az emberek többsége hülye idióta, és annak ellenére, hogy valamiről sokat nem tudnak, nagymellénnyel alkotnak véleményt. Ez van. Annyit tehetsz, hogy lesz...d őket. Nehogymár itt magyarázkodni kezdj. Minél jobban védekezel, annál jobban fognak támadni adott témában. Tényleg, sz..d le, és kész.
2010. dec. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként is a gyerekeknek x kiló koszt meg kell enniük, mire egészségesen felnőnek - a mondás szerint :)

Ha mindentől meg lennénke védve, az jobban ártana nekik. Édesanyám védőnőként dolgozott, rengeteget mesélt erről nekem. Volt olyan család, akiket látogatott, hogy orvosi szobában tartották a gyereket, köpenyt és kesztyűt húztak (és húzattak mindenkivel) ha bementek hozzá. Persze a gyereket az első szél elfújta nagyobb korában is.


Nyilván azért megvan mindennek a határa, nyilván nem nyúlsz a ygerekhez macskaalmos kézzel, stb, de hogy macskákkal nőnek fel, vagy esetleg mások kutyával, az nemhogy árt, még használ.

2010. dec. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Gondolj arra, hogy Gregor Bernadettnek mindig sok macskája volt és van, és mégis két gyermeket nevel egészségesen. Ha tisztán tartod a lakásod, akkor nem lesz semmi probléma. Én jártam olyan helyen, ahol gyerek nem volt, de szemmel látható volt a macskaszőr mindenhol, mikor felálltam a fotelból tele volt a ruhám szőrrel, na ilyen elhanyagolt helyen lennél kitéve fertőzésnek.
2010. dec. 1. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Hát igen, egyetértek! Természetesen nem fogom meg a gyereket macskaalmos kézzel, sőt, a gyerek 4 hónapos koráig hozzá sem értem a macskákhoz, ez nem volt tudatos ez ösztönös volt. Akkor vettem észre magamon a túlzott óvatosságot, ami az én véleményem szerint sem jó. Az orvosom, pedig járt hozzám gyakran és nem is vette észre , hogy van macska! Már 2 hónapos volt a gyerek mikor kérdeztem valamit velük kapcsolatban, erre neki kikerekedett a szeme, hogy "itt van macska"? Nem vette észre mert nem "totyogtunk" a szőrben és a macskák általában egy sarokban alszanak a saját "ágyukban". Az igen válaszomra azt mondta, hogy jó, legalább nem lesz allergiás rájuk a gyerek.

Szeretem a tisztaságot és nálam azért is fehér minden, nálam a "csalás lehetősége" kizárt, ha nem takarítanék rögtön szemet szúrna, a fehér árulkodik! :-))

2010. dec. 1. 10:51
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat, olyan jó lenne ha többen gondolkodnának így és nem idegesítenének állandóan a bugyuta kérdéseikkel és tanácsaikkal!!
2010. dec. 1. 10:53
 6/15 anonim ***** válasza:
80%

Miért akarod megértetni velük???

Joguk van azt gondolni, amit akarnak. Neked meg jogod van ezért hülyének nézni őket, aztán kész :-)

Törelem, békesség. NE foglalkozz velük!

2010. dec. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Nekünk kutyusunk van lakásban és a védőnő szerint nem baj,sőt,hamarabb szocializálódik a gyerek és fokozatosan benyal tőle olyan bacikat,ami még erősebbé teszi az immunrendszerét.Amúgy 3 hónapos koráig én is alig nyúltam a kutyához,de most 4 hónapos és mindig alaposan kezet mosok ha simizem.Mondjuk ez gyerek nélkül is alap.2 naponta porszívózok.Nekünk bichon havanese kutyink van,ennek a fajtának nem hullik a szőre.Mindig viszem magunkkal sétálni,olyan mintha 2 gyerekem lenne.Ha a kisfiam kicsit nagyobb lesz,lesz egy olyan játszótársa,aki soha nem fogja neki azt mondani,hogy most nincs kedvem játszani,mert imádja a gyerekeket.Ne törődj a gonosz megjegyzésekkel,csak irigyek.
2010. dec. 1. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Azért akarom megértetni velük, hogy úton útfélen ne szajkózzák ugyanazt! Joguk van úgy élni ahogy akarnak de nekem is jogom van ezt tenni! Én nem mondom mindenkinek el 100x , hogy tartson macskát, mert az milyen jó!

A "joguk van hozzá" csak akkor érvényes ha engem békén hagynak! Nekem is jogom van, idegeskedés nélkül élni...a macskáimmal!

Hát ezért akarom meggyőzni őket, hogy hagyjanak békén ahogy én is békén hagyom őket , tiszteletben tartva az akaratukat!

2010. dec. 1. 11:23
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

10.58! Látom nem érted! Joguk van azt gondolni amit akarnak, a kérdés az, hogy miért éreznek késztetést, hogy ezt a gondolatot állandóan az orra alá dörgöljék! Ők nem ezt gondolják , ők ezzel zaklatják a kérdezőt és a 2 nem ugyanaz! Ehhez nincs joguk egyáltalán, ráadásul, az aggodalmuk alaptalan, ami még idegesítőbbé teszi az egészet!

Te biztos még nem kaptál terhesen vagy kisgyerekesen felesleges tanácsokat, utasításokat, vagy ha kaptál biztos mosolyogva megköszönted!!!Még akkor is ha 100X elmondták ugyanazt!, Akkor te egy nagyon szerencsés ember vagy, vagy nagyon jól kezeled ezeket, legtöbbjüknél ez hamar kiveri a biztosítékot, teljesen JOGOSAN!

Az emberek tudatlanok és mégis nagyon okosnak képzelik magukat, akik nélkül mi "hülye anyák" az életre képtelenek lennénk!

Szerintem határozottan állítsd le őket, hogy ehhez semmi közük és te nem kértél tanácsot, köszönöd szépen de megleszel nélkülük is!

2010. dec. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
28%

Én a másik oldalt képviselem,nem tudnám elfogadni,ha bármilyen állat a házban tartózkodna.

De nem akarok senkit sem rábeszélni a saját meggyőződésemre.Így van jól,nem?

2010. dec. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!