Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy tudnám megértetni anyosom...

Hogy tudnám megértetni anyosommal hogy nem akarok a kisfiamnak anyatejen kivül mást adni?

Figyelt kérdés
Most 3 honapos a kisfiam és anyosom mindig azt mondja hogy mostmár lehet neki répát krumplit meg ilyeneket adni! hiába mondom hogy én még nem akarok! azt mondja hogy majd ha én nem látom ad neki! Egyébként csak szopik!
2011. jan. 16. 18:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%
én erre csak annyit válaszolnék, hogy olyan nem lesz, hogy nem látom, hanem olyan, hogy anyós nem látja, mert nem viszem oda.
2011. jan. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
97%
Ugyanúgy, ahogy az első válaszoló írja: megmondanám neki, hogy amennyiben így gondolja, akkor nem adok alkalmat neki arra, hogy mindenfélével megetesse a gyerekemet. Ha ő úgy jobbnak látja, akkor egyáltalán nem adom a kezébe.
2011. jan. 16. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
98%
3 hónapos korban még túl korai ezek adása, mondd meg az anyósodnak, hogy én üzenem, és ne szóljon bele mindenbe.
2011. jan. 16. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
96%

Mindennek van határa, ne lépje túl, mert ez már olyan. Felháborítóak ezek az öreglányok, anyu is, nagynénéim, anyósom is ezt művelte, de azért tiszteletben tartották, hogy csak az én gyerekem. (amúgy nem lesz tőle semmi baja.)

Tán a férjeddel együtt le kellene ülnötök vele beszélgetni, mert ez felháborító!Hogy valaki ennyire ne tudja, hol a helye!

2011. jan. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűen úgy, hogy megmondod TE még nem akarsz mert 3 hónaposan még elég az anyatej, majd pár hónap múlva adsz mást is!

Az meg hogy ilyeneket mond hogy majd ha te nem látod....hát ezen nem értem miért kell egy percig gondolkodni, meg kell mondani anyósnak hogy akkor nem lesz vele nélküled a gyerek ha nem bízhatsz meg benne, ennyi.

Mindenképp hangsúlyozd neki hogy addig van nála a gyerek felügyelet nélkül ameddig megbízhatsz benne!

Én mondjuk nem is hagyom rájuk mert amit mondok, egyik fülén be, másikon ki, szóval amíg a gyerekem nem tud beszélni addig nem akarom rájuk hagyni :)

2011. jan. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
71%
Mondd neki, hogy 30 éve még sokkal egészségesebbek voltak a zöldségek, gyümölcsök, de manapság már mindegyik teli van növény védőszerrel, szennyezett esővel, stb., ami nagyon nem jó még a 3 hónapos babunak, ezért arra kell törekedni, minél később egyen ilyeneket.
2011. jan. 16. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
98%

mond meg neki h akkor, nem viszed át az unokáját ha ilyen pofátlan és nem tartja tiszteletben a döntésedet.

Elképesztőek a nagymamák néha.

2011. jan. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
82%
Honnan tudod hogy nem adott még neki?Azt mondja hogy nem fog adni, ha nem látod nem is tudod.
2011. jan. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
69%
Az enyém is doszt ilyen. Totál kikészít. Csak nekem már majdnem 1 éves a babám, de még mindig folyik a harc (tejet, mézet még nem ehet, ő már adna). Nem tudom mi a helyes, én már kiosztottam, megmondtam az itt leírtak mindegyikét, de minden csak addig tartott, amíg ki nem duzzogta magát. És én meg hülyének vagyok nézve, a gyerekem meg sajnálva. Egy percig ne hagyd egyedül vele. Egyébként a dédi az én 5 hós lányommal fagyit nyalatott, amíg elmentem a kukához (csak háttal álltam). Bocsi az OFF-ért, de most én is ki vagyok.
2011. jan. 16. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Mondd meg neki, hogy örülsz, hogy van elég tejed, és eszed ágában sincs 6 hónapos kora előtt ilyesmit adni neki.

Ha nem használ, dugj az orra alá egy aktuális hozzátáplálási útmutatót.

Ha ez sem jön be, akkor, mint a fentiek írták jelezd neki, hogy nem fogod őket kettesben hagyni.

Mi ezt eljátszottuk, amikor a fiam 4-5 hónapos volt, de nem a kaja, hanem a mértéktelen játék és lefárasztás miatt.

Amikor 1-2 órára anyósomra bíztuk a picit, midig olyan állapotban kaptam vissza, hoy az őrület!

Alig bírta nyitva tartani a szemét, teljesen lezsibbasztotta, mert légvétel nélkül magyarázott, bábozott stb. neki.

Hiába mondtuk, hogy 45 percet egyfelé figyelni 6 éves korban kell tudni, és nem 5 hónaposan.

Bocs hogy hosszú lettem.

2011. jan. 16. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!