Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3,5 hónapos tápszeres a fiam....

3,5 hónapos tápszeres a fiam. Fejlődési ugrása van, azt hiszem, mit tegyek?

Figyelt kérdés

nagyon nyűgösködik kb egy hete. kakilni sem kakil, és ez szerintem rossz neki, elég éberen alszik éjjel-nappal, sokszor felsír...eddig is ébredt 1-2x, de evett aludt, de most nagyon nyugtalan.

nappal 2-3órákat alszik, és kb 1-5 órát van fent.

a kérdés, hogy tápszeres babáknál is többször kell etetni? mert ma a sok alvás miatt kb 5óránként evett, és még a 150ml-t sem ette meg. nem értem mit tegyek, hogy újra nyugis legyen.


2014. nov. 29. 16:44
 1/6 anonim ***** válasza:
mégis mióta nem kakil?
2014. nov. 29. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
2-3napja, tegnap próbáltam szélcsövezni akkor volt egy pici, de sokat erőlködik meg nyugtalan. már annyira nem tudom mit csináljak, mi a jó, mi lenne a jobb...stb, teljesen káosz van a fejembe. :(
2014. nov. 29. 16:58
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem is tápszeres a babám, most 4.5 hónapos, kb ugyanennyi idősen nekem sem kakilt, amit kipróbáltam és bejött kamilla kúra: 20 ml kamilla teába 1 púpos kvkanál cukor, de ezt csak 3-4 napig szabad adni, utána le kell állni, mert a kamilla szárítja - utána kaki mindig volt, másik egy körömhegynyi glicerines kúp, ezt is csináltuk 2-3 napig, utána beállt hogy mindennap kakilt. Mindkettőt védőnő ajánlotta. Nekünk bejött.
2014. nov. 29. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

köszönöm.

és a fejlődési ugrások nektek hogy volt?

mennyit evett? sűrűbben normális adag, vagy kevesebb, vagy normál időközönként többet? alapból mennyit evett akkor a babád és milyen időközönként?

2014. nov. 29. 20:44
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem 3 óránként eszik most is, kivéve éjszaka, mert akkor fél 9kor fekszik reggel 7kor kel. Többet evett, akkor 6x evett 120 ml, 90ml-ről ugrottunk, de nem mindig ette meg.

Mostmár hozzátáplálok, így most másképp megy az evés. Jó súlyban van 4 hónaposan volt 7800gr és 65cm. Sosem erőltettem az evést, annyit evett amennyit akart.

2014. nov. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

köszi :)

mert nem tudom mit csináljak. a doki nézett mikor mondtam hogy még 6-7x eszik, kb 120-150ml-t. így próbáltam a 4óránkénti evést...de nem tudom mennyire erőltessem. az én fiam is nagy baba, 3.5hós és 67cm és 7.5kg.

de azért is dillemázok mert ha rossz a pocakja és én ráetetek azzal nem ártok e...de megpróbálom ezt a glicerines kúpot majd. köszi mindent.

2014. nov. 29. 21:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!