Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek már az elejétől kezdve...

Akinek már az elejétől kezdve átaludta az éjszakát a gyerkőce, később hogy alakult? Mire számítsak?

Figyelt kérdés

Van egy másfél éves kisfiam aki mindig is rossz alvó volt, még most is felébred néha éjjel inni. (nem gond, már megszoktam)

Nemrég szültem, a kislányom 2 hetes kora óta átalussza az éjszakát, este 8-9-től reggel 7-8ig. Nagyon örülök neki! Az első 2 hétben is max egyszer kelt enni.

Ugye ez nem fog megváltozni? :) Igazából csak kíváncsi vagyok hogy kinek, hogy alakult később. Kisfiammal megkínlódtunk az alvással mindig is. 3 hónapos koráig 2 óránként evett éjjel is, aztán 3 óránként, majd jött a nem akarok aludni időszak, aztán szepszorongás és még sorolhatnám... Úgy örülnék ha ezt most megúsznám.


2014. dec. 1. 12:12
 1/8 anonim ***** válasza:
A mozgásfejlődés beindulásával és a fogzással a többségnek "elromlik" az alvókája. Nekem a fél éves fiam, már forog, kúszik, és négykézláb billeg, és jön 4 foga egyszerre de az éjszakákat továbbra is átalussza este 9től reggel 7ig, szóval reménykedhetsz, persze :) Nincs erre törvény, tény, hogy a fél év körüli kor valóban necces, de mint látod, nálunk nem jött be :)
2014. dec. 1. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem később is átaludta. Voltak rövidebb időszakok pl. a fogzásnal, betegségnél amikor felkelt, de alapvetőeb mindig átaludta az éjszakát .
2014. dec. 1. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A fiam 8 hetes kora óta alussza át az éjszakát. Most 2,5 éves, azóta nem kel éjjel, 12 órát alszik. Természetesen fogzás, rossz álom miatt volt néha ébredés, de minimális számban.
2014. dec. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez bíztató. Persze, tudom hogy nincs két egyforma gyerek, szóval lehet hogy nálunk pont másképp alakul, de örülök hogy ez a tapasztalat hogy ilyen is fog (talán) maradni.
2014. dec. 1. 12:47
 5/8 anonim ***** válasza:

Az én lányom 3 hónapos kora óta alussza át az éjszakát. Most 4 éves múlt, meg tudnám számolni, hányszor kelt föl éjjel úgy, hogy nekem is fel kellett kelnem. Megtanítottuk neki már 2 éves korától, hogy hogy kell kimenni pisilni, inni. Szerencsére nem volt gond, felkelt egyedül, a mai napig így megy. Már pár hónapja ezek is ritkulnak, már legtöbbször kibírja pisilés nélkül. Azt, hogy hányszor kel fel inni, nem tudom, mert a szobájába az ablakba teszünk neki vizet mindig. De éjjel általában felébredek, ha kimegy pisilni.

Igazából szerintem azért is sikeres nálunk a dolog, mert nem alkalmaztunk semmiféle altatós trükköt nála. Letesszük aludni, jóéjt kívánunk, leoltjuk a villanyt és kész. Nem tologattam a babakocsiban, nem fogtam a kezét, nem simogattam, nem feküdtem mellé soha. Kezdettől fogva egyedül alszik el. Ha pedig mégis megébred, kijön a szobájából, szépen csöndben visszakísérem és lefektetem-Ma hajnalban átjött, hogy ide akar feküdni közénk. Soha nem szabad ezt megengedni. Egyszer megengeded, rászokik. Nem szabad rászoktatni arra se éjjel, hogy ha megébred, ottmardsz, míg el nem alszik. Kicsit lehet hagyni sírni...na nem két hetesen. Amíg biztosra át nem alussza az éjszakát babakorban, addig az igényeit gyorsan ki kell elégíteni, gyorsan megetetni, hogy ne ébredjen fel, csak éppenhogy. Így nagyobb eséllyel alussza át az éjszakát gyorsan. Mikor már átalussza az éjszakát és már kicsit idősebb baba, akkor lehet kicsit várni és nem azonnal pattanni neki. Lehet, csak éppen megébredt és visszaalszik magától. Ha úgy tűnik, hogy valami nem stimmel, nem akar visszaalduni, akkor ellenőrzöd, de megpróbálod csöndben, gyorsan. ha lecsekkoltál mindent és nem lehet egyéb problémája, szépen röviden elköszönsz és hagyod, hogy visszaaludjon magától. Így érzi, hogy ha baj van, számíthat rád, de mégis egyedül kell megtanulnia elaludni. Persze ehhez szerencse is kell, gyerekfüggő is. Remélem a másodiknál is be fog ez válni:D

37 hkm

2014. dec. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
7 hetes korától 6 hónapos koráig átaludta az éjszakát, aztán beindultak a fogacskái, azóta többször ébred. De ha épp nem mocorog egy fogacska se, akkor alszik mint a bunda most is (9 hónapos)
2014. dec. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
5 hetes korától átaludta a kislányom az éjszakát. Aztán kb. 1,5 évesen volt egy több hónapig tartó periódusa, amikor hajnali 1-től 4-ig fent volt, nem bírt visszaaludni, azóta is megébred minden éjszaka. Ezt váltotta az az időszak, amikor felébredt, inni kért, visszafeküdt, majd 20 perc múlva elölről az egész. Ezt kb. egy éjszaka háromszor-négyszer. Mostanában már csak egyszer kel, rohadtul reménykedek benne, hogy lassan átalussza már ismét az éjszakákat. Szóval nálunk borzalmasan alakult a picivel, most 2 éves és 3 hónapos, a naggyal nem rémlik, hogy ilyen gondok lettek volna, ő is durván 5 hetes kora óta átaludta az éjszakákat, most 5 éves és hétvégén 9 előtt nem kel magától.
2014. dec. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 6 hónapos koráig szopott,addig kelt éjszaka is egyszer szopizni.Ahogy leszokott a ciciről,este megette a tápszert és reggelig aludt.Most 2 éves,már régen nem iszik tápszert,sőt több mint fél éve a tejet sem akarja meginni,úgyh,este vacsi,fürdés és alvás.Éjszaka nem ébred,kivéve ha beteg.Szeptember óta bölcsi,azóta beállt nála,h este 19:30-20 alszik el és reggel 6:30-kor ébred,olyankor is,ha nem kell bölcsibe menni.Délután kb 2-2,5 órát alszik a bölcsiben,viszont ha itthon van a saját ágyában,van,hogy 3 órát is alszik.
2014. dec. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!