Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mire számítsak?

Mire számítsak?

Figyelt kérdés

A kisfiamnak amióta tápszert is kap az anyatej mellé,alig van kakija..eddig volt másnaponta(amit egyedül hozott össze)most viszont semmi..tegnap este és ma reggel is kapott cukros kamilla teát,mert tegnapelőtt volt kaki utoljára.Húzogatja fel a lábát,erőlködik,de nem jön.Egyébként nem kemény a kakija,hanem ilyen krémes állagú..sűrű,de nem kemény.Azt a tanácsot kaptuk,hogy piszkáljuk meg kicsit a lázmérő végével a végbelét,hogy kaki ingere legyen,de nem tudom,hogy mire számítsak..rögtön jönni fog a kaki és tegyek alá egy pelust,vagy majd csak később fog neki jönni??

Nektek bejött ez a lázmérős dolog,már aki csinálta?Már adtunk neki Laevolac szirupot(kúp nem volt a patikában),attól egyszer volt jó adag híg kaki,aztán adtam neki még egyszer szirupot,akkor pedig már nem hatott semmit.Azóta nem is adtam neki.A kamilla teát adtam már neki már vagy 4x-5x,ebből vagy 2x-3x segített.Nem tudom,most fog-e neki segíteni.


2013. júl. 30. 12:46
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem tápszert kellene váltani, kérdezd meg a dokidat melyiket javasolja. Amelyik baba tápszert is kap, annak minden nap szokott kakija lenni. Szerintem a tápszerrel lesz valami gubanc.

2013. júl. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Eddig 2 fajtát kapott..Beba Pro H.A. startot,amikor az elfogyott,akkor vettünk neki a DM-ben Milumil H.A. Startot..most azt eszi.Mind a kettő ilyen hatással volt/van rá.

Nem tudok már mit kitalálni,hogy legyen kakija..én azt olvastam egyébként,hogy a tápszeres babáknál előfordul az is,hogy 7-10 napig sincs kaki.Én már ezt is sokallom,hogy már 2 napja nem volt!!

Már nem egy ismerős mondta,hogy piszkáljuk meg lázmérővel..volt aki azt mondta,hogy utána volt a gyerekének minden nap kaki.De nekem ez is inkább csak átmeneti megoldásnak tűnik :/

2013. júl. 30. 13:06
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez csak átmeneti megoldás, ahogy a kamilla tea is. Váltsatok tápszert. Mi anno erre a problémára a Milupa Fermentált tápszert kaptuk és minden nap volt kaki.
2013. júl. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Csak a tisztán anyatejes babáknál normális, hogy akár egy hétig nincs kakija.

Szerintem is próbljatok másik tpszert.

2013. júl. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Érdekes...míg csak anyatejes volt,minden nap volt 3x-4x kaki!!És pont így olvastam erről is,hogy az anyatejes babáknak van minden nap kaki,a tápszereseknél nincs minden nap,mivel a tápszer nehezebben emészthető,mivel sűrűbb és nehezebb mint az anyatej,az anyatejet sokkal könnyebben emésztik meg,gyorsabban halad át rajtuk.

És ezt a Milupás tápszert a gyermek orvos írja fel,vagy lehet kapni DM-ben,Rossmann-ban is??A Tesco-ban kerestem,de nem volt.

2013. júl. 30. 13:21
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekünk orvos írta fel.
2013. júl. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!