Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baba fejkörmérete kinek hány...

Baba fejkörmérete kinek hány cm-t nőtt havonta?

Figyelt kérdés
2014. dec. 1. 15:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom, sose foglalkoztam ezzel.
2014. dec. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
én se, védőnő mérte, de ő se havonta
2014. dec. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

én sem foglalkoztam ezzel, de most elővettema kiskönyvet.

ilyen adatok vannak:

születésnél 32 cm

13 naposan szintén 32 cm

4 nap híjján 1 hósan: 35,5 cm

2 hós 1 naposan ez van írva: 37/38 cm

3 hósan 39 cm

6,5 hósan ez van írva: 44/46

2014. dec. 1. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
*tehát kb havi 2 cm-t nőtt havonta
2014. dec. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Átlagosan havi 2 cm-t nő a fejük havonta. 1 évesen kb. 47 cm a fejkörfogatuk.


A nagyobbik fiamnál megvolt általában a havi 2 cm.

A kisebbik fiamnál nem, de neki közben volt egy koponyaműtéte is.


Miért aggódsz a fejkörfogata miatt? Ez az érték önmagában semmit sem jelent. Akkor kezdj aggódni, ha túl kicsinek tűnik ránézésre a feje, vagy túl nagynak, vagy nem normális a fejformája.

2014. dec. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Gondolom nem véletlenül kérdezte.
2014. dec. 2. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

6-os: Szerintem se véletlenül kérdezte. Csak nem mindegy, hogy miért. Mert például olyan előfordul, hogy nem 2 cm-t nő egy hónapban, hanem mondjuk csak 1-et. De ez sem feltétlenül gond. vagy olyan is sokszor előfordul, hogy az első hónapban akár 5 cm-t is nő, és még sincs baj. Aztán előfordul, hogy mérés közben elcsúszik a centi, a védőnő vagy aki méri ezt nem veszi észre, és ezért mér mondjuk kevesebbet.


Fontosabb, hogy milyen a fejformája. Kisfejűségnél olyan csapott a a homloka a babának, kicsi az agykoponya rész, az arckoponya része viszont normális méretű. Vízfejűségnél meg ránézésre is olyan szokatlanul nagy, illetve nyomásfokozódásra utaló tünetek is lehetnek, pl. hányás, szemeknél naplemente tünet, aluszékonyság, vagy ingerlékenység.


Ha viszont mondjuk elfeküdte hátul a fejét, akkor is lehet hogy a körfogat kevesebbet nőtt, de összeségében a feje viszont nőtt.


Ha korai koponyavarrat elcsontosodása van, akkor is lehet hogy a körfogat mást mutat mint kellene, de ilyenkor jellegzetes fejforma alakul ki, attól függően hogy melyik varrat van elcsontosodva.

2014. dec. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!