Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi ideig sterilizáltatok/k...

Mennyi ideig sterilizáltatok/kifőztetek, külön mostatok/mosogattatok és vizet forraltatok?

Figyelt kérdés
Valahol azt olvasom 1 éves korig valahol 10 hósig,én babám már több hónapja a földön tölti a nap nagy részét és nem törlöm folyton a kezét és takarítani nyilván takarítok de egészséges határig és sterilizálni sterilizálok mert mivel koraszülött volt így kezdtem s már rutinná vált 10 hós múlt
2010. jan. 31. 10:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én hat hónapos korukig fertőtlenítettem mind a két lányomnál, de sok ismerősöm szerint az első hat hét a legfontosabb, utána már van saját immunrendszerük.
2010. jan. 31. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
10 hónapos, még talán heti 1x sterilizáljuk a dolgait (cumik, kanalak). Forralt vizet kap, mert itt nálunk nagyon furcsa a viz, én sem iszom meg, nagyon kemény is, vagy ásványvizet (mi azt isszuk), de volt már, hogy valamit sima vizzel csináltam neki hirtelen, semmi baja nem lett. Szóval próbálom átmenettel, de szerintem is ilyenkor már felesleges, a szobát úgyis feltakaritja :D
2010. jan. 31. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
70%

Szia!

Én a vízforralást(kivéve baba víz) 2 éves koráig tervezem.

A baba ruháit 2 hónapos koráig mostam külön. Szopis baba így csak a játszócumikat főztem 7 hónapos koráig. Most már iszik csőrös pohárból, de nem mosogatom külön.

A túl sterilitásra nem adok, értem ezen a mindennapi felmosást. Heti 3x szoktam fertőtleníteni a padlót és fél éves kora óta mászik. Kell bizonyos baci, hogy erősödjön az immunrendszer.

Most 10 hónapos a baba.

2010. jan. 31. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
tehát moshatok külön?ugyanis ezt tervezem meg azt hogy akkor innentől tányérait kanalait,üvegjeit csak külön elmosogatom és a cumikat sterilizálom csak.a sterilizálást minden alkalom után csináltam eddig de most akkor ha mondjuk heti egyszer akkor fokozatosan vagy egyik napról a másikra mehet heti egyszer?és vizet forralok én is vagy babavizet kap ha nincs időm forralni(mármint elfelejtem és csak akkor derül ki ha már kell)és mi is szénsavmentes ásványvizet iszunk akkor a forralást még csinálom aztán ha mondjuk 1 éves abbahagyom de akkor fokozatosan vagy egyik napról a másikra már adhatom?
2010. jan. 31. 10:55
 5/11 anonim ***** válasza:

Én már semmit nem csinálnék külön.

Heti 1-2x elég a kifőzés a cumiknak, ha ragaszkodsz hozzá.

2010. jan. 31. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Vannak fertőtlenítő szeres mosogatók esetleg használj ilyet.
2010. jan. 31. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
kb 5 hós koráig sterilizáltam naponta (gőzzel, a folyadékkal úgy tudom csak ritkábban szabad), mert ahogy megtanult forgolódni, legurult a játszószőnyegről és a szőnyeg rojtjait, meg a parkettát nyalogatta. Onnantól úgy gondoltam, felesleges, a padlót úgysem tudom sterilizálni, a szőnyeget meg pláne. Azóta hetente 1-2x sterilizálom a cumikat, a többit csak elmosom, bár külön mosogatószivaccsal, és babáknak való mosogatószerrel, és külön is tárolom az edényeit. A vizet 1 éves koráig fogom forralni, van vízforralónk, uh nem nagy dolog.
2010. jan. 31. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szia!

6 hónapos koráig fertőtlenítettem minden nap a dolgait,azóta már csak akkor ,ha beteg

1 éves koráig forraltam a vizet neki,

14 hónapos múlt,és a héten már nem mostam külön a ruháit:)

2010. jan. 31. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk ez úgy volt, hogy kb. 2 hetes koráig, amíg fejtem, a tejcsis poharakat kifőztem, azon kívül nem sterilizáltam semmit. Cumizni nem cumizott, így azt sem kellett. A ruháit az elejétől kezdve a miénkkel mosom. Takarítani 2x szoktam hetente. 6 hós koráig nem adtam neki vizet, csak a tejcsi volt, most 7 hós, és én sima csapvízzel készítem a kajáit, ill. azt issza. Semmi baja nincs.

2010. jan. 31. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Mi a cumisüvegeit (tápszeres) a mai napig mikrós sterilizálóba sterilizáljuk. Ezt inkább megszokásból tesszük. Bár volt, amikor nem volt erre lehetőségünk (utatás, kórház), akkor nem estünk kétségbe. Mosogatni külön szoktam az edényeit, külön mosogatószivaccsal. De van úgy, hogy beteszem a mosogatógépbe, ha a lábasok nem túl olajosak. A ruhácskáit külön mosom, mert hetente egyszer mosok rá (esetleg kétszer), és simán megtöltöm a mosógépet az Ő ruháival. Baba vizet adok neki, esetleg ásványvizet. Nálunk nagyon rossz ízű a csapvíz. Fürdetésnél szokott inni a kád vizéből.
2010. jan. 31. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!