Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A koszmó nektek hogy nézett...

A koszmó nektek hogy nézett ki? Sárgás vagy fehéres színű? Lehet hogy ez nem is az?

Figyelt kérdés

Igazából 6 hónapos a babám, védőnő azt mondta, hogy koszmó, DE nem sárgás, hanem olyan mintha nagyon ki lenne száradva a fejbőre és fehér pikkelyes.

Mindent próbáltunk, gyógyszertári cuccot amit a háziorvos írt ki, olajozás, babé sampon(nagy átverés, semmit nem ér). Semmi sem használ, az olajozás és a babé sampon után is csak még jobban olyan lett a feje.

Most már nagyon nagy és dús a haja, az olaj szinte már le sem megy a fejbőréig.

Hétfőn megyünk bőrgyógyászhoz, lehet hogy nem is koszmós a feje.

A füle mögött ekcéma szokott előjönni, lehet a kettőnek köze egymáshoz?



2014. dec. 2. 21:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Fehèr korpàra hasonlított legjobban...
2014. dec. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

És hogy múlt el?

Mert nekünk semmi nem használ!

2014. dec. 2. 21:15
 3/17 A kérdező kommentje:
Ja, és vakarja is, tehát biztos viszket neki és ugyebár a koszmó nem viszket.
2014. dec. 2. 21:16
 4/17 anonim ***** válasza:
Lehet fehér vagy sárgás, kicsit zsíros tapintású. Én hónapokig küzdöttem vele, este megmostam reggelre ujra megjelent. Aztán a gyógyszertárban vettem BEBA márkájú, feher tégelyes koszmora való babadampont, 200 ml 3500 Ft, de 4 nap alatt nyomtalanul eltüntette.
2014. dec. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Hú, nálunk a Babé eltűntette totál nyom nélkül, nem is jött elő soha többé. :/ Előtte az olajozás is használt, de kb. kéthavonta előjött, a Babé után soha nem lett olyan (ha elhagyjuk, a mai napig előjön picit, pedig már 2 és fél éves). Nálunk amúgy fehéres volt, csak akkor volt sárgás, amikor először kijött és nagyon csúnya lett.


Neki is nagyon nagy a haja, és neki is előjött az ekcéma a füle mögött, egyébként nálunk azt mondta a gasztrós, hogy mindkettőt okozhatja tejérzékenység is (a férjem orvos, ő is utánanézett, valóban így van, de elhagytuk a tejet - más okból is- és annak ellenére sem változott, szóval nem tudom...).

2014. dec. 2. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Neki száraz tapintású és sajnos a Babé sampon semmit nem ér.

Akkor mostmár kíváncsi vagyok tényleg mit ad rá a bőrgyógyász.

2014. dec. 2. 22:00
 7/17 anonim ***** válasza:
Rosszul írtam a BEBA a táp márkája. Tényleg babe. Az én fiam akkor még tápos volt es mást nem evett. Azóta se jött vissza neki, ennek fel éve.
2014. dec. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

ha koszmo, nekem van egy tuti megoldásom rá.


a babám fejböre nagyon koszmos volt, semmi nem vitte le... végül találtam egy jo szert, 2-3 nap alatt teljesen megszünt és elö sem jött!

2014. dec. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Nekünk egy módszer használt. Fürdés előtt egy órával beolajoztam babaolajjal a fejét és ráhúztam egy sapkát. Aztán mikor letelt az egy óra az ölembe ültettem és levakargattam. Először féltem. hogy fájni fog neki, és kipróbáltam magamon, hogy mi az az erősség, ami nem fáj. Két nap alatt szépen lejött az egész. Nekem is a védőnő mondta, hogy ez az ami hatásos. Azóta se jött vissza. Amúgy nekünk főleg sárga volt, de volt olyan rész ahol fehér.
2014. dec. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Vilcsianyuja ***** válasza:
Ha eleve ekcémára hajlamos a gyerkőc, akkor valószínűleg atópia lesz, nem koszmó. Nálunk is ez volt a helyzet, szteroidos hajszesszel tűnt el nagy nehezen. Nálunk is bőrgyógyász oldotta meg a helyzetet, mert a háziorvos is koszmónak vélte. Mondjuk a lányomé talán inkább sárgás volt és egy bizonyos érme nagyságú foltban jelent meg, nem az egész fejbőrön.
2014. dec. 3. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!