Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A koszmó nektek hogy nézett...

A koszmó nektek hogy nézett ki? Sárgás vagy fehéres színű? Lehet hogy ez nem is az?

Figyelt kérdés

Igazából 6 hónapos a babám, védőnő azt mondta, hogy koszmó, DE nem sárgás, hanem olyan mintha nagyon ki lenne száradva a fejbőre és fehér pikkelyes.

Mindent próbáltunk, gyógyszertári cuccot amit a háziorvos írt ki, olajozás, babé sampon(nagy átverés, semmit nem ér). Semmi sem használ, az olajozás és a babé sampon után is csak még jobban olyan lett a feje.

Most már nagyon nagy és dús a haja, az olaj szinte már le sem megy a fejbőréig.

Hétfőn megyünk bőrgyógyászhoz, lehet hogy nem is koszmós a feje.

A füle mögött ekcéma szokott előjönni, lehet a kettőnek köze egymáshoz?



2014. dec. 2. 21:09
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Szerintem jól sejted. Nálunk is így volt. Semmi nem vitte le. Aztán elvittem bőrgyógyászhoz, azt mondta atópiás és egy kikevert krémet írt fel receptre. Pár nap alatt elmúlt az általam koszmónak hitt 2 hónapnyi küzdelem.
2014. dec. 3. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Öööö....8-as,azért elárulod mi az a tuti módszer??

Vagy találgassunk??

2014. dec. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:

Szia!

Nálunk is így volt a másfél hónapos babánknál.

Először azt vettük észre, hogy elég kellemetlen illata van a fülének, utána kezdett bezsírosodni nagyon, aztán ekcémaszerű kiütések, ezt követte a koszmó féleség, először fehéres volt, aztán már sárgás, füle mögött váladékozott.

Elvittük fül-orr-gégészhez, ő tanácsolta, hogy feküdjünk be, ott 6 napig vénás antibiotikumos kezelést kapott, végül enyhén ödémás, atópiás, seborrhoás bőrelváltozást mondtak a fülén, a fejére azt mondták, hogy koszmó.

Aztán tej-tojás mentes diétát tanácsoltak, mivel allergiát váltott ki nála, amúgy is érzékeny a bőröcskéje, kiderült, hogy gyenge az immunrendszere is. :(

Nem biztos, hogy nálatok is pont ugyanez a baj, remélem nem.Próbáljátok ki a Parafin olajat, nálunk feláztatta a koszmót, aztán pancsi közben szépen ledörzsölgettük, nálunk bevált, kórházban is ezzel kezelték. Gyógyszertárban lehet kapni.

Mielőbbi javulást. :)

2014. dec. 3. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Fehér korpára hasonlított leginkább. Mondjuk nálunk is ekcémás a gyerkőc.

Ricinusolajat kentem rá fürdéskor, csak a fejbőrébe masszíroztam, és lemostuk.

2014. dec. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

[link]



ez a krém vált be nálunk, ekcémás börü babámnak a koszmo ellen.

nem tudom otthon lehet e kapni...

nálunk a többi szer nem jött be.

2014. dec. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Hát az immunrendszere nem túl erős az biztos. Már a kórházban antibiotikumot kapott születése után mert császár közben magzatvizet nyel és majdnem tüdőgyulladása lett.

De 30. héten kaptunk négy tüdőérlelő injekciót fenyegető koraszülés miatt, ami szintén szteroidos és gyengíti az immunrendszert.

Egy hónap alatt kétszer volt neki asztmatikus hörghurutja, természetesen arra is antibiotikumot kapott, és a nagytesó is hazahordja az oviból a betegséget.

2014. dec. 3. 21:44
 17/17 A kérdező kommentje:

Hát nem koszmó!

Atópiás ekcéma. Kaptunk rá krémet, azzal kell kenni 2 hétig és egy hétig kénes samponnal mosni. 2 hét múlva kell visszamenjünk.

2014. dec. 10. 22:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!