Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Azok a tipegők, aminek nincs...

Azok a tipegők, aminek nincs lábfeje, ill pici baba pizsama nadrágnak sincs, azok mire valók? Vagy mezítlábbal kell már egy nagyobb babát altatni? 7 hós

Figyelt kérdés

most vettem nagyobb tipegőket, meg kaptam is, mert hát növöget :) és főleg a pizsamás dolgoknak (pizsama jellegű tipegő az anyaga vékonyabb, puhább, alvómanó rajta, stb)de ugyanakkor nagyon vastag olyan termovelúr jellegűeknek is a bokánál el van vágva.


ezeket mire használjuk, mi értelme külön zoknizni, és a bokán meg megy, jár be a szél, a zokni lecsúszik, nyomot hagy a bőrén, vagy tipegőre, lábatlan termovelúr, arra zokni..


nem értem a logikáját ezeknek a ruhadaraboknak.


de még a nadrágoknak sem igen, ami még a derekukat is elszorítja ráadásul nagyon ritka, és ritkán látok olyat aminek a gumis szélének jó vastag a szélessége a derekán, hogy simuljon a hason


2014. dec. 3. 12:10
 1/9 anonim ***** válasza:
Én alvásra mostanában lábfejes rugit használok, de régebben használtam pizsinacit, zoknival, azért volt jó, mert könnyebb volt öltöztetni tisztába tevéskor.
2014. dec. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mióta áll, nem tudom talpas cuccban altatni, mert letapossa és lehúzza magárról. Ezért azóta sima pizsinadrágot kap és zoknit és az fent marad. Rejtély. De így van. Kinek-mi válik be :)
2014. dec. 3. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

dehát a tipegőt csak szétpatentolom a lába között, felhúzom derékig, még egyszerűbb is, mint nadrággal vacakolni :)


meg a tipegőt nem tudja lerúgni magáról.

de miért nincs lábfeje..?igen rejtély :)

2014. dec. 3. 12:29
 4/9 A kérdező kommentje:
lehet 2-esnél a kulcs, ha "áll" már baba, ne a tipegőt koszolja, zokni, arra cipő, könnyen cserélhetőek
2014. dec. 3. 12:30
 5/9 A kérdező kommentje:
ja, vagy hogy ne kelljen naponta cserélni, a láb könnyebben beizzad, gombásodhat, így nem kell naponta váltani a pizsamát...ha jól gondolom
2014. dec. 3. 12:34
 6/9 anonim ***** válasza:
tenyleg minden gyerek mas ezert masfele ruhadarabok valnak be neki. a fiam is letornazta magarol a labas nacikat, miutan negtanult allni. a zoknit alvas kozben meg meg elobb,ugyhogy ot nem lehetett bokaig ero cuccokban alratni. mivel a halozsakot viszont szerette, en body, fole pamutrugi, fole halozsak szettben altattam. igy egy leveheto resz sem volt. kenyelmesnek talalta en meg nyugodt voltam , h garantaltan minden rajta marad reggelig. de amelyik gyerek nem szereti a halozsakot, ott a pizsibek kell vastagabbnsk lennie. azok meg a fent emlitett okok miatt bem mindig labasak szerintem.
2014. dec. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekünk van olyan rugink ami csak bokáig ér, nincs lábfej része, na az olyanokat nappal adtam rá. (nagyon alvós jellegűt nem is vettem)

Másfél éves kisfiam még talpas rugiban alszik, én sem tudom elképzelni hogy mezitláb vagy zokniban aludjon.... A nadrág a gumirozás miatt sem szimpatikus nekem alváshoz, még a nappali alvásnál is leveszem róla a nadrágot.

2014. dec. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem is akkor nyer értelmet a lábfej nélküli rugi/pizsama, amikor a baba már tud állni/járni.

Én talpas rugiban altatom a másfél évesemet, de amit felkel, öltöztetem is át, mert ő pl. csetlik-botlik a talpas rugiban, egyszerűen nincs olyan szabad mozgása, mint egy lábfej nélküli nadrágban.

Van egyébként ilyen pizsije is, ezt zoknival adom rá mindig, de megesik, hogy álmában lerugdossa magáról a zoknit. Ébredés után meg általában egyből veszi is le szándékosan. (ennek az okát nem tudom, hiszen napközben is zokni van rajta születése óta. azt persze sosem veszi le. ki érti?:) )

2014. dec. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
én is vettem a fiamnak lábfej nélküli rugit, már akkor is mikor tudtam a talpas praktikusabb, de jobban szeretem estére lábnélkülit adni hogy szellőzzön, levegőzzön a lába. a szobába meleg van, be van takarva a baba, tehát megfázni nem tud. de nappalra ha ilyet is adok rá zokni vagy harisnya is van rajta,
2014. dec. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!