Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy két évessel félnél egyedül...

Egy két évessel félnél egyedül maradni? Egyedül gyereket nevelő anyukák?

Figyelt kérdés
Lehet hogy elválunk a férjemmel. Belegondoltam hogy egyedül mennyire lenne nehéz a gyerekkel.Anyagiakkal nem lenne baj hála isten.Segítségem nem lenne mert a családom messze van,néha a férjem elvinné a gyereket.A gyerek az első természetesen de lehetne 'kis életem' azért?Bölcsibe jár.Ti hogy oldottátok meg?Bocsi hogy ide írtam. Köszi.
2014. dec. 3. 14:48
 1/8 A kérdező kommentje:
És jól döntöttetek?Nem bántátok meg hogy inkább az egyedüli életet választottátok a gyerekkel?
2014. dec. 3. 14:50
 2/8 anonim ***** válasza:

15 hónapos volt a lányom, amikor elköltözött a férjem. Az első egy év az szar volt. Nagyon nehezen szoktam meg, hogy egyedül vagyok, akármi történjen is. Amikor éjszaka kifakadt a füle, és az ügyeletre kellett menni, amikor kifordult a bokája, és rohanni kellett a balesetire, amikor elkaptuk a hányás-hasmenést, és konkrétan a földön feküdtem, mert nem tudtam felkelni sem. Aztán szépen fokozatosan megszoktam. Olyannyira, hogy most 3 hónapja a volt férjem külföldön van, egyáltalán semmi segítségem, mégsem vagyok kétségbe esve.:) Elvagyunk, programokat csinálunk. Pont mondtam is a volt frjemnek, hogy az lesz fura, amikor hazajön februárban, és megint elviszi majd a gyereket. Na akkor majd nem tudok mit kezdeni magammal. :D

Nincs segítségem, mindent nekem kell megoldani. De pozitív vagyok, igyekszem nem keseregni.

2014. dec. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi!És nehéz így egyedül új párt találni? Van akinek sikerült a boldogság?
2014. dec. 3. 15:20
 4/8 anonim ***** válasza:
Szia! Az Én picurkám két és fél éves volt, amikor szó szerint kidobtam az apját. Sokkal jobb lett azután... A gyerek is nagyon feszült volt abban a fél évben, amikor megromlott a kapcsolatunk. (amikor a gyerek 2 éves lett, ő közölte, hogy neki csak a családi programok kellenek, a problémák nem, és innentől olyan volt, mint egy kamasz gyerek...No comment...) Rövid ideig nem volt csak "életem" úgymond. max egy év volt kicsit nehezebb. 5 éves volt amikor megismertem a jelenlegi férjemet. Már 15 éves és teljesen kiegyensúlyozott kölök. Életem legjobb döntése volt kilépni egy egyre inkább romló, feszült kapcsolatból. :) Kitartást és erőt a döntéshez!
2014. dec. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Egy év után találtam egy új pasit, de sajnos másfél év után vége lett a történetnek. Nem működött. De inkább kiléptem, mert ott már a gyerek is kezdett feszült és nyűgös lenni. Inkább vagyunk akkor egyedül, mint egy rossz kapcsolatban.
2014. dec. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi.És örülök hogy a második válaszoló jól döntött.Kedves első,biztos te is megtalálod a hozzád illő párt.Nehéz döntés lesz de remélem jól döntök majd.Úgy gondolom hogy ettől csak jobb lehet,mégha egyedül is maradok a gyerekkel.Nem ver nem iszik meg ilyenek csak sok a veszekedés és ha belegondolok hogy vele öregedjek meg hát neeem akarok! Csak közbe félek is hogy nehéz lesz egyedül meg hát valljuk be,'társas' lények vagyunk,előbb vagy utóbb vágynék egy társra..
2014. dec. 3. 15:39
 7/8 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Igazából tuti nehéz lesz az elején. Egy teljesen új helyzet, amit meg kell szokni. Bele kell rázódni. De ha rugalmasan állsz hozzá, kicsit hagyod magad az árral sodródni, akkor minden szépen a helyére kerül. És ha Te alapból társas lénynek érzed magad, akkor meg is fogod találni a társad! :) Ott max annyi a macera, hogy olyat találj, aki Téged a picurkéddal együtt szeret! De hát istenem, válogatni kell. (viszont van miből...) :D
2014. dec. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom, eddig mennyire vett részt az életetekben, mennyire függsz tőle. Miben fogsz hiányt szenvedni, ha elváltok. Vagy milyen plusz feladataid lennének, ha nincs már a férjed? Én annyit vettem észre a válás után, hogy kevesebbet kell főznöm és mosnom. Addig is én voltam az egyetlen kereső, egyedül láttam el a gyereket, nekem volt csak jogsim és kocsim, a ház körül és a háztartásban minden munkát én végeztem. Csak úgy gondoltam, hogy jobb a gyereknek egy "ép" családban felnőni. Aztán mikor 2 évesen azt mondta, hogy "apa nem szeret, apa nem csinál semmit", azonnal csomagolni kezdtem. Szóval meg lehet oldani egyedül is az életet. Nekem megkönnyebbülés volt. "kis életet" akkor tudsz leginkább élni, amikor apás hétvége van. Valamivel több mint egy év után találtam meg életem szerelmét, akitől most kisbabát várok. Múlt héten volt a négy éves évfordulónk. Van élet a válás után is. :-) Életemben nem voltam még ilyen boldog. Hogy mikor fogsz párt találni, az függ attól is, hogy mikor állsz készen rá lelkileg. Nekem azért kellett egy év, mire bízni tudtam valakiben.
2014. dec. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!