Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit gondolsz egy babáját (1...

Mit gondolsz egy babáját (1 év alatti) egyedül nevelő nőről?

Figyelt kérdés
Sajnálod, mert nehéz neki, elismeréssel gondolsz rá mert végig tudja csinálni, vagy esetleg lenézed, mert ilyen helyzetett teremtett?
2011. márc. 8. 22:04
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
6%
Csodálkozom rajta. Én nem mernék olyan kapcsolatba gyereket szülni, ahol fennál a lehetősége, hogy a férjem elhagy, mielőtt a gyerek oviba/iskolába kerülne. Ha már az anya is dolgozik, és a gyerek élete (nappala) meg van oldva, akkor az már más ügy.
2011. márc. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
92%
Minden elismerésem az övé!!!!!!
2011. márc. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
0%

Azt,hogy felelőtlenül vállalta a gyereket! A gyereknek a legrosszabb,ha apa nélkül kell felnőnie. Ha még anyagi gondok is vannak,akkor még inkább rossz.

Ha egy kapcsolat jó,akkor nem válnak el a szülők,amikor még ilyen pici a gyerek.

2011. márc. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha elhagyták: Sajnálom, hogy ilyen helyzetbe kényszerült.

Ha ő akarta így: bátornak tartom, hogy be merte vállalni.

És mindkettő esetben úgy gondolom, hogy erős nő, hogy tudja tartani a helyzetet.

Persze csak abban az esetben ha a gyereket neveli is és nem hanyagolja el. Elhanyagolni gyereket bárki tud, de felelősségteljesen felnevelni ahhoz már nem kis áldozat és kitartás kell akármekkora csoda is.

2011. márc. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
84%

Első!

Az nem lehet, hogy mondjuk meghal az apuka?


Egyébként minden elismerésem az övé lesz, ha tisztességes felnőttet nevel a gyerekéből. Addig "csak" sajnálom, mert nehéz lehet neki...

2011. márc. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészről sajnálom is, mert tényleg nem lehet könnyű, és egyúttal elismeréssel is gondolok rá, mert ahogy írod, végig bírja csinálni, amit még két szülőnek is, anyának és apának is komoly feladat lehet, nem ha valakinek egyedül kell megoldania mindent.

Lenézni? Ugyan, dehogy!!!

Egyetlen olyan ismerősöm van, akit nagyon szeretek, és emiatt kicsit "haragszom" rá, hogy olyan pasasnak hajlandó volt gyermeket szülni, akiről tudta, hogy majd nem számíthat rá, és kénytelen lesz egyedül felnevelni a picit (tulajdonképpen közben végig áltatta magát, hogy majd egy szép este bekopog a srác a bőröndjével, hogy odaköltözzön hozzá, és egy család legyenek. Persze... 2 exfeleség, 2 gyerek, ő már a 3. nő a sorban, a 3. gyerekkel, szóval nem tudom, mire számított, és miben reménykedett, és nem értem, miért jó hamis ábrándokba ringatnia magát...) Na mindegy, ez az ő gondja. Szóval ezért haragszom rá, de semmiféleképpen sem nézem le. Az ő élete.


Egyébként minden sors más, ki tudja, hogy egy ilyen pici babát nevelő nő miért maradt egyedül??? Ismeretlenül pláne nem néznék le senkit.

2011. márc. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
86%
Sajnálom, mert én is annyit vagyok kettesben a kisfiunkkal, mintha egyedül álló lennék. Időnként sokkol, hogy pl. magamnak nem tudok ruhát venni, mert általában pont akkor nincs már türelme a kisfiamnak. Nem tudok 10 percre szoliba befeküdni. Megszüntem létezni, időnként úgy érzem. Havi 1 programom van csak, amikor a körmöshöz elmegyek. Jó lenne egy kicsit több szabadság.
2011. márc. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
82%
Sajnálom, mert nagyon nehéz lehet neki. E mellett, csodálkozok rajta, hiszen hogyan mert bevállalni egy babát, egy nem stabil kapcsolatban. Én elképzelhetetlennek tartom, hogy ilyen pici gyerek mellett elváljak, igaz soha ne mond, hogy soha. Egy biztos: hagyományos családmodell párti vagyok, kell egy apa is a gyerek egészséges fejlődésééhez.
2011. márc. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
7%
1. vagyok. Az egy év alatti gyereket egyedül nevelő nőknek igen kis százalékánál van olyan, hogy meghal az apuka. De persze nem lehetetlen. De ha erről lett volna szó, a kérdező - gondolom - kiírta volna, hogy megözvegyült, de nem erről van szó nyilvánvalóan.
2011. márc. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Így van, soha ne mondd, hogy soha. Meglepő, hogy milyen konfliktushelyzetek adódhatnak egy baba megszületése után. Tudnék mesélni. Egy nagyon boldog kapcsolatba született a babám, azután jött a család... Ez pedig sajnos nézeteltéréshez vezetett a kapcsolatunkban. A párom a családja mellé állt, és én úgy éreztem, cserben hagyott. Nemrég múlt 1 éves a kisfiam, és szerencsére jól végződtek a dolgaink, mert sikerült végül mindent megbeszélni, és a sérelmeket megbocsátani. Szóval én is tisztelem és becsülöm, aki egyedül neveli fel a babáját, és kívánom, hogy akik most azt írták, hogy csak saját magának köszönheti, minek szült így, soha ne is tapasztalják meg, milyen az, amikor váratlanul egyedül marad az ember egy kisbabával. Minden jót Nektek!
2011. márc. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!