Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha a babam lenyelne egy 50 ft...

Ha a babam lenyelne egy 50 ft ot mi a teendo?

Figyelt kérdés
szerencsere nem nyelte le csak a szajaban volt.de ilyen idegen targyak eseteben ha gyorsnak kell lenni mi a teendo? termeszetesen nagyon odafigyelek mar a gyermekemre hogy ilyen ne forduljon elo tobbet. 18 honapos a baba.
2014. dec. 4. 09:23
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát mi lenne? Majd spontán kiürül.
2014. dec. 4. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha lenyeli, az a jobbik eset, mert valóban kiürül. Ha megakad, akkor szabaddá kell tenni a légutakat minél hamarabb, itt a neten találsz hozzá videót, és hívni a mentőket!
2014. dec. 4. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nem tudná lenyeli, hanem megakadna és fulladozna. Szóval rögtön mentőt kell hívni és megpróbálni kiszabadítani, ami belekerült. Benyúlsz az ujjaddal, ha még felül van, vagy hasra fordítod és finoman megütögeted a hátát. Ezt így nehéz elmagyarázni, de majd legközelebb kérdezd meg a védőnőt vagy a háziorvost, hogy magyarázza el, hogyan kell, ha nem tudod.

Ha lenyeli az a jobbik eset. Akkor csak simán felhívod a dokit, hogy mit tegyél, meddig várjál, hogy kijön-e.

2014. dec. 4. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

én meg úgy tudom, hogy a fémtárgyakat nem kéne megvárni, míg kiürülnek, mert a gyomorsav hatására olyan anyagok kerülnek a szervezetbe, ami rosszat tesz a babának, hogy enyhén fejezzem ki magam. Amúgy egy 50 Ft-os elég nagy ahhoz, hogy bajos legyen kikakilni... még egy felnőttnek is.


Volt már olyan eset, hogy a hiperaktivitást annak tudták be egy kisgyereknél, hogy fémet nyelt, és sokáig nem vették észre, nem is ürült ki a szervezetből.

2014. dec. 4. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
en a szajabol vettem ki szerencsere. elso babam es annyira megijedtem. nem engedte hogy belenyuljak a szajaba nem akartam idozni mert ki pillanatok alatt lenyelheti .es szegenykemet fejjel lefele dontottem ez altal nagyon sirt (nem csinaltam fajdalmasan) es kiesett a kis szajabol. ez altal erheti a babam trauma?utana megnyugtattam es jatszottunk kacagasig
2014. dec. 4. 10:07
 6/9 anonim ***** válasza:

inkább sírjon, minthogy megfulladjon. Ilyenkor nem szabad arra gondolni, hogy trauma éri, ha fejjel lefelé fordítod, ne viccelj már...


Mindig így kell eljárni, ha valami megakad a torkán, lefelé fordítod, és a hátát ütögeted, legalábbis ekkora babánál.

Ha etetőszékben van, akkor nem is kell kicsatolással időt vesztegetni, elkapod a babát a derekánál.


A ti esetetekben max. annyi a gond, hogy a a pénzeken található iszonyú mocsok, baci a szájába került. Túléli.

2014. dec. 4. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Jól csináltad, azonnal fejjel lefelé kell fordítani, persze úgy hogy közben ha nem muszáj ne okozz neki fájdalmat, de ilyen helyzetekben lehet hogy az kevésbé számít... Én is állítottam már fejjel lefelé a gyerekeimet, kisfiamat is, kislányomat is aki még csak 7 hetes, viszont annyira félre tud néha nyelni hogy azonnal fejjel lefelé rakom mert a fulladás nem játék.

Amúgy egy 50-es elég nagy, lenyelni is és ahhoz is nagy hogy ha le is megy akkor kijöjjön. Szóval én biztos hogy azonnal orvoshoz vinném.

Ha egy 5-öst nyelne le akkor is felhívnám legalább a védőnőt vagy egy orvost hogy ilyenkor mi a helyzet.

2014. dec. 4. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

50-esbe belefulladna, az marha nagy, még egy felnőtt sem tudná lenyelni.


Amúgy jól cselekedtél, az ellenkezést ilyenkor le kell szrni, ha sír, az nem baj, megnyugtatod később. Az elsődleges, hogy komoly baja ne legyen.

2014. dec. 4. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

nem nem okoztam fajdalmat gondolom megijedt,nem szokasom pl ha elesik rogton felkapni elobb szoktam neki mondani hogy semmi baj katonadolog es felallitom de ez a helyzet higy hirtelen ezt csinaltam ettol ijedt meg inkabb szerintem.meg ha a szajaba vesz valami papirt akkor is szepen szedem ki a szajabol. de egy femtargyat vagy akarmi ami nem papir rogton. ez volt az elso esett es remelem az utolso. sajnos az apuka kellemetlenne tette neki ezt mert o egy papirdarabbal is nagy gondott csinal rogton kiabal vele ha elis esik ugy felkapja hirtelen mintha a fejecskeje nyilt volna szet

hogy meg eskuszom jobban sir a gyerek. hat jo nagyon felti elso baba de pl az eses is termeszetes dolog naluk. tapasztalataim szerint egybol nem is jo felallitani a gyereket. ti hogy vagytok ezzel?

2014. dec. 5. 08:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!