Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más is van aki még sehol nem...

Más is van aki még sehol nem volt gyerek nélkül mióta az megszületett? Hogy bírjátok?

Figyelt kérdés

Én szörnyen. Úgy érzem magam mint az elem akit csak szívnak, szívnak de sosem töltenek fel. Totál kivagyok. Senki sincs - rokon - akire otthagyhatnánk jó szívvel a gyereket, ismerősök meg vagy már eleve iksz gyerekkel ,vagy totál szingli, fogalma sincs mit csinál egy egyéves.

Annyira elmennék legalább egy jógaórára, egy étterembe, egy uszodába gyerek nélkül. Teljesen úgy érzem magam mint aki megszűnt emberként létezni "cska+ anyafunkcióban működik. Ma az lett volna a nap Programja nagy P-vel, hogy du. 4 körül a ház elé lemegyek sétálni a gyerekkel, de 1 óta műsorozik, nem alszik el, csak visít és meg lassan megtébolyodok itthon. Férjem bébiszittere nem meri hagyni a gyereket, közelben meg senki ismerős akire lehetne hagyni. Olyan rossz hallgatni, hogy mások csak odaadják a gyereket egy rokonnak, aztán mennek színházba, közös programozni a férjjel... Arról szoktam ábrándozni, hogy a közeli panzióba lelépek egy hétvégére egyesegyedül és végre alszom 2 éjszakán át férj horkolás és 3 óránkénti kelések nélkül. totál megzakkantam, mi?


2010. jan. 31. 16:15
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Hááát,meglehet zakkanni az biztos! Nekem még csak 5,5 hós a fiam,de én is szoktam ábrándozni egy kis kiruccanásról,de még csak az orvoshoz vagy papírmunkát intézni rohantam el magamba amitől nemigazán dobódtam fel! Nekem sincs a környezetembe olyan akire szivesen hagynám,apa meg hétvégén jár haza mert vidéken dolgozik!
2010. jan. 31. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
88%

Nos, igen, nem vagy egyedül ezzel a problémával... Még csak 4 hónapos a kisfiam, de lassan én is azt érzem, hogy becsavarodok. Időnként csak üvölt és üvölt, apa meg kiment havat lapátolni, persze közben átruccant a szomszédba beszélgetni. Bedurrant az agyam, felöltöztettem a gyereket, beraktam a babakocsiba, és kivittem hozzá, hogy egy kicsit hallgassa ő az üvöltést (egyébként telihold van, és fogzik is, azért ilyen dilinyós szegénykém).

Én is ha egy kis kikapcsolódásra vágyom, beülök az autóba, és elmegyek a tecsóba, amíg apa vigyáz a gyerekre... húúú, de nagy program! De sajnos anyámék 100 km-re innen, anyósomék 200 km-re innen... nekem sincs kire hagyni. Hogy mi lesz még később, és egyáltalán mikor jutunk el valahová, moziba vagy színházba, fogalmam sincs.... Álom, álom, édes álom!

Banyuci

2010. jan. 31. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
45%
Kérlek ne itéljetek el,de nekem ezt olyan furcsa hallanni.Mikor terveztétek és vártátok,mit hitettek?Ennek van itt az ideje.Eszembe sem jutna panaszkodni.Én nagy csavargó voltam imádtam bulizni,szórakozni,dolgozni és több,mint 10hónapja itthon vagyok a gyerekemmel.Férjem késő délután jön haza.Mindent én csinálok itthon.Ha sír vagy nyügős megvigasztalom.Nem tudnék rá kiakadni.Pedig még wc-re sem tudok elmenni nélküle.Talán 3szor vigyázott rá a párom mikor elugrottam vásárolni.Tudom most van a legnagyobb szüksége rám.Ezt az egy-két évet kilehet birni.Adjátok be bölcsibe,esetleg egy pár órára,ha tényleg jól esne egy kis pihenés.
2010. jan. 31. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Én megkaptam ma a páromtól, hogy: nem volt kötelező gyermeket szülni.

Én is vele vagyok a nap 24 órájában, soha senki nem vigyázott rá, semmilyen segítségünk sincs. 13hónapos. De én már nemis igazán vágyok a fiam nélkül menni bárhova. Már úgy megszoktam, hogy éjjel-nappal édeskettesben vagyunk.

2010. jan. 31. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
91%

Még soha nem volt gyerekem, ergó el sem tudtam képzelni, hogy milyen lesz. Én is nagy csavargó voltam, és ráadásul imádtam a munkámat is, és most annyira furcsa, hogy nyomtam egy reset gombot az életemre... Minden más, minden felfordult, többé nem az van, amit akarok, és pláne nem akkor, amikor akarom. Mindössze ez az, amit iszonyat nehéz elfogadni, de egy 4 hónapos gyereket eszembe nem jutna beadni bölcsibe!

Banyuci

2010. jan. 31. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

menjetek hármasban a babával valahova.

mi pl ma elmentünk szánkóval itt a környéken egy étterem-félébe(inkább menza) és ott ebédeltünk, hát komolyan, amikor hazaértünk, a férjemmel felváltva áradoztunk, hogy milyen jó volt.:)))))

szülők hol vannak?

amúgy néha rábízhatnád a babát a férjedre és elmehetnél valahova, én simán elmennék akár egyedül is moziba. barátaitok vannak? nekünk az is bejött, hogy a barátainkhoz átmegyünk vagy átjönnek, mert ugyanolyan korú a babájuk, mint a mienk. ilyenkor vacsizunk meg ilyenek, a férfiak söröznek, mi a barátnőmmel meg sangriát iszunk. szuper.

mennyi idős a baba?

2010. jan. 31. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Én azt viselem nehezen, hogy a 24 órázás még akkor is tart, amikor apa itthon van (hétvégén). És minen napom egyforma. Ha vásárolni megyek, vagy orvoshoz, akkor inkább a férjem is jön velem a gyerkőccel együtt.


(Örülök, hogy itt vagy Banyuci! Már aggódtam, hogy elhagytál minket.)

2010. jan. 31. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
52%
Hát nem tudom, én egy kicsit másképp látom a dolgokat. Mielőtt megszületett a kisfiam, én is nagy menős voltam. Minden felé jártunk, vidékről felmentünk Pestre csak azért hogy bevásárlóközpontokba mászkáljunk. Amióta megvan a gyerek nem sokat változott a helyzet. Állandóan uton vagyunk, pedig nekem lenne kire hagyni, (szülőkkel lakunk) de én inkább viszem magammal mindenhová, és így nincs olyan érzésem, hogy itt ragadtam a 4 fal között a babával.
2010. jan. 31. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Szia


Nekem tegnap volt 6 hónapos a kislányom.

Még egyenlőre el nem tudom képzelni,hogy bárkire is szívesen otthagynám a gyerekemet egy kis időre sem..

Amúgy anyósék alattunk laknak,így nem lenne nehéz dolog lepasszolni a kis Mancimat,de még jó sokáig nem fogom,az tuti..

És most nem azért,mert nem lehet bennük megbízni,vagy épp linkek lennének,mert erről szó sincs!

Biztos,hogy nem is adnának semmi olyat a kicsinek,amit én nem tartok jónak,vagy ilyenek..,de mégsem érezném jól magamat a Culi nélkül!

Biztos eljön majd az az idő is,mikor alíg várom,hogy valaki elvigye majd helyettünk sétálni,vagy egy kicsit a mamáéknál legyen,de még azt sem akarom,hogy ha majd vigyáznak a kicsire,akkor az náluk történjen,mert van két kutyájuk,akik nem igazán szobatiszták,így előfordulhat,hogy valahová odapisilnek,a gyerekem meg majd jól belenyal,vagy hasonlók.....

Így majd én úgy akarom,hogy ha úgy alakul,akkor nálunk történjen a vigyázás..!


Na kicsit elkanyarodtam a témától,de valahogy kijött...


Amúgy mi együtt szoktunk apával,meg a babával vásárolni.

Ja...és nálunk is nagyon sok még az éjszakai kelések száma,és igen...én is sokszor érzem azt,hogy de jó lenne legalább egy kicsit aludni éjjel.. Mármint hogy egy huzamban... :)

Még azt is nagyon várom,hogy nagyobb legyen a kicsi :) ,és mehessünk együtt majd wellness-ezni..:)


Amúgy nekem van egy ismerősöm,akinek a lánya már kétszer is otthagyta a 4 hónapos babáját az anyósnak egész éjjelre,és ő azt mondta,hogy már nagyon szüksége volt arra,hogy egyedül,mármint csak a párjával legyen...

Na hát én ezt biztos nem tudnám megcsinálni,de hát mindenki más,és azt azért hozzáteszem,hogy az a baba nagyon sírós volt,így azért egy kicsit más a helyzet..

Gondolom jobban kilehet borulni olyankor,ha egész nap csak sír egy baba..

/Szerencsére nálunk ez nem így van hála az égnek!/


Amúgy biztos,hogy nem vagy "zakkant", max. fáradt!!! :)

A férjed nem szokott semmit sem segíteni?

Elég ha csak egy picit megfogja a gyereket,és játszik vele,addíg te meg netezhetsz,kikapcsolódhatsz,esetleg vehetnél egy forró fürdőt,vagy ilyenek..!

Mondjuk nálunk sem valami nagy a páromnak a baba körüli segítsége,de ha "megszán",akkor én biztos játszok a neten egyet,vagy csak felteszem az asztalra a lábamat,és nem csinálok épp semmit...:)


Próbálj meg valahogy kikapcsolódni akkor,amikor esetleg alszik a babád!


Na most viszont én megyek,mert letelt a lazulási időm....

Magyarul felkelt a kis Mancóm...:)


Fel a fejjel !!!! :)


Üdv.,egy 6 hónapos gyönyörű kislány anyuja :)

2010. jan. 31. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Apuka nem tudna rá vigyázni, amig elmész jógázni v úszni? Én sem tudom csak Apára hagyni, de amikor ő vigyázz rá egy percig sem nyugtalankodom. Muszá-j kikapcsolódni...tegnap pl ők a másik szobában én meg itt tornáztam...az is sokat segít, ha nem megyek el itthonról csak mást csinálok és egy picit elfeljtem, h más is van rajtam kívül. Aki nem töltődik egy idő után nincs mit adnia...Harcold ki!
2010. jan. 31. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!