Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más is van aki még sehol nem...

Más is van aki még sehol nem volt gyerek nélkül mióta az megszületett? Hogy bírjátok?

Figyelt kérdés

Én szörnyen. Úgy érzem magam mint az elem akit csak szívnak, szívnak de sosem töltenek fel. Totál kivagyok. Senki sincs - rokon - akire otthagyhatnánk jó szívvel a gyereket, ismerősök meg vagy már eleve iksz gyerekkel ,vagy totál szingli, fogalma sincs mit csinál egy egyéves.

Annyira elmennék legalább egy jógaórára, egy étterembe, egy uszodába gyerek nélkül. Teljesen úgy érzem magam mint aki megszűnt emberként létezni "cska+ anyafunkcióban működik. Ma az lett volna a nap Programja nagy P-vel, hogy du. 4 körül a ház elé lemegyek sétálni a gyerekkel, de 1 óta műsorozik, nem alszik el, csak visít és meg lassan megtébolyodok itthon. Férjem bébiszittere nem meri hagyni a gyereket, közelben meg senki ismerős akire lehetne hagyni. Olyan rossz hallgatni, hogy mások csak odaadják a gyereket egy rokonnak, aztán mennek színházba, közös programozni a férjjel... Arról szoktam ábrándozni, hogy a közeli panzióba lelépek egy hétvégére egyesegyedül és végre alszom 2 éjszakán át férj horkolás és 3 óránkénti kelések nélkül. totál megzakkantam, mi?


2010. jan. 31. 16:15
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
0%
Hát igen nem kötelező szülni. De még inkább nem kötelező azt csinálni amit sok anyuka. Ha nem lennétek annyira hozzánőve a gyerekhez, ha nem lenne ő mindennek a közepe, ha nem mennétek bele gondolkozás nélkül mindenbe csak hogy szülhessetek (költözés totál idegen helyre, anyósnál lakni...), ha nem akarnátok görcsösen mindig hozzá alkalmazkodni és mindig félteni hogy jaj valami baja lesz ha nem azt kapja amit ő akar akkor állítom hogy nektek és az egész családnak könnyebb lenne! A gyereket rá lehet nevelni hogy egy kicsit ellegyen magában, vagy mással. Nem kell az első szóra ugrani a pániktól hogy a kis lelke összetörik. Nem kell mindenek elé helyezni (még a férj elé is). Nem kell a széltől is óvni... Szerintem a gyerek is sokkal jobban érzi magát ha ő csak egy egyszerű gyerek egy olyan világban ahol van rossz is és szabályok is, és nem a világ közepe... Aki igazán akar az igenis ki tud mozdulni. Tud rá vigyázni a férj, és akinek van pénze az igenis rábízhatja babysitterre. Mégis kire ha nem rá? Ez olyan mintha nem bíznál egy szakácsban hogy jó kaját csinál neked. Pedig neki pont az a dolga! De hát van akinek csak nyafogni van kedve. Bár ez azért annál jobb, mint amikor az anyuka meg van róla győződve hogy ez a kötelessége és ő mostantól csak anya és megbotránkozik ha valaki mást is merészel csinálni gyerek mellett.. Egy fokkal már jobb a felismerés.
2010. jan. 31. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó neked van gyereked?

Érdekes megközelítésből írtál.

2010. jan. 31. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Hát bocsánat. Szerintem sokan esnek ebben a hibába. Jobbnak tartom azt a gondolkodást, hogy a gyereket egyszerű gyerekként kezeljük, aki a család része és az élet megy tovább, amibe ő folyamatosan beilleszkedik. Lehet hogy régimódi vagyok. De szerintem mindenki ismeri a mai elrettentő példákat (elkényeztetett gyerekek, magukat csak anyaként értékesnek érző nők, akik nem tudnak gyermeküktől elszakadni, depresszió, bezárzság, beszűkülés, férj, élet egyéb dolgainak elhanyagolása...) Ez csak egy észrevétel volt, nem kell érte rámszállni.
2010. jan. 31. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
hát nálunk se rokon, se ismerős, idegen városban vagyunk, babysitterre meg nem telik. 13 hós volt a kislányom, amikor először elmentem egyedül bárhova (jelen esetben moziba). ez most volt 1 hete. hát nehéz az biztos. megpróbálom tudomásul venni, hogy megváltozott az életem.
2010. febr. 1. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
ez a 71 %-os még mindig itt van, nem unja még?!
2010. febr. 1. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
tegnap 22:35-ös, nem válaszoltál, h neked van-e és hány gyermeked..érdekelne...Sztem Te nem is nő vagy, nagyon pasis amiket írsz, és ide nem nyavalyogni járunk mi anyukák, hanem kibeszélni magunkból ami bánt és tanácsot kérni, látni h nem vagyunk egyedül ...ha nő lennél, akkor értenéd:-)
2010. febr. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Az az én dolgom hogy milyen a csládi állapotom, mert nem ettől meg megitélni :) De azt közlöm hogy nő vagyok, csak próbálom nem elveszteni az eszem. Nektek pedig lehet akármilyen tanácsot adni, minden alól kibújtok (hát ez nem jó, az sem jó, ezért, azért...) és a végén csak panaszkodtok egymásnak, ennek pedig semmi haszna. Mindenki tudja hogy akinek van gyereke annál felmerülnek ilyen gondok, de ettől nem fog megoldódni. Igen örökre megváltozik az élet, de azt el tudod dönteni hogy jobb lesz vagy pedig gyereknevelő szolga leszel aki az egész életét feláldozza. Gyerekkel is lehet élni. Sajnálom ha értelmeset nem tudtok mondani ha valaki a lényegre tapint, csak szítkozódni. "Annak" a 80%-osnak meg üzenem hogy magát minősíti ha így beszél velem, azt írok amit akarok, senkit nem bántottam meg. Ez egynyitott oldal, és egyáltalán nem értem mi ezen a felháborító. Akire nem tartozik az írásom az ne vegye magára, akire meg tartozik az tudhatja hogy van igazságom, és hogy ez senkinek nem jó.
2010. febr. 1. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
* az első meg helyett kell :)
2010. febr. 1. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Én éppen ma mentem volna vágre lovagolni egyett. Kb másfél órás program. Két hete nem voltam. A férjemmel egyeztettük, hogy jó, majd vigyáz a babára. Na persze, hogy fél órával ezelött telefonált, hogy munkája akadt, nem ér haza. Az ideg széttép!!! Gyönyörű idő, én meg lehetek itthon! Minden nap ugyan olyan, kellene egy kis kikapcsolódás, egy picike változatosság. Imádok itthon lenni a fiammal, de csak heti egy, két alkalomra lenne szükségem, hogy feltöltődhessek. És éppen ma tiszta zizi a fiam. Szerintem az időjárás, mert nekem is fájt este a fejem. Olyan jó lett volna kiszabadulni egy picikét, egyedül, családtagok nélkül.
2010. febr. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!