Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyai ösztön? Nektek rögtön volt?

Anyai ösztön? Nektek rögtön volt?

Figyelt kérdés
2 hetes a picikém de fogalmam sincs mit kell csinálnom.fürdetni alig merem , büfiztetni nem tudom, szoptatás is nehézkesen megy.sokat sírok, félek sosem jön elő.
2014. dec. 6. 20:50
 1/9 anonim ***** válasza:
Nyugi, velem is igy volt eloszor de majd bele jossz, majd amikor megnol egy kicsit jobb lesz. De sztem max 2 het es minden menni fog. Az elso baba? Amugy anyukad v anyosod tud segiteni?
2014. dec. 6. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem. :) Furcsa módon nekem a második gyerekemmel volt nagyon nehéz. Őt nem éreztem annyira, ráadásul problémásabb volt, mint az első. Ne izgulj, összerázódtok, légy nyitott, és ne sírj, ahogy nő egyre könnyebb lesz. Teher alatt nő a pálma. Ahogy rutinná válnak a dolgok, jön az önbizalom, és meghallod az ösztön "szavát" is.
2014. dec. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
első igen.anyu segít de talán az is idegesít, hogy mindig nyúzza a babát.ha leteszem aludni 1 óra és fent van szenved vagy éhes.cicit sem tudja bekapni rendesen.szopi után fejek de pár csepp jön csak.és mindig elalszik a cicin hiába birizgálom, hogy ne aludjon..imádom de nem tudom mi tévő legyek.nem spontán szültem tán az is közre játszik?
2014. dec. 6. 21:04
 4/9 anonim ***** válasza:

én 10 napig voltam kórházba, volt időm tanulni. de már 2. nap én tanitottam pelenkazni a tobbieket pedig elotte sose volt baba a kozelembe. vhogy hihetetlen de tenyleg a legmelyebbrol is elobujik az snyasag osztone.

de ha elotte is bizonytalan szemelyiseged volt, aki sokat hezital, nem annyira talpraesett, azon az anyasag sem fog valtoztatni :) csak nyugi, legyel hatarozott mert a baba megerzi ha nyugtalan vagy, bizonytalanul tartod, rossz a kedved. nézegesd a Parents szulokepzo videoit a youtubeon, nagyon hasznosak.

2014. dec. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
22%
ja es a cicizeshez hasznalj bimbivedot mielott apadna a tejed, a Medela amit en ajanlok.
2014. dec. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
belőlem kb 3 hét után bújt ki az anya. előtte mindent "muszájból" csináltam, tényleg nem csináltam mást a babával csak amit nagyon kellett, etetés, tisztába tevés...stb. azt mikor egyedül maradtam itthon vele akkor kezdtem el felfedezni. és onnantól jött az anyai érzés, az imádat. azóta 4 hónapos, de leggyönyörübb, legszeretnivaló baba akit valaha láttam :)
2014. dec. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
lepontozonak igaza van inkabb apadjon el es sarguljon be a gyerek ha nem tudja bekapni a bimbot, vagy egyen uvegbol.a test kontaktus helyett (ha anya egyaltalan tud fejni még) csak nehogy undok bimbovedot keljen hasznalni az olyan 21. szazadi! pfujjj!!!
2014. dec. 7. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Anyai ösztön NEM létezik, ez egy bromság, csak arra jó, hogy az anyákat stresszelje! Pont ugyanolyan marhaság, mint hogy mindenki rögtön TUD szoptatni. Hát, nem!


Van, aki jobban ért a gyerekekhez, van, aki kevésbé, ezért fordulhat elő, hogy míg egyesek azonnal tök jól elvannak az újszülöttjükkel, mások "szenvednek" vele.


Tök természetes, hogy félsz, hisz új a helyzet, képzeld úgy, mintha kapnál egy másik munkakört, hát ott sem tudsz azonnal 100-on pörögni. Ne görcsölj rá, csináld lassan, megfontoltan.


Én bébiszitteltem 3 hónapos kislányt és eleinte egy gondolat volt bennem: ha túléli a napot, akkor jó voltam. :) Sokkal könnyebb volt így, lazán hozzáállni, ő is érezte, hogy nem parázok feleslegesen.

2014. dec. 7. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ne aggodj senki nem ugy szuletik, hogy tudja! :)

En az elso lanyomnal olyan bena voltam, hogy megfogni is alig mertem, oltoztetni meg aztan foleg... Meg sose tudtam, hogy eppen mi baja szegenynek, mindig azt hittem, hogy ehes es azert sir. Es persze ilyenkor ilyen 20 ml-eket evett. Beszelni nem tudtam hozza, egyszeruen nem jott a dolog, se az, hogy jatsszak vele. Nekem anyukam sokat segitett anno, nem maszott bele idegesitoen az arcomba, hogy o jobban tudja. Erre meg rajott az, hogy eleg siros volt a dragam, igy meg inkabb panikba estem. A masodik lanykamnal mar minden ment elsore, es ot mar nem akartam minden egyes sirasnal megetetni :D

Ne aggodj, bele fogsz jonni, ez az az idoszak, hogy megismerjetek egymast a babaddal. :)

2014. dec. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!