Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi az oka annak, hogy ha...

Mi az oka annak, hogy ha látok egy galambot, akkor nem akarom rögtön levadászni, akkor sem ha éhes vagyok?

Figyelt kérdés

Szerintetek kicsiként meg akartam enni a galambot? Ha igen, akkor azért, mert kívántam?

Én mai napig nem bírnám elvágni egy tyúk nyakát...Miért?


Ma is alig ettem. Lehet ebbe fogok belepusztulni.

Ez genetika lenne? Mitől működik egy "ösztön"?


Jaj, biztos nem értitek, hogy miért írtam ki a kérdést, főleg ide:D

Azt sem hiszem, hogy kicsiként anyukámra izgultam....


Szóval mi okozza az emberben az "ösztönöket"? Minek a hatására változnak vagy fejlődnek? Egyáltalán léteznek?



2013. júl. 18. 21:50
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
97%
menj aludni
2013. júl. 18. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
41%

Kedves Mennyország. Valóban érdekes a kérdés.

De ösztöne az állatoknak van.

az embereket gondolkodó képességgel teremtette meg Isten.

:)


Az éhség érzet pedig fizikai érzés, bármelyik élőlényben meg van, és ha egy oroszlán éhes

akkor sem fog Delfinre vadászni.

2013. júl. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
82%
Ösztöne csak az állatoknak van? Ezt te sem gondoltad komolyan. A férfiak nem azért szeretik a nőket és fordítva, mert egyszer elgondolták, hogy hmm, én most erre bukok. Ez csak egy egyszerűbb példa volt.
2013. júl. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
76%
Mit szólnátok, ha azt mondanám, hogy az ember is egy állat? Nézzétek csak meg a rendszertani besorolását. Mégis mi különböztetne meg minket? Rendszertanilag az állatokhoz tartozunk, mi is azok vagyunk, ergo vannak ösztöneink. Az meg, hogy intelligensebbek vagyunk csak nézőpont kérdése.
2013. júl. 18. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
54%

Az élethez való ragaszkodás rendkívüli belső késztetés; szinte mindenkit arra indít, hogy igyekezzen elkerülni a veszélyeket, és megtegyen mindent az életben maradásért. Ebben a tekintetben az ember nem sokban különbözik az állatoktól, melyekben igen erős a túlélési ösztön.


A példabeszédíró, Agur rámutat arra, hogy a hangyák „ösztönösen bölcsek” (Példabeszédek 30:24, 25,

Természetesen a bölcsességük nem az értelmes gondolkodás gyümölcse, hanem azon ösztön eredménye, amivel a Teremtő megáldotta őket. A hangyák például az ösztönből kifolyólag gyűjtik össze az eledelüket a megfelelő időben.


A különbség hogy mi rendelkezünk értelmi képességgel, hogy ne az "ösztön" hajtson bennünket

2013. júl. 18. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
6%

Mit szólnánk? Azt, hogy az ember ember, az állat állat.

...-ásvány-növény-állat-ember-angyal-...

A tudatállapotok hierarchiája szerint egyértelmű.

az ember az állat és az angyal közt van- benne találkozik, benn a metszéspont. Viselkedhetek úgy, mint az állat- és angyali részem kicsit restelkedhet miatta. Az állat állatként viselkedik és az természetes és jó, nem "szól " meg senki egy oroszlánt, mert széttép egy gyönyörű gazellát.. Lehetek vegetáriánus. Szeretem a szabadságomat. Az intuícióban vagyok a legszabadabb.

Az ösztön: megromlott akarat, világosságát elvesztett akarat. Ezek merültek fel bennem a kérdés nyomán.

-aa-

2013. júl. 18. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

"Azt sem hiszem, hogy kicsiként anyukámra izgultam.... "


Pedig ez tényleg így volt. Hallottál már az Oidipusz-komplexusról? Ha nem, akkor tessék: [link]

2013. júl. 18. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Szocializáció.

Az ösztön elég alacsony szintű pszichológiai tényező az emberben, amit a szocializáció többnyire már néhány éves korra felülír és csak extrém helyzetekben kerekedik felül.


Ha vidéken nőttél volna fel, valószínűleg úgy szocializálódsz, hogy anya hétvégén tyúkot vág és vasárnap az rotyog a fazékban, aminek az elkészültét egész életedben végignézted a tyúkudvarban csipegető tollas jószágtól a sütés végéig. Valószínűleg évente néhány alkalommal még disznótorra is elmentetek volna, ahol a röfi lemészárlását élted volna meg úgy, mint egy vidám családi összejövetelt.


Megtanultad volna mi a szerepe az állatnak és nem okozna gondot levágni egy tyúkot.


Ha a vadonban nőttél volna fel, megint más hatások érnek. Akkor már ahhoz szoksz gyerekkorodtól kezdve, hogy minden alkalmat meg kell ragadni a táplálékszerzésre, és levadásznád a galambot.

2013. júl. 18. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Még egy idióta kérdés. Elegem van ebből a hülye internetből, inkább megyek mammutokra vadászni a kőfegyvereimmel...
2013. júl. 19. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
45%

Kedves gyakoriválasz2!


Én közel 30 éve falun élek.

Igen, végignéztem azt, ahogy a csibe kibújik a tojásból, növöget, csipeget...majd nyakvágás, tisztítás és elkészítése ételnek.


Igen, voltam nem egy disznótorban is.

Azt is végignéztem nem egyszer.


DE, mindennek ellenére nem bírnék egy állatot megütni sem, nem hogy a nyakát elvágni azért, hogy én jól lakjak.


Aminek szeme van és mozog, azt nem bántjuk. Éltető vére van neki is, amiben Élet van.


Én éppen hogy megundorodtam a látottaktól, és igen, "sokkol" még a tudata is annak, hogy az állatok min mennek keresztül, amikor levágják őket.


Éppen ezért húst egyáltalán nem fogyasztok.


Ezt csak azért írtam le, hogy a falusi élet nem minden esetben jelenti azt, hogy valaki egyik fő eledele biztos a hús volna.


Ja, és esetemben sem volt az a bizonyos komplexus sem.


:)

2013. júl. 19. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!