Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A 8 hetes oltás után 1 nappal...

A 8 hetes oltás után 1 nappal rögtön mennénk vidékre rokonokhoz 1 hétre, ahol a fél falu "végignyálazná" a kisbabámat. Parázom, hogy valami baja lesz?

Figyelt kérdés
Mennyi idő múlva lesz védettsége a babának, illetve ilyen pici babát nagyon féltek, hogy a sok vendégtől majd elkap valamit. Amúgy koraszülött baba, még csak 2 hetes lenne a várt születési idő szerint.

2014. dec. 5. 21:53
 1/10 anonim ***** válasza:

Muszáj utazni?


Ha mégis, talán lesz annyi belátás mindenkiben, hogy nem szabad össze-vissza tapogatni, netán ezzel a babát is fertőzni. Amúgy sokfelé van most hányós-hasmenéses vírus:/

2014. dec. 5. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én biztos nem utaznék el.
2014. dec. 5. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
én se szívesen, de csak paramaminak tartanak, éppen karácsony lesz akkor és nagyon várnak minket. Meg hogy már ennyi idős a baba és még nem is látták az ottani rokonok, ismerősök és hogy ne legyek ilyen, hogy ennyire féltem.. de nagyon féltem!!!
2014. dec. 5. 22:34
 4/10 anonim ***** válasza:
Én nem vinném.
2014. dec. 5. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A rokonok rosszallásától annyira tartasz, hogy inkább kiteszed a legnagyobb járványos időszakban fertőzésnek a koraszülött babát?


Ráadásul pont a 2 hónapos oltás után jellemző szövődmény, láz. Jobb, ha közel van a gyerekorvos.

Én nagy felelőtlenségnek tartom ilyen helyzetben több ember közé vinni, utaztatni a babát.

2014. dec. 5. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Èn simán hazavittem, reggel megkapta az oltàst dèlben indultunk is 150km útra, minket is nagyon vàrtak. Igaz tavaszig volz, nagyi szülinapjàra mentünk...ja ès a lànyom koraszülött akkor 3kg volt kereken.

Semmi baja nem lett előtte felhívtam az ottani gyerekorvost megbeszèltük ha bàrmk lenne rögtön fogad...

Nem is volt mèg beteg most 10 hónapos, korrigàltan 8

2014. dec. 5. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom mit csináljak, tényleg nagyon várják a babát. Legszívesebben tavaszig senkinek sem adnám oda. Utolsó, megnyugtató, hogy nálatok semmi baj sem volt. Bár igaz, tavasz volt. Sajnos a családban csak én gondolom úgy, hogy ez probléma, a többiek már 3 hetes korában szerették volna, hogy elvigyük.. :(
2014. dec. 5. 23:46
 8/10 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok,Mi 4 hetesen jöttünk haza, èn mindent àtbeszèltem neonazológiàs orvodunkkal.

Ő mondta hogy nem kell fèlni ugy kell kezelni mint egy időre született babàt, az immunrendszernek szüksège van a tanulàsra stb 30 hèt alatt született babàknàl màr màs a helyzet...

eleven a korhàzban a rengeteg làtogatò közè ùgymond kidobtàk az inkubàtorbòl.

15 percre lakunk a korhàztòl, màr babakocsival hoztuk haza,2 nappal kèsőbb màr megjàrtuk vele a kikàt ès a metrot. 2 hònapos koràtól tömegközlekedünk 2 naponta anyatejcsièrt,8hetes oltàs utàn tanyàra mentünk haza, előtte àllatkertben voltunk, 12hetes koràtòl lovardàba kijàr velem fèl napra is...

nem is tudtam vollna megolldani hogy ne így legyen...sokkal erősebbek ők mint gondolnà az ember.

Egyszer sem lett làzas az oltàstòl, de èrdekes mód senkit sem tudok mondani akinek orvos kellett volna utànna pedig sokan tartjuk a kapcsolatot. Aluszèkonyabb volt ennyi...

De orvost keresni otthonra mikkr hazamész nem àrt, èn a règi gyerekorvosom keresem fel ilyenkor előre mindig...

2014. dec. 6. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ja igen egyedül a gyetekeket kerültük amennyire lehezett, mert ugye tömegközlekedèsen azt sem, 3 hónapig...
2014. dec. 6. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem is koraszülöttek a babáim.

Nekünk egyértelműen és nagyon határozottan azt mondták a neonatológusok, hogy a gyermekágyas időszakot terminustól kell számolni, tehát amikor meg kellett volna születniük onnantól még 6 hétig minimal látogatás, főleg ebben a téli járványos időszakban!


Az én babáim 3 hónaposak, korrigált 2 hetesek (28 hétre születtek). 2 hét múlva mi is vidékre utazunk karácsonyozni, de már tájékoztattuk a családot, hogy a babalátogatás most még alapos kézmosás és fertőtlenítés után a babák ágyban csodálása lesz csak. Mindenki megértette és elfogadta (eddig még csak a szüleink és a tesóink látták a kicsiket, a tágabb család még nem).

2014. dec. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!