Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nálatok mik voltak annak a...

Nálatok mik voltak annak a jelei, hogy babátok megérett a napi 2 alvás helyett a napi 1 alvásra? Menny idős volt? Zöld pontot adok a válaszokért

Figyelt kérdés
köszönöm

2014. dec. 7. 09:16
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem most volt 1 éves, napi egyszer alszik nagyon ritkán 2 szer. Viszont 4 hónapos kora óta átalussza az éjszakát. Nekünk így volt.

0-6 napi több alvás

6-11 napi 2 alvás 11-13óráig 17 órától 18 óráig

11-13 hónapos : 12-14 óráig alszik

születésétől kezdve 21:00 kor fürdik 22:00 alszik el

most: reggel 8-9-10 felé ébred változó

2014. dec. 7. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
ja és hát jelek nem voltak, csak annyi, hogy nem volt álmos, hiába tettem le nem aludt délután már. Ebéd után gond nélkül elalszik, előtte dörzsöli a szemét, dől balra-jobbra, de délután már nem csinálja ezeket a jeleket.
2014. dec. 7. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az volt a jele, hogy nem tudtam a megszokott időben letenni aludni, sokkal kevésbé volt álmos, kitolódott az időpont lassanként. Valamint ha 2x aludt, akkor este sokáig fenn volt, így próbáltam minél tovább fent tartani (pedig nem olyan szinten, hogy neki az már kínlódás legyen), és kiválasztani egy időpontot, hogy bírja is odáig, meg kellően álmos legyen ezzel az egy alvással este. Gyorsan megszokta.
2014. dec. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
És persze én is kihagytam valamit: kb. 11 hónapos volt, mikor már csak 1x aludt.
2014. dec. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
mindkét gyerekem 11 hónapos korában kezdte,hogy vagy 1x vagy még 2x aludtak nappal!A nagyobbiknak 13 hónapos korára állt be fixen,hogy csak 1x egy nagyobbat aludt, a kicsinek elég volt 1 hónap tehát ő 1 évesen már fixen csak 1x aludt nappal!
2014. dec. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az én gyerkőcöm 16 hónapos, és még kétszer alszik egy nap, kb 1,5-1,5 órát. Igaz, ő reggel korán kel, mert a nagyobbik megy iskolába, és megébred fél 7 körül, és este 8-kor már alszik is. Szerintem nagyon változó, sok mindenen múlik, de általában ha egyéb tényező nem zavar be, akkor 13 hónapos kor körül szoktak egy alvásra átállni a babák. (enyém kivétel :) )
2014. dec. 9. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!