Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Volt-e valaki hasonlo helyzetb...

Volt-e valaki hasonlo helyzetben, es mit csinalt hogyan oldotta meg?

Figyelt kérdés
Leirom elöre,hogy negativ kommentek nem erdekelnek,inkabb olyan anyukak tanacsa erdekelne,akik ezt mar ateltek.Problemam a következö:Kisfiam 9 hos,es sajnos 1 eves koraban el kell vinnem bölcsibe, mert dolgoznom kell:(viszont vannak problemak,ami miatt ez nehezen kivitelezhetö.az egyik hogy nem eszik csak szopizik,mar mindent(tenyleg!)megprobaltam 4 hos koratol,anyatejjel,vajjal,kiköpi,csak cici kell neki.A masik ,hogy sajnos nappal csak babakocsiban alszik...tudom ezt en szoktattam meg vele,dehat az elejen mindent megprobaltam hogy az agyban aludjon,de hiaba,kepes volt orakat sirni fuldoklasig,csak hogy kivegyem,ezert alszik babakocsiban.Szoval igy hogyan fogom elvinni bölcsibe?Nagyon nagyon el vagyok keseredve,mert nincs mas valasztasom,el kell mennem dolgozni.Tanacstalan vagyok,mi lesz igy most velünk.
2014. dec. 7. 22:29
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Szedd össze magad és kezd el normálisan elölről a hozzátáplálást. (kérj segítséget védőnőtől, orvostól)
2014. dec. 7. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 Andi80018 ***** válasza:
16%
Hát, szerintem nem fogják bevenni. Sőt, tuti. Az a baj, hogy szerintem mindent a saját fejed után csináltál, senkit se kérdeztél meg. A hozzátáplálást már 5.5-6 hónaposan el kell kezdeni. Remélem nem azt akarod mondani, hogy mást nem eszik, mert akkor dobok egy hátast. Ez nem választható, hanem kötelező, csinálni kell, megvan a menete, nekem a védőnő mondta el,rendben is volt minden. Az altatás ugyanez. Ilyen nincs, hogy csak a babakocsiban alszik el. A fiam is így volt 4 hónapos koráig, anyósra hallgatva, helytelenül. Szóval, ha eredményt szeretnél,akkor kérjél egy határozott, a témában jártas embertől segítséget, védőnő, doki. Így sehogy sem fogod tudni megoldani a bölcsit, ha csak nem magánba adod,talán. Még van 3 hónapod, hogy felhozd a gyerekedet!
2014. dec. 7. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 Andi80018 ***** válasza:
0%
Egyébként ennyi idős gyereket bölcsibe adni nagyon durva. Az enyém 22 hónapos volt, kb fél év volt, mire normálisan beszokott. Sajnálatos, hogy ezt kell tenned.
2014. dec. 7. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 Andi80018 ***** válasza:
Igen, hát az igazság az fáj! :-)
2014. dec. 8. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Kedves Andi!Mindig megdöbbenek azon, hogy mennyi rosszindulatu ember van fent ezen az oldalon, de te egy különleges fajta vagy nem is neveznelek embernek,hogy egy anyukaba, akinek faj ,hogy bölcsibe kell adnia a gyereket meg egy jo nagyot belerugsz,föleg mielött erdeklödnel hogy miert is csinalja.Elöször ugy gondoltam nem erdemled meg,hogy egyaltalan az idömet rad fecsereljem,de annyira bosszant a stilusod hogy megis megteszem.Elöször is ajanlom figyelmedbe ezt az oldalt: http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_.. gondolom latod hogy mas anyukak is szüksegböl elviszik a babajukat bölcsibe-es tapasztalat hogy semmi hatranya nem lett ebböl a gyereknek-es nem en vagyok egy sarkany.Az ok:a ferjem 1 honapja összepakolt es elment mert elege lett a babazasbol.Egyedül nem tudom gyesböl fenntartani a csaladi hazunkat.Gondolom azert nem haragszol hogy nem akarok a fiammal az utcara menni.A masik: az en volt ferjemet az anyukaja fel evesen bölcsibe adta,es nem hogy jo a kapcsolata az anyjaval,hanem egyenesen imadja öt.Tehat nem igaz az,hogy ezert rossz anya lennek.Hozzataplalasrol:az a legjobb tanacs amit idaig kaphattam,hogy "szedd össze magad es kezdd elölröl a hozzataplalast!"szoval ezen a hasamat fogtam a röhögestöl milyen szanalmas az ilyen ember.Vedönötöl es orvostol nyilvan mar reg kertem segitseget nem ide jöttem elöször a gyakorira es mindketten azt mondtak,hogy amennyiben a gyerek becsukja a szajat es ordit majd kiköpi amit belerakok akkor ök se nagyon tudnak semmit tenni.A gyerekem nagyon jol fejlödik ,tehat nincs ok aggodalomra.Igen ezt szakemberek mondtak.Minden letezö izt probaltam mar adni neki.Ismerek olyen gyereket,aki 1 eves koraig csak szopott es most egy nagyon szep okos kamasz!:)ebböl is latszik,hogy milyen emberek vagytok !En anelkül hogy valamiben tapasztalatom lenne,nem okitanek itt a gyakorin embereket!2 anyuka ismerösöm is mondta hogy a babaja ami mai napig kint alszik a friss levegön a babakocsiban,de persze ezzel is en egyedül vagyok......hehehehe:)Ha mar ennyire okosak vagytok,ne azt irjatok hogy "szedd össze magad"meg"mi az hogy babakocsiban alszik"hanem konkret tanacsokat,de ugye azt nem tudtok csak megint szapulni az ugye a legkönnyebb:)tehat becsukja a szajat es kiköpi az etelt ami meg az alvast illeti,berakom a kisagyba es simogatom enekelek neki ezt mar születes ota,es kepes orakig bömbölni amig nem rakom a babakocsiba.Tehat KONKRETAN mit kene tennem??Aki megint azt irja hogy szedd össze magad meg hasonlo jo tanacsok azokat nem veszem figyelembe nem pazarlom ratok az idömet nyugodtan gonoszkodjatok tovabb innentöl nem erdekel:):)
2014. dec. 8. 09:19
 6/24 A kérdező kommentje:
egyebkent most annyira megijedtem hogy felhivtam a vedönöt hogy lehet e valami baja a fiamnak mert nem eszik.megint megnyugtatott hogy semmi baja !nem lesz !eröltetni nem szabad ez a fogai miatt van!az ö gyereke is ilyen volt, a vasat pedig vascseppekkel potolom.mindig rajövök milyen barom vagyok hogy itt a gyakorin kerek tanacsokat.
2014. dec. 8. 09:35
 7/24 anonim ***** válasza:

Sajnos csak a kéréds első felére tudok válaszolni. Igen, vannak így mások is. Nálunk is ez, illetve hasonló a helyzet. Nekem a tápszeren kívül alig akar enni valamit. Pedig én is elkezdtem 4 hónaposan a hozzátáplálást, ráadásul akkor még egész jól fogadta. Viszont hónapokkal később is ott tartottunk, ahol 4,5 hónaposan. 30 gr-okat evett 2-3 fajta gyümölcs, vagy zöldségpépből és azt sem szívesen.

A kérdés második részére inkább nem is válaszolok. Nem akarlak elkeseríteni, de nekem már sokkal nagyobb a gyerekem és még mindig nagyon nehéz megetetni. Itthon még meg is oldom valahogy, de nem tudom a bölcsiben mi lenne vele. Csak én szerencsére itthon tudok vele maradni.

A helyedben talán azt csinálnám, hogy bemennék a bölcsibe és megkérdezném, hogy az egészen kicsiknek mit adnak. Már 20 hetes kortól mehetnek bölcsibe a babák, gondolom ők sem eszik meg a rendes ételeket. Én még azt is el tudom képzelni, hogy akár tápszerrel is megetetik, ha végképp nem eszik meg semmit. Ők meg tudják mondani, hogy konkrétan milyen főzelékeket, gyümölcsöket adnak a babáknak és azt milyen formában (szerintem teljesen pürésítve is lehet). Ha ezeket megtudod, akkor kifejezetten ezekkel kínálhatnád otthon, hogy szokja őket. Azért 3 hónap még sok idő, nagyon sokat változhat addig. Meg az is lehet, hogy a közösségben megjön majd a kedve az evéshez, ha látja a többi gyereket enni.

2014. dec. 8. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

Szia.

Szüleidhez nem tudsz hazaköltözni?


Ha muszáj a bölcsőde, akkor tulajdonképpen 3 hónapod van rá, hogy a babkocsiról leszoktasd, az evésre meg rászoktasd.

Babakocsi helyett ha magad mellé veszed, tehát Te is lefeküdnél vele? Vagy karodban elringatod és amikor már szunyókál, akkor lerakni az ágyba?

Evés: a vajat nem értem, 1 éves korig nem adunk tejterméket, legalábbis vajat nem.

Mivel kezdtél? Alma, banán, barack?

2014. dec. 8. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 Andi80018 ***** válasza:
74%

Én nem rosszindulatú vagyok, hanem azt mondom, hogy a hozzátáplálásnak megvan a maga menete, mivel kell kezdeni, fokozatosan, napról napra. Akár mennyire tűnik gonosznak, egy kilenc hónapos gyereknek már majdnem mindent kell ennie. Az altatással pedig én is küzdöttem, szóval nem csak úgy írogatok.

Nem azt mondom, hogy ne adja be bölcsibe, ha muszáj, csak azt, hogy durva lesz ilyen napirenddel, mivel alapból két gondozónő kell majd rá. Ha szerencséje van, akkor megértőek lesznek. Én láttam két hétig egy egy éves kislányt, amikor a gyerekemnek volt a beszoktatása, hát, kemény volt, pedig ő már evett rendesen. Bármit mondhat bárki, a hölgynek kell szakembertől segítséget kérni, hogy normálisan egyen, aludjon a gyerek, akár babapszichológussal beszélni, ha nem megy másképp. Gondold végig, nyolc órát lesz "egyedül" egy full anyatejes,babakocsihoz szokott gyerek bölcsibe, ahol tisztelet a kivételnek, csak megőrzik a gyereket, mi lesz? Rá kell feküdni a témára,hogy a babának is könnyebb legyen. Ja, és a másik, egy évesen kb hetente lesz beteg, hát ha még nem is eszik. Én kívánom, hogy minden ok legyen, mert nem vagyok egy gyökér, bárki bármit is hisz!

2014. dec. 8. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Amúgy nem gondolom én sem Andiról, hogy rosszat akarna, lehet, hogy nyersen fogalmazott, de ha minden így marad, a gyermeked és Te is, meg a gondozók is vért fognak izzadni. :(
2014. dec. 8. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!