Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Volt már hasonló helyzetben...

Volt már hasonló helyzetben valaki? Mit tett, csinált?

Figyelt kérdés
A kérdésem a következő: 1 hónapos múlt a kisbabám. Koraszülött, a 35. hétre született. Az utóbbi 1 hétben egyfolytában sír. Semmit sem csinálok másképp, képtelen vagyok megnyugtatni, állandóan cicin lenne, nem szopizik ilyenkor, csak cumizásra használja, ezzel nyugtatja magát, ami nem lenne baj, ha nem állandóan, egész nap igényelné. Napközben úgy-ahogy elvan, de az éjszakák szörnyűek lettek. A mellem már be van gyulladva, kirepedezett, felázott, nagyon fáj. Hiába adok neki cumit helyette, nem kell neki, kiköpi. Csak akkor nyugodt, ha mellre teszem. Volt vki hasonló helyzetben? Mit csinált? Nem akarom megvonni tőle a szopizást, csak azt, hogy ne több órán keresztül, és egész nap legyen cicin. Köszi a válaszokat.
2011. máj. 24. 12:04
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Adj neki cumit, attól megnyugszik, erősödik is. Biztos le leszek szólva...
2011. máj. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
sztem fáj a pocija,infacol,gripe water,vagy espumisan csepp(nekünk utobbi vált be)
2011. máj. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Nekem is ezt csinálta a babám egy időben. Mit csináltam? Hát, őszinte leszek, én tűrtem...

Rengeteget sírt, mivel csak a cici (cumizás) nyugtatta meg, hagytam. A rendes cumit ő is kiköpte, megvonni nem akartam tőle, féltem, hogy akkor a szopival is bajok lesznek.

Kb. 2 hétig tartott ez az áldatlan állapot, aztán elhagyta az állandó cumizást. Az én kicsim nehezen alkalmazkodott, ezért sírt sokat. Felfedezte a külvilág jó oldalait is (játékok), és akkor már sokkal jobb volt.

Nekem volt olyan, hogy ebben az időszakban szinte semmit nem aludtam, mert folyamatosan nyomta a cumizást. Azt hittem, már hülyét kapok, de aztán megráztam magam, mondván 3 évet vártam rá, ennyit már igazán kibírok érte. Kibírtam :)

Biztos adnak majd jobb/más tanácsot is, de szerintem még nagyon picike, ráadásul korababa, én hagynám neki. Persze ha nagyon fáj már, akkor pihentesd, ringasd, dúdolj neki éjszaka, hátha az is megnyugtatja.

Én nagyon sok hasznos infót találtam itt, nézd át, esetleg hívd fel őket, hátha tudnak segíteni!

[link]

2011. máj. 24. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt ilyen sajnos és a hagyományos cumit nem akarta eleinte lefogadni. Anyósom a Wolf orvosiműszer boltban járt és ott ajánlottak egy nagyon csúnyácska cumit (chicco), ami nagyon puha gumi és a mellbimbóra hasonlít a formája. Egész más mint a hagyomásnyos cumik. Nekük ez volt a megváltás.... Talán ezt megpróbálhatod, és segíthet átvészelni ezt az időszakot. Ha pedig hasfájós akkor az előttem leírtakkal, vagy sima édeskömény teával tudsz javítani a helyzeten, de a végleges megoldás majd az lesz, ha kinövi. Addig is minden jót, kitartás!
2011. máj. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Tanítsd meg, hogy kell cumizni!Persze, hogy kiköpi, nem tudja mi az, mire való.Nekünk is meg kellett tanulni, és én nagyon nem bánom, hogy rásoktattam!
2011. máj. 24. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Cumi!!!!Igen,tartani kell,és majd megtanulja...hamar rájön ám:))).És nyugodtabbak lesztek mindketten.
2011. máj. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

11 hónapos, most is cicin alszik el és az ölemben. Nem tudtam cumira szoktatni, ha cumizni akar csakis a cici jó. Ordít, csapkod, ha nem kapja meg. Nagyon kitartó.

nekem nem lett baja a mellemnek bármeddig van rajta.

Szerintem a tiéd kicsi még hallja így a szívdobogásod, illatod és mindez egyben jó neki.

2011. máj. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Ilyenkor miért csak én tudok arra gondolni h fáj a hasa???kedves kérdező kérlek ird majd meg mi lett veletek!!ha fáj a hasa a cumival is fog...
2011. máj. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó! Már előtted kettem is tettek célzást a hasfájásra is! Bocsi, de nem olvastad el a válaszolat figyelmesen.
2011. máj. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Mi is így voltunk, a cumit nem fogadta el. Kb. 3 hónapig tartottam a szájába, próbáltam megszerettetni vele, de nem sikerült. Én tűrtem a helyzetet. Nekem is volt gyulladás, seb, láz minden. Tartott néhány hétig, utólag úgy tűnik nem sokáig, de valamiért úgy érzem megérte. Nekem is volt minden bajom mikor állandóan cicit kért, de én akkor úgy gondoltam, hogy ez nálunk egy ilyen helyzet és ezt is túl kell élni a következő lépésig.
2011. máj. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!