Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyűlölöm ezt a nőt, nem...

Gyűlölöm ezt a nőt, nem bírnám ki ha a kisbabámat fogdosná, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szükségem lenne a tanácsotokra! 6 hete született a kislányom. Anyukám anyukájának a testvére egy erőszakos nőszemély. Semmi gyengédség nincs benne. Rosszindulatú és sosem szerettem. Nekem tulajdonképpen ő senkim. A nagyszüleimnek szólt hogy ő mindenképp látni akarja a kislányom.Egyértelműen közöltem velük hogy kizárt hogy ez a nő hozzá érjen a gyerekemhez. Erre ők felhívták anyukámat, zsarolták, megbántották emiatt hogy én azt mondtam hogy nem. Anyukám felhívott hogy azért gondoljam át. Csak anyukám kedvéért bele mentem hogy találkoztunk mert tudom hogy anyut sokan bántják így is nem hiányzik neki hogy ezért is kapjon, én meg fél órát csak kibírok. De nem akarom kiadni a kezemből a picit. Belegondolok és fojtogat a sírás. Ez a nő borzalmas de tényleg..nem akarom odaadni neki. Hogy oldjam ezt meg hogy ne legyen belőle sértődés?


Köszönöm!


2014. dec. 8. 23:53
 1/9 anonim válasza:
56%
A felügyeletedet alatt mér ne foghatná meg?? nem fogja bántani a picit ebben biztos vagyok és azt a fél orát te is kibirod.
2014. dec. 8. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ne engedd h megfodja csak nézze meg. Nem kell neki odaadni. Ha ezen is megsértődik ìgy járt. Mondjuk mivel kifejezetten neked senkid én a helyedben nem is mutaogatnám a babát, nem vmi tárgy, ja és főleg nem 6 hetesen. Én nem engedném h megfogja azt kész.
2014. dec. 9. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
elvonulnék szoptatni jóóóó sokáig, ő pedig maradjon velyik családtaggal. csak megunja...
2014. dec. 9. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Így van, csak nem marad egész nap, bemész szoptatni, majd altatni kell a babát.
2014. dec. 9. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
72%
Ötlet, találkozzatok valahol kint. Mivel hűvös van, a picit jól be kell takarni a babakocsiban, így ne engedd neki, hogy kivegye. vagy talizzatok akkor amikor alszik a kicsi. Annyi esze csak van, hogy ne ébressze fel, rúgnám is fel az tuti.
2014. dec. 9. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

1. nem engedném, hogy egy ilyen messzi rokon 6 hetesen meglátogassa a gyerekemet. Mert oké, hogy a családtagok, a közeliek megnézik, de egy 6 hetes babával még nem is állt be rendese a napirend, eszik-alszik, ha hasfájós, akkor nyűglődik, stb. Jöjjenek a távoli rokonok, ha majd lesz 2-3-4 hónapos.


2. Legjobb lenne, ha akkor mennének, amikor alszik. Ha nagyjából tudod, mikor alszik, akkor hívd őket akkorra, és lábujjhegyen bemennek a szobájába, megnézik az alvó babádat, és kimennek a szobából. Adsz nekik egy kávét, aztán mehetnek. Így látták, nem fogta meg és ennyi.


3. Ha én ennyire utálnék valakit, sőt, viszolyogsz tőle, akkor zsarolás ide-oda, megmondtam volna, hogy ne haragudjanak, most nem, mert kicsi a baba, te fáradt vagy, stb., majd szólsz, ha jöhetnek (aztán lehet, hogy idővel elfelejtették volna, mert mindjárt karácsony, vendégvárás, rokonlátogatás, stb.).

Persze megértem, hogy anyukád miatt engedtél, de nehogy az legyen, hogy most meg majd nem állnak le és a nyakatokra járnak....


Nem is értem, ő a nagymamád testvére, ha jól értelmezem. Nálunk babalátogatóban nem is voltak az ilyen távoli,soha nem látott rokonok.


Mindegy, kitartást.

2014. dec. 9. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem is értem miért lettek lepontozva, akik azt írták, hogy ne feltétlenül engedj...

Megértelek, mert ugyanezt éreztem már én is, sőt egyszer fel is tettem hasonló kérdést. Nem vagyok őrült, aki nem engedi másnak megfogni a babát, már a második gyerekem született, és még örülök is, ha valaki jön és segít, és végre lezuhanyozhatok, vagy csak szusszanhatok egyet. De! Van olyan, akitől én magam is irtózom, akár fizikailag ( pl. büdös), vagy egyéb módon, mert hangos, undok, kellemetlen, és úgy érzem a babámat csak én védhetem meg attól, hogy egy ilyen ember fogdossa. Az elsőnél még én is udvariaskodtam, próbáltam trükközni, de rájöttem közben, hogy értük csak én állhatok ki. Ha láthatólag nem jó neki valaki kezében, akkor visszaveszem, és nem engedem olyan közelébe, akit én nem szeretek, és nem szeretné,, ha engem fogdosna.

Szóval szerintem ne hallgass senkire, csak magadra, ha az az érzésed, hogy nem szeretnéd, ha bármi fizikai kapcsolat lenne köztük egyelőre, akkor ne hagyd. Ha jó fej, és sikerül magát megszerettetni később a gyerekeddel, és ő szívesen megy majd oda hozzá, ül az ölébe, az már az ő dolguk, de ilyen picin neked kell kiállni mellette, szerintem legalábbis!

2014. dec. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Esetleg úgy találkozzatok, hogy a babádat kösd magadra hordozókendőbe. Aztán már akármit is mondhatsz, hogy miért nem veszed le. Macerás stb.
2014. dec. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok tanácsot! :) remélem sikerül kikerülnöm ezt a helyzetet mert nem tudnám elviselni tényleg.
2014. dec. 9. 21:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!