Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikorra szeretem meg a kisbabá...

Mikorra szeretem meg a kisbabámat igazán?

Figyelt kérdés
Születése óta úgy érzem, hogy az édesanyám jobban szereti mint én. Szeretem a picit, de nem érzem azt a mindent elárasztó, megható, nagyon mély igazi anyai szeretetet. Nem vagyok rossz anya, mindent megteszek érte, szeretgetem, nem hagyom sírni stb. Mièrt van ez? Fogom még úgy szeretni, mint egy igazi anya? Nektek hogy alakult?
2014. aug. 2. 16:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, főleg fórumokon többnyire cukorszirupos rószaszín vattacukornak adják elő az anyaságot. Sokszor kissé "meg akarok felelni a külvilágnak, ezért túlzok is" jellegű kérdéseket olvasok itt, amikor valamilyen bagatell problémára kérdeznek rá - ahol a kérdező is érzi, hogy lófütty a dolog a súlya - és kötelezően hozzáteszik, hogy "rettentően aggódom, hiszen anya vagyok". Nekem ez rém teátrális.

Én pl. kifejezetten nem vagyok ilyen érzelgős típus, ezért nem is számoltam azzal, hogy könnyekig meghatódok, stb.


Az első 1-2 hétben gyakorlatilag nézegettem a lányomat, hogy jé, pici, rózsaszín, ordít...oké... Most már három hónapos, tényleg apró lépésekben jött a kötődés. Nálam akkor indult be igazán, amikor már kommunikációképes lett: fel tudta venni a szemkontaktust, mosolygott, gőgicsélt, egyértelműen felém címezve.

2014. aug. 2. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
A nagymamák egy kicsit máshogy igazodnak az unokákhoz ez normális, ne hozzá viszonyítsd az érzéseidet....
2014. aug. 2. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ajánlom a Bakker anya lettem című könyvet!! :)

Nekem nagyon sokat segített!!!

Az író rámutat hogy nem minden fenékig tejfel és nem úgy vannak ám a dolgok ahogy azt az ember lánya a könyvekben olvassa!! :)

2014. aug. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
En sem latom ezt az anyasag dolgot rozsaszinben,de a fiamat (5honapos) miota megszuletett imadom.es egyre jobban.szerintem is idovel ahogy majd mosolyog rad meg szinte nap mint nap vmi ujdonsaggal lep meg biztosan valtozik benned is vmi.de ettol meg jo Anya vagy!:-)a nagymamai szeretet pedig teljesen mas:-)
2014. aug. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
57%
Nekem kellett ehhez 1.5-2 év.
2014. aug. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Amikor megszületett a kislányom, és a hasamra tették, éreztem a kis meleg testét, ő rám nézett, pislogott, mint egy kis béka...na azt a pillanatot soha nem fogom elfelejteni. Ettől függetlenül nekem is idő kellett/kell, hogy egyre jobban megismerjem, megszeressem, kötődjek hozzá. Szerintem ez egy folyamat, nem egyből jön. Én is csak nézegettem az első napokban, milyen pici, milyen cuki, egy kicsit féltem is tőle. :) Aztán egyre jobban éreztem, hogy hozzám tartozik, szüksége van rám, és nekem is őrá. Most másfél éves, de már tudom, hogy ha kell szemrebbenés nélkül tűzbe menni, vagy ölni is képes lennék érte!
2014. aug. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem legalabb 2-3 honap kellett ehhez.

:)

Ma mar fel eves elmult es mar igazan anyanak erzem magam.

2014. aug. 2. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
67%
Szeretgettem,gondoztam,foglalkoztam játszottam vele de 1 év kellett mire úgy éreztem Ő a kisfiam nem volt akkor sem habos-babos cukormáz,de addig inkább olyan volt,mint egy öcsi(van egy 18 évvel fiatalabb öcsém tudom milyen érzés.) utána szorosabb lett a kapcsolatunk,de sokáig nem értettem mi a baj velem,nem vagyok az a" Ő az életem értelme" "eddig nem voltéletem" típusú ember,de nem zavar,szerintem jó a kapcsolatunk,bölcsibe/oviba íratásnál sem volt gond,sőt akkor sincs ha mással van nem velem,meg van a bizalom szerintem nincs szükség a csöpögős "mi egyek vagyunk" érzésre,már ha van olyan és nem túloznak.
2014. aug. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek! Most jobban érzem magam!:)
2014. aug. 2. 21:15
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem már most is pont eléggé szereted, hiszen ezen rágódsz, vele foglalkozol, ha nem imádnád, fel sem merülne benned ez a kérdés.

Ne aggódj, pont úgy szereted ahogy kell. És nem szereti nálad jobban senki, még a nagyi sem.

2014. aug. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!