Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy öltöztessem 2 hetes...

Hogy öltöztessem 2 hetes újszülött kisbabámat?

Figyelt kérdés
Benn kb. 29-30 fok van, nagyon meleg, mindenki izzad. A kicsire adok egy rövidujjú bodyt és egy hosszú rugdalózót vagy hosszú ujjú pulcsit nadrággal. Mégis mindig tüsszög és csuklik a kislány, pedig be is takarom. Mikor áll át a szervezete? Vagy én szoktassam valahogy hozzá a rövidebb ruhákhoz?
2013. júl. 7. 10:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
én rövid ujjú bodyt és egy vékony takaróval vagy textil pelussal takarnám be.
2013. júl. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A tüsszögés és a csuklás nem a fázás miatt van, ha erre gondolsz. Ő még tüsszögéssel tisztítja az orrjáratait, mert másképp nem tudja. A csuklás pedig. hát, valószínűleg ilyen fajta. a Lányom is ilyen volt, a mai napig is rengeteget csuklik.

30 fokban szerintem is elég egy rövid ujjú body és egy vékony lábas kisnaci vagy zokni a lábára és egy vékony takaró.

2013. júl. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

húú,hát szerintem nagyon be öltözteted.!!

Ha valóban 30 fok van bent,akkor elég a rövidujju bady,és kiszokni.és amikor alszik akkor takard be vékony pléddel,vagy pelussal/fürdőlepedővel

2013. júl. 7. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

szegénykém nem érezheti magát túl jól,hogy ilyen melegbe ennyi mindent ráadsz..!

a tüsszögés/csuklás nem csak azért lehet,mert fázik

2013. júl. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Body. Meg egy pelus. Én is ebbe öltöztettem a kicsit tavaly nyáron. De a pelust is csak inkább a lábára tedd. Esetleg még naponta többször meg is fürdetheted. nagyon rossz lehet szegénynek.
2013. júl. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem azt mondta a gyerekorvosunk, hogy nagyjából úgy kell öltöztetni a kicsit, ahogy józan ésszel mi felnőttek is felöltöznénk. Az anyukák hajlamosak túlöltöztetni a babát. Tehát ilyen melegben egy body, textilpelus a közvetlen napfény miatt, esetleg egy kis pamutzokni.
2013. júl. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem is túlöltözteted!

Én sem adnék rá mást, csak egy rövidujjú bodyt, meg egy kis zoknit! Ha alszik akkor vékony takaróval betakarnám.

A tüsszögés és a csuklás valóban nem azért van mert fázik!!!

2013. júl. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
12%
A bedugod a kezed a baba nyakához és izzad, akkor melege van. Ha hideg a keze- lába akkor meg fázik. Ehhez mérten öltöztessed.
2013. júl. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
2. vagyok! Nem igaz, amit az utolsó ír, hogyha hideg a keze, lába, akkor fázik. A babáknak még nem túl jó a vérkeringése, ezért gyakran van, hogy hideg a kezük, lábuk, de nem fáznak. Nekem azt mondta egyszer a gyerekorvos, hogy a tarkó illetve a mellkas mérvadó. Ha ez a kettő meleg, akkor rendben van, ha izzad, akkor melege van, ha hideg, akkor fázik.
2013. júl. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!