Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Két kicsivel mikortól lesz...

Két kicsivel mikortól lesz picit könnyebb? Miért nem tud napirend kialakulni, ha a fejem tetejére állok, akkor sem? Hogy csinálja más?

Figyelt kérdés

Úgy érzem csak én nem megyek semmire, más öt gyerekkel remekel, én meg kettővel csődöt mondtam. 2 éves és 6 hónaposak. AZt hittem ilyenkorra már lesz remény.A nagy rettentő alvó még mindig, nem tudok a picivel aludni 2 hós kora óta, mert a nagy mellett kell aludnom a földön a kiságy és a komód között kb egy 30-40 cm-es helyen..ha nem ott lennék, folyton átmászkálnom kéne. Így is mászkáltam, amíg a pici evett éjjel.AZ apját és a nagyszülőket imádja a nagy, de éjszaka csak én vagyok jó neki, ha mást lát, tombol, őrjöng amíg be nem megyek. A pici sokkal jobb baba és alvó, mint a nagy volt, de ő is fent van kétszer-háromszor cumi miatt, vagy csak úgy.


A nagy most van abban a korban, hogy minden kijelentésre, kérdésre, utasításra, bármire azt mondja hogy nem. AZ evés horror. Az etetőszékben már nincs el, a kisszékére, asztalhoz nem ül le, vagy ha igen azonnal mászkál. A nagy asztalhoz próbálom ültetni, de egyszerűen nem tud elülni egy evés erejéig, és tudom, hogy majd eszik, ha éhes, de pl ma vacsorát nem evett én nem könyörögtem neki, de most meg azért lesz az éjjeli cirkusz mert éhes lesz vagyis reggelig küszködünk....most ráadásul péntek estig egyedül vagyok velük, azt se tudom, hova feküdjek le aludni...nincs is kedvem lefeküdni...minden káosz, hiába próbálom tartani a napirendet, ma pl a nagy nem volt hajlandó du-án aludni. Pedig úgy zajlott a délelőtt mint eddig..mit csináljak másképp?


2014. dec. 9. 22:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

most őszintén, miért jobb a földön nyomorogni mint ha a ti ágyatokban aludna??? eleve, miért van még kiságyban?

most úgy sincs otthon apa, tedd az egyiket az egyik oldaladra, másikat a másikra és alvás,ilyen egyszerű.

én is a külön alvás híve vagyok, de nem minden áron :) tudod mikor aludnék földön... :D

2014. dec. 9. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mert a nagy még akkor sem hajlandó máshol aludni, ha nagyon beteg. Próbáltam már nálunk altatni, lehetetlen, ha nincsenek korlátok, megy megy megy. EZért van még kiságyban, mert nem tud beszélni, nem tudom vele megbeszélni a dolgokat. A kiságyrácsokat, azt a 3at kivettük,de tettünk oda egy párnát és úgy toltuk a falhoz, mikor kidobta a cumit és kihúztam,és meglátta, hogy kijárat, egyből ment volna kifelé...még nem érzem, hogy megérett volna erre...a picit meg nem akarom odaszoktatni, nem mondtam, hogy rosszul alszik vagy sír, csak megébred párszor, nem kell vele küzdeni. Nem eszik éjjel, ilyenkor megszoptatom és reggelig nincs kaja...
2014. dec. 9. 23:08
 3/8 anonim ***** válasza:
83%

szerintem az a baj, hogy te babaként kezeled a 2 évesed. mi az, hogy nem tud beszélni ezért nem tudod vele megbeszélni?

ez butaság, ezt a hozzáállást felejtsd el!!!

azt meg, hogy ne mászkáljon, meg kell tanítani rá. igen, húzós, mert 100x vagy 1000x vissza kell majd kísérni, de minél tovább vársz annál nehezebb lesz és ha tud majd beszélni akkor majd még vissza is beszél majd :D


mond meg neki, hogy mától nincs rács, kijöhet ha felkelt. visszaviszed 200x, majd bealszik, éjjel ha baja van, átmegy. vagy reggelig alszik, mert megnyugszik, hogy nincs bezárva :)

másnap majd csak 80x kell majd visszakísérni, következő nap meg már csak 20x.

2014. dec. 9. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
VAn igazság abban amit mondasz, de mivel 2 éve nem alszunk, 6 hónapja még nehezebb, nem tudom magam rávenni arra, hogy napokig küzdjek vele, mert halál kimerültek vagyunk, türelmetlen vagyok...ráadásul ő egy rettenet akaratos gyerek, ha vmi nem úgy van, nem csak nyafog, hanem ordít, őrjöng...nem dőlök be neki, nem engedek, de ha egyedül lenne, nem okozna gondot, de vhogy nincs szívem a kicsit is trenírozni, hogy ezért ne aludjon egész éjjel napokig...
2014. dec. 9. 23:22
 5/8 anonim ***** válasza:
79%

de ez a hozzáállás a lehető legrosszabb, pont ezzel szúrsz ki magaddal!

mert úgy 3 napig vacak lenne az este, de utána kipihenhetnéd végre magad!

most meg minden estéd vacak és még az éjjeled is, szóval nem látom a valós akadályt :D persze, tudom, nehéz az elhatározás és nekifeküdni, de ezerszer hálálja meg magát ez a pici dolog és ez minden másra is igaz :)


és igen, lehetnél határozott. az, hogy azt akarja, hogy mellette feküdj, elég lehetetlen. ahelyett, hogy mártírként virrasztasz a hideg padlón, megmondhatod neki, hogy nem, mert fáradt vagy, kényelmetlen, nem maradsz itt. igen, hisztizni fog, de okos, értelmes, nagy gyerek, ha rájön, hogy nincs rá reakció akkor befejezi :)

és mondjuk ezt tudnád lerövidíteni ha kiengednéd a kiságyból :) nálunk a 3. napon már elég volt visszazavarni :D mai napig csak fekszünk az ágyba és ha kijön, nyomunk a homlokára és puszit és mondjuk, hogy menjél az ágyadba, aludjál szépen :)

2014. dec. 9. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem akkor lett jobb, amikor a kicsi 20 hónaposan bölcsibe került. Emlékszem az utolsó nyarunkra, amikor azt hittem, hogy kihasználom mielőtt megyek dolgozni ők meg oviba/bölcsibe.. pont akkor tombolt a nagy dackorszaka,a kicsi se volt könnyű eset, én meg azt hittem nem élem túl.

A bölcsiben nem tudom milyen bűbájt mondtak rá, de onnantól kezdve az altatás annyiból állt, hogy betakartam, megpusziltam, becsukta a szemét és elaludt.

Azóta lett sokkal jobb, amióta a kicsi partner lett a játékban, miután mind a kettő ovis lett, már szinte csak az előnyeit látom, utólag örülök, hogy így alakult.


Az alvásnál meg minden gyereknél más vélik be. Ha valami zűr van és egy szobában vannak, akkor külön kell őket rakni, ha külön vannak, akkor egybe. Ha szülőkkel alszanak akkor ki kell rakni, ha külön, akkor vedd magadhoz.

Nálunk egy időben egy nagy vastag matrac volt betéve, mert a kiságy csak szobadísz volt, mind a két gyerek hisztériás rohamot kapott benne. Úgyhogy a két gyerek egy nagy matracon aludt. Este, néha álmukban is megfogták egymás kezét, így nyugodtan tudtak aludni, én meg mehetettem a helyemre.

2014. dec. 10. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nálunk az volt a legnehezebb időszak, amikor a középső 2 éves volt, a kicsi meg 7 hónapos - pont mint most nálatok. Egy évig tartott, közben a középső 2,5 éves korától volt néhány hónap, amikor katasztrofálisan aludt, és mindentől megijedt.

Minden gyereknél más válik be - mint ahogy az egyik válaszoló írta. Akkor az én középső gyerekemnél a kimegyek-bemegyek módszer jött be, beraktam az ágyába, mondtam, hogy mindjárt jövök, csak kimegyek kicsit inni/pisilni/aludni, stb. Ő meg közben sírt. 5 perc múlva visszamentem (néztem az órát), megvártam hogy megnyugodjon, és megint kijöttem. Egy-két hét nehéz volt, aztán jobb lett. De volt egy olyan időszak, amikor az ágya mellett feküdtem, amíg elaludt, aztán mentem a saját ágyamba. A legkisebb most 2 éves, őt meg el kell dajkálni, ha éjszaka megébred is, általában 10 perc alatt ellazul, és félálomban be lehet rakni az ágyába.

Neked kell kitapasztalni, hogy nálatok mi válhat be az altatásnál, de bármilyen módszert választasz, legalább 2 hétig kell kitartóan csinálni, hogy lásd, beválik-e vagy nem. Egy nap alatt nem lesz javulás. És egy 2 éves már nagyon sok mindent megért! Mindent beszélj meg vele, hogy mi miért van.

2 éves korban teljesen természetes, hogy mindenre azt mondja: nem, és nem ül meg, nem fogad szót. Próbáld meg magadban átgondolni, hogy mi az, amit tényleg nem szabad, vagy tényleg muszáj neki megcsinálni, és azt szigorúan tartsd be. Ami csak közepesen fontos, annál próbáld meg, hogy következménye van ha csinálja/nem csinálja, például ha nem ül az asztalhoz, nem eszik. A többinél meg nyugodtan engedj! Ha érzi, hogy bizonyos dolgokban ő dönthet, akkor talán könnyebben fogadja el, hogy más dolgokban meg nem.

És próbálj meg minél többet pihenni! Ha éjjel nem megy, akkor hétvégén napközben, mikor apa otthon van. Vagy egy-egy délelőtt vigye el őket a nagymama sétálni. Egy kiegyensúlyozott anyának sokkal jobban szót fogadnak a gyerekek! Meg a Te idegességed rájuk is átragad, érzik, hogy valami nem jó, és ők sokszor csak rosszalkodással, nem-alvással, szófogadatlansággal tudják ezt kifejezni.

2014. dec. 10. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hasonló cipőben járunk. Nálunk is borzalmasak az éjszakák több mint két éve. A nagy kettő a pici egy éves múlt októberben (nincs köztük egy év) egy szobában alszanak. A pici jó alvó, a nagy borzalmas.

Amit előzőleg írtak próbáld ki, nekünk addig működött az Aludj jól gyermekem módszer, amíg nem lett beteg és aggódalomból persze többször mentem be, maradtam vele és visszazökkent minden a régibe. Vannak nyugodt gyerekek és vannak ilyenek (szerintem a gyerekeink hasonló elosztásúak :-) Én próbálkoztam mindennel nekem sem ment, türelmesnek kell lenni, ha az éjszakákon nem tudsz változtatni, a nappalok is borzalmasak lesznek egy ideig, kb. amikor a pici már tud mászni, kapaszkodva járni és picit partnere lesz a nagynak onnantól kicsit könnyebb. Ill. ha van lehetőség a nagyot bölcsibe adni, neked sokkal könnyebb lenne (neki is, mert kortársai közt van és lefáradt kellőképp - bár ettől éjjel ugyanúgy felkel)

Az evés nálunk is cirkusz, ha este nem eszik eleget, képes majdnem egy liter tejet meginni éjjel, de volt hogy éjfélkor vajas kenyeret evett a konyhában korgó hassal. Biztosan van sok okos vélemény, de csinálja utánunk más is ezt a kis korkülönbséges időszakot csak 2 évig, aztán oszthatja a véleményeit. Kitartás! Amikor a pici két éves lesz, onnan jön a kánaán (ez nekünk már csak 10 hónap)!

2014. dec. 10. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!