Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor a legideálisabb a...

Mikor a legideálisabb a harmadik gyereket vállalni? A második után mennyivel? Valakinek hasonló tapasztalata, cipője? Bővebben lent

Figyelt kérdés
Van egy 5,5 éves lányunk és egy 14 hónapos fiúnk,szeretnénk harmadik babát is.Az első kettő között visszamentem dolgozni,de ez sok szempontból nem volt jó.A gyerekek korkülönbségével nincs bajom,már ól összeszoktak,és nagyon szeretik egymást,persze az eleje nehezen ment.Most úgy tervezzük nem mennék vissza,hanem egyben úgymond letudnánk,Hülye megfogalmazás tudom.És ugye anyagiak miatt jó lenne,ha 2 éves kora előtt sikerülne.De most elbizonytalanodtam nem lesz e korai.A most kicsinek nem e kellenék akkor még.A nagy meg akkortájt kezdené a sulit.De ha most újra visszamegyek dolgozni eltelne két év újra eljönnék,az idő meg megy.Úgy értem addigra 35 lennék,és azt mondják jobb azalatt vállalni.A munka meg olyan,hogy mikor eljöttem kicsivel már pont elsősöket kaptam volna(eddig mindig kezdetekkor is meg lányom után mikor visszamentem is egy már meglévő csoportot kaptam,akiktől elvették előző napközi tanító nénijüket és ok időbe telt mire elfogadtak)szóval napközi.Ha most visszamegyek megint egy már meglévő csoport plusz rengeteg továbbképzés.Családra semmi időm nem maradna.És ha meg sikerül harmadik baba akkor közben tanulok nyelveket meg valami mást és esetleg gondolkoztam,hogy irodai munkát,családbarátot keresek.Viszont most elkezdett kicsit hiányozni a munka,emberek közt levés.Ha meg még harmadik akkor,még jó pár év mire ő is 2 lesz és bölcsibe kerül.Szóval nem tudom mi lenne a jó.Remélem azért érthető

2014. dec. 10. 11:26
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Szia, én pedagógus vagyok, 4 gyerkőccel. A körülményeidet olvasva én kapásból azt gondoltam, most vállalnám be a picit, ha összejön, és maradnék itthon. Ha ez sikerül, akkor meg a gyed extrát kihasználva hamarabb is vissza lehet menni dolgozni, ha van bölcsi.

Ha most mész vissza dolgozni, a kicsi mellett, elég nehéz lesz. Sok a papírmunka, továbbképzések, ha így kezdi a nagyobbik a sulit, hidd el nehezebb neki segíteni, mint ha otthon vagy 2 kicsivel. Sajnos a pedagógus munkakör nem 8 órás munkakör, sokminden marad otthonra is. Ezért én inkább vállalnám most a 3-at. A két kicsi kezdetben átmenetileg nehéz lesz, de később jobb, ketten jobban eljátszanak, a nagyobbik meg már sokmindenben segítség lesz neked, így könnyebb lesz a 3-mal. Mire visszamész dolgozni a legnagyobb már túl lesz az első osztály nehézségein, a két kicsi oviban-bölcsiben, a nagyobbik meg már hidd el sokmindenben szívesen fog segíteni, legalábbis nálunk így volt, valamivel könnyebb lesz így, mintha megint megszakítod az otthonlétet, pár évig dolgozol, majd kezded újból, lehet hogy türelmed sem lesz hozzá addigra.

Elhiszem, hogy hiányzik a munka, az emberek közt levés. Én végigcsináltam ilyen két gyerek egymás után gyed-gyest, túléltük, utólag mondva jobb volt így.

És tényleg kihasználhatod az időt tanulásra, bármire.

2014. dec. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!