Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van egy 13 hónapos kislányom,...

Van egy 13 hónapos kislányom, szeretnénk másik babát, de a gyeddel nem vagyok tisztában?

Figyelt kérdés
Tervezzük a második babát, de valaki megrémisztett, hogy nem fog járni gyed. Tényleg vissza kell mennem dolgozni bizonyos időre, hogy kapjak gyedet. De mi nem akarunk a gyerekek között max. 2, 2 és fél évet, és a munkahelyem sem szívesen venné szerintem, hogy dolgozok fél évet aztán megint otthagyom őket, persze ha egyáltalán vissza vesznek. Ti hogyan kapjátok a gyedet?
2010. febr. 1. 14:11
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha még a babád 2. szülinapja előtt megszülöd a testvért, akkor jár továbbra is a tgyás majd a gyed.

Ha a szülinap után szülöd meg, akkor gyest kapsz, amíg meg nem szülöd, majd csak gyedet utána (tgyást nem).

Szóval húzzatok bele, hogy gyorsan terhes legyél :)

2010. febr. 1. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem kell visszamenned dolgozni,a tgyás és a gyed is járni fog!2 év gyedet akkor fogsz kapni ha a terhességeid illetve a szülés előtt(első baba)meg volt a 2 év munkaviszonyod.Sajnos csak a 3.évben járó gyest törölték el.A többi a legjobb tudomásom szerint ugyanúgy jár mint előtte.(kivéve hogy a gyed időtartalmát a ledolgozott időhöz kötötték)De mindenképpen akkor jársz jól(anyagilag) ha a két gyerkőc között maximum 2 év telik el.

Nálunk 25 hónap lesz a 2 gyerek között,és mindenre jogosult vagyok!

2010. febr. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!