Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 év körüli gyermeked mennyit...

1 év körüli gyermeked mennyit van közösségbe, más babákkal?

Figyelt kérdés

14 hós a lányom. Már egy ideje nem voltunk közösségbe és emiatt olyan lelki ismeret furdalásom van. Ritkán szoktunk játszóházba járni de akkor is inkább egyedül játszik. Szerintem még kicsi ahhoz hogy közösségben játszon együtt más gyerekekkel.

Ti mennyit mentek vele közösségbe? Amugy szereti a gyerekeket a korabelieket a nagyobbakat akik ölelgetni szokták meg "nyomulósak" azokat nem igazán.


2014. dec. 10. 21:17
 1/9 anonim ***** válasza:
Az enyèm is
2014. dec. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az enyém is 1 éves. Majdnem minden héten 1 nap "babàs-jàtszónap". Bàr én szerencsés vagyok mert két baràtnômnek is ilyen idős gyerekei vannak és így együtt összejàrunk.
2014. dec. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nagy ritkán. A nagycsoportos kisfiam barátjának a kishúga pont egyidős a kislányommal. Néha összeeresztjük a gyerekeket, úgy havonta 1-2 alkalommal.

Kerekítőre is járunk hébe-hóba.

Alapbetegsége is van a kislányomnak, nagyon sokat beteg, és ebből kifolyólag túlféltem. Mindig attól félek, hogy megint elkap valamit, és napokig/hetekig szenvedünk megint.

2014. dec. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Most lesz nemsokára 1 éves a kislányom és úgy tervezem, hogy januártól viszem hetente kétszer baba-mama klubba.
2014. dec. 10. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nagyon ritkán vagyunk a 12 hónapos kislányommal bsba társaságban , de szemmel láthatólag élvezi ezeket az alkalmakat.Igazi társasági ember.:) Akinek egykorú a gyermeke azok vagy messze laknak tőlünk vagy én nem kívánom a szülők társaságát.Kerekítőre , ringatóra vinném, de ott meg attól félek , hogy összeszed valamit.Egyszer btunk és utána beteg is volt.Az ilyen helyeken és rossz időben könnyebb elkapni bármit.
2014. dec. 10. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Amikor a fiam ilyen idős volt, tehát 1 év körüli, minden nap vittem gyerekközösségbe. Igaz, hogy nem volt nehéz, nyár volt, a napjainkat voltaképpen a játszótéren töltöttük. De igényelte is. Ha úgy alakult egy délelőttünk, hogy vmi miatt nem mentünk, vagy picit később, már az ajtó előtt csücsült, és húzta a cipőjét. Nagyon társaságkedvelő kisfiú az első pillanattól kezdve. Persze, Neked, kedves Kérdező, most nehezebb dolgod van, mert tél van, de olyan jó foglalkozásokat szerveznek ilyen korú gyerkőcöknek, hogy ha teheted, járjatok el, nagyon megéri! A Ringató, Kerekítő, különféle zenebölcsik stb. nagyon jó mókát jelentenek a gyerekeknek.
2014. dec. 10. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

1 évesen nem érdekelte a közösség még, úgy másfél éves kora körülre kezdte el érdekelni.Hát nem járok vele nagyon közösségbe,mert ismerőseim nincsenek,na meg annyi pénzünk sem,hogy állandóan játszóházba vigyem. Két hetente van babaklub ,2 óra, oda viszem.Plázába van letéve szőnyeg meg játékok,párszor mentünk már oda is.De mi általában csak járjuk a várost,vásárolunk (nem ruhákra gondolok,hanem piac,meg ugye ételek,kenyér),nézelődünk.

Nem szerette az embereket egyébként 1 évesen még.Most meg már 2 évesen túl nyitott,de állítólag kinövik,remélem is.

2014. dec. 11. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
1 év körül még egyedül játszanak. Sokkal nagyobb szüksége van a szülőknek a "közösségre", mint a babának. Ettől függetlenül mi is mentünk társaságba, de 2 éves elmúlt, mire elkezdett játszani más gyerkőcökkel. Én viszont megzápultam volna a 4 fal között...
2014. dec. 11. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

mi megyünk sokat,de itt szerintem felmerül az a kérdés is,hogy vajon kinek jó ez?

élvezi-e a kicsi is,vagy csak az anyukák szeretnének egy kicsit csacsogni,kikapcsolódni.

én tartok baba-mama tornát,igy a kislányom mindig jön velem,jól érzi magát,épülnek a társas kapcsolatai-és más babákat is lát.mi beszélgetünk közben,a kicsik pedig jól érzik magukat.ilyen hidegben a játszótér már kilőve,de szerintem neked is jó lenne,ha egész télen nem ülnél bent a házban.,hogy egyedül játszik,az természetes,sőt sokáig igy is marad(ennek különböző fokozatai vannak)-de az nem azt jelenti,hogy közben "egyedül van"-rengeteg inger veszi körül.igen,vannak nyomulósok,de meg kell szerintem tanulni,hogy többféle gyerek van,vannak bizonyos szituációk,konfliktus helyzetek,amit meg kell oldani(nyilván nem a babának)-és ezekre a 4fal között nincs mód.ha csak azért mennétek,mert lelkiismeret furdalásod van,akkor ne menj,de én javaslom a más emberek társaságát is.

2014. dec. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!