Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Avent kézi mellszívót vettem....

Avent kézi mellszívót vettem. Van hozzá cumisüveg és tejtároló is. Hogy kell sterilizálnom?

Figyelt kérdés
Első babámat várom. Tanácsokat kérnék, hogy ti hogy sterilizáltok? Mikrós sterilizátort nem vettem, úgyhogy marad a fazék. De hogy? Lobobó vízbe? és hány percre? vagy csak mossam el forró vízzel? Mosogatószer kell a vízbe? vagy sima víz? Teljesen tanácstalan vagyok.

2014. dec. 12. 14:11
 1/7 anonim ***** válasza:
forrásban lévő vízbe kell bele tenni, de azt is csinálhatod, hogy veszel fertőtlenítő folyadékot, és abba áztatod, én kirándulásoknál így csináltam (amúgy meg mikrós sterilizálóm van nem tudom mi lenne velem nélküle :)
2014. dec. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Imádtam az Avent szívót! Nem variáltam vele sokat,domestosos vízbe beáztattam 1 órára, majd forró vízben elmostam. Fölösleges mindent sterilizálni.
2014. dec. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Forrasban levő vízben 5 perc. Kivéve a gumis alkatrészt. A használati utasítások, általában a fertőtlenítésre is kitérnek.
2014. dec. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Már 4 hónapja használom és én ecetes fizben főzöm 3-4 percig a gumis részt is semmi baja a gépnek.( ecet gombaölö és bem lesz vízkőves száradás után.
2014. dec. 12. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kapható hideg sterilizáló folyadék , abból a ráirt mennyiséget kell beleönteni hideg/langyos vizbe és x ideig ( kb fél óra-1 óra hosszát) benne kell hagyni.Ez is egy megoldás, én igy is csináltam, ill vettem mikróst is.
2014. dec. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A második babám születése előtt vettem egy mellszívót, aztán kifőztem, és ennyi. Soha nem használtam. Szóval ne kapkodd el. A lányom 8 hónapig csak szopizott, majd még 1.5 éves koráig szoptattam.

Ha nem muszáj , ne kezdj el fejni, mert időigényes, és macerás. Ha beindul a tej, akkor sportmelltartó, szűk top, alá textilpelus, az szépen felszívja a kicsorgó felesleges tejet. Pr hét után beáll a kereslet kínálat, és ritkábban fog csöpögni a tej. Ha valamiért nagyon feszül a melled, akkor vagy a babát kínáld meg, és kiszív egy kicsit, megkónnyebbul a mell, vagy kézzel fejj ki annyit, hogy ne feszüljön.

Bocs a kéretlen tanácsért, de hidd el, hogy pici baba mellett minden plusz munka felesleges. Nálunk 2 gyerekből egy sem használt cumisüveget, és így nem kellett elmosni, fertőtleníteni.....

A legegyszerűbb szoptatni, ha jó infóid vannak a szoptatásról, akkor viszonylag zökkenőmentes a dolog. Az első gyerekemnél későn indult be a tej, de gyakori mellretétellel, és a tápszer mellőzésével beindult, és 6 hónapig nem is kellett más neki. A második babámnál pedig már egy álom volt a szoptatás, és nem azért, mert szerencsés vagyok, hanem azért, mert volt tapasztalatom, nem paráztam, és mindent elolvastam, megtudakoltam a helyes szoptatásról.

2014. dec. 13. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha sok tejed van add le hisz olyan kevés a tejleadó anyuka. Én fejem és 1,5l leadok.
2014. dec. 13. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!