Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha egy koraszülött babát...

Ha egy koraszülött babát fertőzéssel kezeltek mikor engedhetik haza?

Figyelt kérdés

35+4 napra született a baba. Anyuka szülésnél lázas volt. A babát rögtön kezeltèk fertőzéssel. (Lehet egyáltalàn lázasan szülni)

Majd 5 nap után haza engedték és utána kb 1 hét múlva meghalt a kisfiú.

A fertőzés miatt belső vérzése lett és agyhalott lett. Haza engedhették volna ilyen korán? A halála a kórház hibája?


2014. dec. 12. 14:43
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom ki vagy kérdező milyen érintett,de részvétem!

Igen csak kevés az infó erről az egészről,de nagy esély van rá ,hogy a kórház nem vett észre valamit! Eleve korababa,és eleve fertőzött. Az 5napot keveslem. Az időre jött császáros babák is 4napig vannak bent! Van ahol 5..

Érdemes utána járni,és időt,energiát,lelkierőt szánni rá!

2014. dec. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Mekkorra volt a súllya születèsnél? Voltak otthon tünetek? Melyik korhàz ? Van egy tippem màr hallottam onnan roszakat...

Èrdkesnek talàlom hogy a belsővèrzèst nem vettèk èszre....èn ùgy gondolom igen hibàzott a korhàz nem is kicsit.

2014. dec. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha elèri a 2300-2500grammot ès a 36 hetet akkor hazaengedik.

Az màr màs kèrdès hogy àt kell tüzetesen nèzni főleg fertőzès utàn, ès csakis egèszsègesen mehet haza!!!!

Győr?

2014. dec. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nagyon kevés így az info, és valami nagyon nem kerek???

Az hogy lehet e lázasan szülni?-nos ha a baba jönni akar jönni fog, vagy lehet épp az miatt kellett megindítani, szóval a láz önmagában nem kizáró ok.

Az viszont fura, hogy 5 nap után hazaengedték? Vagy hazamentek??? Mekkora volt a baba?

Nekem időre született egészséges babám és a 4. nap engedtek haza.

2014. dec. 12. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Őszintém sajnálom. A korababáknál nem lehet általánosan véleményt alkotni, tudni kell, hogy konkrétan az adott esetben mi és hogyan történt. A korababák nagyon szoros felügyelet alatt állnak. A háziorvos és a védőnő is sűrűbben kell hogy látogassa őket, ha már haza értek. A kórházból pedig nem távozhat a bab úgy hogy a vérképe ne lenne "tiszta", azaz a tervezett hazaengedés napján vért és vizeletet vesznek és a baba csak akkor mehet, ha minden rendben. Részletes utasításokkal ellátva a szülőket vihetik haza a babát. Iszonyatos fontos a steril környezet. (Mi ecettel mostunk kilincset mielőtt a Kicsinket hazahoztuk, látogatás zárlatot rendeltünk el és folyamatosan clarasepttel mostunk kezet mielőtt megérintettük volna a Kicsikénket, szoptatás előtt a mellemet bóros vízzel mostam le és mindent mindig sterilizáltunk.)

Azért azt még hozzáteszem, hogy minden korababa esetében az a cél, hogy minél hamarább hazakerüljön, mert az otthoni környezetben nincsenek jól fejlett kórházi bacik és kisebb mindennemű fertőzés esélye.

Nagyon sajnálom a történteket.

2014. dec. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

2400 gramm körül volt a baba. Már kb 4 szer leállították a szülést mert mindig hamarabb akart kibújni.

Nem,nem győr.

Úgy értettem hogy ha lázas az anyuka akkor engedik simán szülni vagy császár?

A baba már szürke volt úgy vitték be a kórházba. Majd belső vérzései lettek de elötte agyhalott lett a kisfiú.

Csak az érdekelt hogy 5 nap után hazaengedhették e és hogy a korház hibázhatott?

2014. dec. 12. 15:47
 7/8 anonim ***** válasza:

Szülhet simàn mert a fertőzès elkapàsa nem ettől függ, köldökzsinóron màr elkapta...

Kevès fertőzès adhatò àt csak szülèssel.

33 hètre született a fiam 3,5 hèt utàn jöttünk haza, akkor làttam hogy ha a suly hatàr ès a 36 hèt megvan ja es persz nem volt komplikàció hazaengedik a piciket. De mivel volt fertőzes volt komplikàció is így rovidellemaz idõt. Plusz ahogyaz előző mondta nagy ellenörzes van a zàró előtt. Nekünk vèrvètel, szemesz teljes röntgen, uh, agyi uh , gyogytornasszal való àtnèzès utàn ïrtàk csak alà, pedig nem volt hàla ègnek semmi baja...

Szerintem nem jàr többet a vèdőnő,es az orvos. Orvos akkor kijött mikor hazajöttünk azota sem làttam, Vèdőnő havonta nèzi, màst nem? Korhàzba kell visszajàrni.

2014. dec. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Attól függ. Volt vérvétel, mielőtt hazaengedték őket? Rendben voltak a baba értékei?

Az enyém is elkapott egy fertőzést, minket 8 nap után engedtek haza, addig naponta kétszer kapott antibiotikumot. Az orvos nekünk azt mondta, hogy leghamarabb 3 nap alatt hat, de néha több idő kell neki. A mi esetünkben nem volt elég a három nap, utána naponta csináltak vérvételt, aztán hazamenetel után 5 nappal még egy kontroll vérvételt.

2014. dec. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!