Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idossen kezdett szavaka...

Mennyi idossen kezdett szavakat mondani babatok'?

Figyelt kérdés
2014. dec. 12. 16:46
 1/8 anonim ***** válasza:
48%
8 hónaposan anya (aja) , apa (aga) aztán 10 hónaposan még bővült pár szóval.Aztán 18 hónapos volt mikor összeírtam a szavait,akkor volt kb 80 szó és egy két szavas összetétel (sír baba).Aztán 20 hónaposan meglendült és azóta mondatokban beszél,bár persze nem tökéletesen és nem is mindent jól. 2 éves
2014. dec. 12. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
az en kisfiam 15 honapos de meg nem mond semmit sem.
2014. dec. 12. 17:51
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én onnantól kezdtem írni mikortól ténylegesen (helyesen) kimondta a szavakat! 14 hónaposan az első szava:tányér. :D
2014. dec. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
48%
11 hós kora óta a kutyára mondja,hogy wau wau.12 hós kora óta a traktorrra akto,labdára go (gólból ered) vagy da, apára ap, anyára néha aja,csecsára keka, autóra brrr (brüm brümből). Elment valaki eeeel
2014. dec. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
48%
10 hónaposan már mondta, hogy apa, vau-vau, hoppá, baba szavakat, majd szépen fokozatosan bővült a szókincse. Az anyát 20 hónaposan mondta először. Szeptemberben, 2 évesen bölcsibe ment, azóta hatalmasat fejlődött a beszéde. Összefüggő mondatokban beszél, hosszú verseket, dalokat is el tud mondani. Ismerek 2 évest, akinek 2-3 szavas a szókincse. Majd belejön.
2014. dec. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Julie S ***** válasza:
Nalunk csak a nem-nem megy nagyon mar 1-2 honapja a lanyunknak, mas rendes szot nem nagyon mond meg. Amugy rengeteget magyaraz a maga kis nyelven es egyre cifrabbakat. Lassan 15 honapos lesz.
2014. dec. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ne aggódj, vannak ilyen gyerekek.

A kislányom 2 éves koráig a magyar nyelvre hasonlító hangsorokat sem mondott, nemhogy szavakat. Folyékonyan halandzsázott egy leginkább a hawaiira hasonlító nyelven, majd egyik napról a másikra egész mondatokban folyékonyan kezdett beszélni magyarul, igaz, raccsolva.

Addig gyűjtögette a szavakat, majd, mikor úgy gondolta, hogy most már fog menni, megszólalt.

2014. dec. 13. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kb. 8-9 hónaposan mondta párszor, hogy kaka, de azóta se. Egy éves kora óta mondja, hogy anya, te, de, ige(n), ne(m).
2014. dec. 13. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!