Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányom 6 hós, nagyon rossz...

Kislányom 6 hós, nagyon rossz alvó. Kitalaltam egy módszert amivel végre nem kell ringatni, helyesen teszem?

Figyelt kérdés
Bekapcsolom neki 5 percre a babatv-t, teljesen lenyugszik rajta, imádja, aztán kikapcsolomés már alszik is. Egyebkent ringathatnám, sírna egy óra lenne mire elalszik. Hagyja más is a tv-t nézni?
2014. dec. 15. 23:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
mármint a kezedben nézi a babatévét? (enyém sem alszik csak kézben) sztem 5 perccel semmi rosszat nem teszel.
2014. dec. 16. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
6%

de mi a babatv? az a kis játék amin mozog a kép vagy a rendes tv-n a babatv csatornát?

mert előbbivel semmi gond, pár nap múlva megúnja és kitalálhatsz valami mást... :D mondjuk egy alvóka hasznosabb lenne, évekig elkísérne :)

ha rendes tv akkor nem teszed jól, nem jó az idegrendszerének, rosszat álmodhat ha azon alszik el, megfájdulhat tőle a feje, szeme, ráadásul ha "rákattan" akkor a mennyiség nőni fog, te meg szoktathatod le erről a butaságról

2014. dec. 16. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
52%
Én nem vagyok tv ellenes, de szerintem sem jó megoldás. Csak néhány napig lesz siker, és utána meg a tévéért fog ordítani, és majd órákig bámulja, mire elalszik. Nálunk sosem alszanak el tévén a gyerekek.
2014. dec. 16. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%

én úgy tudom hogy a baba tvk (bebe, duck).műdorszerkesztése olyan h alkalmazkodik a babák által felvehető ingerekhez (nem villog lassu kép stb). ettől független a Tv még vibral es en semmikepp se hagynam tvre elaludnu bar hozzateszem h nagyon ertem a problemad. az en.lanyom 5 honapos es gyakorlatilag sehogy nem alszik napkozben, ringatom tologatom ciciztetem es igy talan 20! percet alszik egesz.nap. ugy gondolom, ha tenyleg csak 5 percet nézi de utana cserebe alszik 2 orat sokkal kevesebbet artasz mintha nem alszik.

mi most uj napirendet vezetunk be (tobb jatek tobb levego) es elkezdtuk a felvesz-letesz modszert. mindig eltudott aludni magatol de atlag 30 percet sirdogalt elotte en meg vigasztaltam szoval remelem ez fokozatosan lecsokken es akko tobbet es melyebben fog aludni.

arra figyelj h az alvasa legyen minősègi: legyen sötet es csend mialatt alszik.

2014. dec. 16. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
57%

Oh, utolsó, ez akkora butaság..a minőségi alvás nem a sötéten, és a csenden múlik. Ezt biztos vmi okos könyvben olvastad :DDD

Én sosem sötétítettem be a nappali alváshoz, a pici akkor aludt a legnagyobbakat, ha velünk lehetett a nappaliban. A nappaliban a babakocsinak a mózesében aludt, és imádta. Én közben főztem, a nagyobb játszott, énekelt, stb...

Sosem volt gond az alvásával.

Pont ez az, első gyerekesek itt rontják el, azt hiszik, hogy akkor csinálnak jót, ha a légy sem zümmög, amikor a baba alszik.

Nálunk élet volt, és bizony jókat aludtak.

2014. dec. 16. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
22%
igen olvastam hogy a sötétben termelodik a novekedesi hormon. en nem is tudok vilagosban aludni pl. de nekem mindegy a velemenyed es.inkabb.hiszek annak a rakas szakkonyvnek amit az orvosok irnak mint jo nagy hulye vagyok mi?
2014. dec. 16. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
53%

A 4-esnek szerintem igaza van. Én sem szeretnék fényben és úgy aludni, hogy közben járkálnak körülöttem, ezért biztosítom a gyereknek is, hogy nyugodtan tudjon aludni. Szerintem ez alap, de persze nem vagyunk egyformák.

Kérdező! Nem biztos, hogy a tv-n elalvás túl jó módszer, bár megértem, miért csinálod.

2014. dec. 16. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
9%

egyebkent mi az elejetol probaltunk.nem.labujj hegyen jarni zajban altatni ahogy te irod...hamar.megunta azota is zavartan alszik vagy van hogy sehogy...tudod nem.minden.baba egyforma.a.tied.ezek szerint jo alvo. imadom amikor a jo alvo babak szulei neki allnak kioktatni ugy valakit hogy soha egy percet nem kellett altatniuk.

amugy ha szol a tv a zene, feny van alvas kozben az tul sok inger egy babanak hosszabban alszik de nem eleg.melyen az agya nem tud pihenni es kesobb tikkelni fog meg ideges tipus lesz de azt csinalsz amit akarsz.

2014. dec. 16. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Igen a duck tv-t kapcsolom be, mást még nem nézett. Egyszerűen kell ennyi nyugalom nekem, h reggel legalaább egy kávét tudjak meginni. Egyebkent reggel 9 és délután 5 kor van szó 5-10 percről. Este a akiságyába alszik, délbe pedig séta. Ezzel szerintetek kárt teszek a szemébe, vagy agyába? Én nem így gondolom..
2014. dec. 16. 08:50
 10/13 A kérdező kommentje:

Pont most figyeltem, páp percig nézte lecsendesedett a mozgása, aztán nyöszörgött egy kicsit oldalraforditotta a fejét, ráhúzta a takarót és elaludt. Remeljük így lesz és nem fog rászokni.

Egyebként mindenki néma csendben van otthon, senkinél sem szól a tv?

2014. dec. 16. 08:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!