Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van még olyan anyuka, akinek...

Van még olyan anyuka, akinek egészséges gyermeke elmúlt másfél éves és még nem jár kapaszkodás nélkül?

Figyelt kérdés

Dec. 25-én lesz 19 hónapos és csak úgy jár, ha fogja az ujjamat, vagy tolja a járássegítőt, vagy kapaszkodik az ágyba, falat tapogatja... Amúgy térden állva jár önállóan.

Nem volt semmi gond szülésnél, császáros volt, 5 kg-al született és azóta is nagyobb a korabelieknél, most akkora mint egy 2 éves. Még nem vittük gyógytornászhoz, csak a háziorvos és a védőnő látta, azt mondták januárig kap időt elindulni. Hogyan tudnám segíteni az elindulásban?



2014. dec. 17. 10:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Budapestiek vagytok? Van egy nagyon jó szakember, ingyen vizsgál, a Pető Intézet konduktora, Makk Ádám. Keress rá, és megtalálod rögtön a honlapját. Emailben ad időpontot, ki kell tölteni egy űrlapot. Tényleg nagyon jó!! Mi voltunk nála, és segített!
2014. dec. 17. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
32%

-egy rutinos orvos mondta :

Nem kell ezzel foglalkozni,majd fog járni,hisz egy felnőtt sincs aki csúszna - mászna.

2014. dec. 17. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Persze ezt akkor, ha januárban sem jár még önállóan. Első voltam.
2014. dec. 17. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Volt itt azt hiszem tavaly ilyen kérdés.Ott a kisfiú azt hiszem már 2 éves volt,és térden járva közlekedett.Megpróbálom megkeresni a kérdést.
2014. dec. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Megtaláltam, bár itt a kisfiú nem nagyon állt fel,inkább csak a térdén járt.


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

2014. dec. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A mérete biztosan nem indokolja,hogy nem jár... Mekkora? Én lányom is elég nagy,és elindult 15,5 hónaposan,későn ő is,de még bőven időben.Sehogy nem tudod segíteni,max hogy elengeded a kezét és meglátod tud-e járni és simán nem akar,vagy nem is tud.
2014. dec. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az is lehet, hogy a látásával nincs rendben minden, azért fél elindulni. Lehet, érdemes lenne azt is megnézetni.
2014. dec. 17. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Így van, ahogy már írták, a látással és a hallással is lehet összefüggésben.

Amit meg tudsz próbálni, hogy apával üljetek egymással szemben és próbáljátok, hogy átmenjen egyikőtöktől a másikhoz, úgy hogy egy egy lépésre elengeditek a kezét. Ha sikerül neki, akkor lehet növelni a távolságot.

2014. dec. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Kisfiam 11 hónaposan indult el egyedül. Mi egy kis zacskós papírzsepivel ösztönöztük, azt nagyon szerette akkor. Én elindítottam, anyu húzta előtte a zsepit és fel sem tűnt a gyereknek, hogy egyedül jár, csak ment a zsepi után.

Szerintem érdemes lenne ilyesmivel próbálkoznotok, akkor kiderülne hogy tényleg nem tud járni vagy csak "lusta", az is lehet hogy fél, pl barátnőm kislánya már tudott egyedül járni, viszont nagyon ritkán csinálta, látszott rajta hogy fél, gondolom az eséstől vagy nemtudom. Ez is gyakorlással javítható csak. Szóval én a helyedben próbálkoznék, pl elengedni a kezét (ekkora gyerkőc már tud esni úgy hogy ne legyen nagy baja), csalogatni valamivel amit nagyon szeret stb...

2014. dec. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az én férjem is rutinos orvos, ő azonban azt mondta hasonló helyzetben, hogy a térden járást mindenképpen ki kell vizsgálni. A mi lányunk is későn, 16 hónaposan indult el, protokoll szerint a legkésőbbi időpont a 18. hónap. Mindenképpen járjatok utána.
2014. dec. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!