Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire állja még meg a...

Mennyire állja még meg a helyét az az állítás hogy 6 hónapos korára megduplázni a súlyát ill a 12 hós korára megháromszorozni kell a babáknak?

Figyelt kérdés
2014. dec. 21. 10:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nagyjából helytálló bár vannak kivételes esetek, de viszonyításnak azért jó. Miért kérdezed? Nálatok valami gond van?
2014. dec. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

szerintem nem minden esetben. az én lányon szép hurkas, anyatejes, az utobbi ket honapban inkabb nyulik mint hizik, 6,3 kg, 3,6 kg a stuletesi sulya es most 5 honapos...biztos hog my nem fog duplazni pedig jo etvagyu, a tejem is jo minosegu, zsiros.

sztem tudva, hogy minden anyatejes baba atlag 1-1,2 kgot hizik az elso 2-3 honapba, utana pedig havi 400-600 grammot, logikatlan lenne azt allitani hogy egy 4.5 kg-al szuletett babanak ugyanu ugy duplaznia kell mint egy 2,9 kg-al szuletettnek...az o eseteben duplazas cimszo alatt 3,4 kg az elteres....

2014. dec. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nem dehogy van gond!

Csak van 3 gyerkőcöm és most a 3. babynk is kicsit előbb érkezett a kelleténél a 37. betöltött hétre ,az első szintén kisfiunk is ugyanennyi időre született, de ő 3150 gr ,és a 12 hónapos korára szépen meg is háromszorozta a súlyát de elég vékonyka a mai napig is!!

a 3. babánk viszont csak 2920 gr-mal jött a világra és ki vannak akadva anyukám is hogy nagyon pici meg jaj szegénykém de kicsi ,és már agyvérzést kapok ettől!


Szóval ezért kérdeztem !

De például mult héten voltunk orvosnál megmérték és még csak dec 1.jén lesz 3 hónapos és már 4560 gr ami szerntem teljesen jó!!

2014. dec. 21. 11:00
 4/11 A kérdező kommentje:

Nem anyatejes tápisak vagyunk!!

Amit nem bánok mert remélem ettől fog beindulni rendesen a hízása!!

Hát istennek a kórházban rengeteg tejet kapott jó sárgásat le tudtam neki fejni , de sajnos nem szopizott rendesen nem szívta ki ezért fejtem egy darabig de nem nagyon volt ez jó így elapadt!!

2014. dec. 21. 11:04
 5/11 anonim ***** válasza:

A fiam 3630 grammal született. 6 hónaposan 8650 gramm volt, tehát, több mint dupláját szedte fel.

1 évesen 12 kiló volt, tehát a születési súlyát jócskán megháromszorozta.

Ezek csak ilyen körülbelüli "elvárások". Minden baba másképp gyarapszik.

Látod, a fiam is 12 kg volt 1 évesen, most meg 13,5 kg 2 éves+2hónaposan. És ez meg csak 1,5 kg több mint 1 év alatt, mégis egy teljesen átlagos 2 éves kisfiú súlyra és hosszra.

2014. dec. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Lányomat nem is irtam ,ő meg 3600 született, 6 hósan volt

6500 gr ,és 12 hósan meg 9800 gr tehát tehát egyáltalán nem lett meg a könyv szerinti súly ,viszont most meg 16,5 kg

99 cm és duci húsos csajszi imádom!!

És az a baj hogy ő hozzá hasonlítom a másik kettőt hogy ők miért nem lettek ilyen szép ducik és formásak mint ő

2014. dec. 21. 11:45
 7/11 A kérdező kommentje:
Ja nem irtam hogy 2,5 éves a lányom
2014. dec. 21. 11:46
 8/11 anonim ***** válasza:
Kislányom 3100 g-mal született, 4,5 hónaposan 6320 g volt, 1 évesen pedig csak 8160 g. Hiába duplázott előbb, nem lett 3x akkora 1 évesen. Most 4,5 évesen is csak 14,5 kg körül van.
2014. dec. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nagyjából így van, de csak iránymutatás, és leginkább az átlagos súllyal született babákra érvényes. Egy pl. 4500g-mal született babánál durva lenne, ha fél éves korára duplázna, egy átlagnál alacsonyabb súlyú babánál meg még kevés is lenne, azok általában nagyobb ütemben híznak az elején, hogy behozzák magukat.

A 2920g meg nem is kicsi, teljesen jó, és a mostani mérete is, simán meglesz fél évesen a 6kg. Mit szólt volna anyukád az én kisfiamhoz? :)

Ő 2360g-mal született (nem koraszülött, ismeretlen okból lelassult a növekedése az utolsó trimeszterben, de egyébként teljesen egészséges), a 3 hós státuszon már 5320g-ot nyomott, szóval nemhogy fél éves korára, de már 3 hónapos korára bőven megduplázott.

2014. dec. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ők, ha egészségesek, úgy szépek, ahogy vannak.:)

Én teszek a "szabályokra" és elvárásokra", ha a gyerekem boldog és egészséges.

Nem egy ismerősöm mesélte, hogy a védőnő szerint: "Jaaaaj ez a gyerek túl sovány" vagy "sok ennyi kiló egy X évesnek".

Ki nem sz*rja le, hogy hány kiló (persze nem elhízott gyerekre gondolok, ha minden rendben vele?

2014. dec. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!