Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy 3 mm és egy 4 mm barna...

Egy 3 mm és egy 4 mm barna pöty a babámon ez utalhat a neurofibromatózisra?

Figyelt kérdés
2014. dec. 23. 07:20
 1/8 anonim ***** válasza:
Mármint úgy érted, hogy van rajta két iylen kicsi anyajegy?!?!?! Mert akkor elég beteg vagy!
2014. dec. 23. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
halványbarna szinü ez anyajegy lene?
2014. dec. 23. 09:22
 3/8 anonim ***** válasza:

Vicces vagy, mint a barátnőm. Sétáltunk egy nagyot a gyerekekkel, 1,5 és 3 éves, erre azt mondja a lányának: "jaj, milyen piros az arcod, remélem nem pillangóvírusod van"?!

Csak mosolyogni tudtam (azt sem tudom, mi az)...


Ezért nem kell annyi gyerekbetegséget olvasgatni, mert hipochonder leszel!

2014. dec. 23. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nincs igaza az előző két válaszolónak, mert sajnos a neurofibromatózis igenis valós és előforduló betegség, amire nem árt odafigyelni! Sajnos a közvetlen környezetemben is van neurós kisgyermek. Borzasztó, hogy mit élnek át ezek a családok! Nem kívánom senkinek! Kérdező, véleményem szerint nem kell aggódnod. 6 tejeskávé folt megjelenésével lesz fibromatózis-gyanús a gyermek. Figyeld a testét és ha jönnek még ki foltok, akkor jelezd a védőnőnek, vagy az orvosnak. Remélem nem lesz semmi baj!
2014. dec. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az utolsónak igaza van, ezt nem lehet elviccelni, nekem is van a családban neuros és borzalmas amit átélünk vele. Hol vannak a foltok az sem mindegy, a neurosnál könyök, térd, hónalj hajlat, popsi ezek a meghatározóak.
2014. dec. 23. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
lábszáron van egy és hargasinánál.amugy is pigmenthiányos.utolsó irnál erről a betegség kezdetéről valamit?;syrevenni valamit a gzereken
2014. dec. 23. 16:54
 7/8 anonim ***** válasza:
Mivel ez az idegek betegsége, ezért a foltok bárhol megjelenhetnek a bőrön, vagy a bőr alatt érezhetők apró csomók. Sokszor ezek annyira belül a szervezetben alakulnak ki, hogy nem lehet észrevenni őket, ekkor az ember nem is tudja, hogy neurofibromatózisa van, mivel tüneteket nem okoz, ha nem az agy felé kezdett terjedni (ebben az esetben halálos).
2014. dec. 25. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az vagyok, akit kértél hogy írjon, nos a mi esetünk elég súlyos, ezért nem akarlak ijesztgetni. A kialakulása: először csak néhány tejeskávé folt jelent meg, majd csomók a bőr alatt, ezt követte a gerinc súlyos ferdülése, a vizsgálatok kimutatták, hogy a fibrómák megtámadták a gerincvelőt, majd elvesztette a járás képességét, ezt követte kettő gerincműtét, ahol megpróbálták a gerincvelőt helyre rakni. Nem igazán sikerült, azóta sem tud járni, tolószékbe, illetve ágyba kényszerült. Ahogy írtam ez egy nagyon súlyos eset, van akinél egyszerű "szépséghibaként" jelentkezik csak ez a betegség.
2015. jan. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!