Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aggódjak, lehet baja ebből?

Aggódjak, lehet baja ebből?

Figyelt kérdés

Ma karácsonyi rokonjárás volt, férjem családja jött, 12 ember. Az apja alkesz, ennek megfelelő személyi higiéniával (WC után nem mos kezet, fekete keretes körmök, büdös messziről, stb), illetve ugye ilyenkor sokféle járvány is van.


A baba 7 hónapos, szoktak jönni vendégek, de egyszerre max 2-3 ember. Most 8-10-en hajoltak az arcába, fogdosták, kezét puszilgatták.


Eddig nem volt beteg, de most kicsit tartok tőle, hogy lerobban. Milyen esélye van rá?


2014. dec. 25. 19:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Van rá esély. Minek engedtétek h ennyire fogdossák?
2014. dec. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Férjem elmélyülten csevegett, én meg voltam a túlaggódó bunkó, aki minek sértegeti a rokonokat, ők csak a cuki babát abajgatják... :-/

Az én szüleim valamennyire próbálták távoltartani őket, de ott is győzött a "legyünk udvariasak" és én reagálom túl...


Volt, aki az arcát haraptatta vele (nekem is szokta, de ugye én tudom, hogy tiszta) és a reakció az volt, ugyan már, reggel megmosta. A szemüvegén meg át se lehetett látni a retektől.


Szóval ezért aggódom. Ha benyalt valamit, mikor várható, hogy kijön rajta? Mivel még soha nem volt beteg, nincs tapasztalatom ilyennel.

2014. dec. 25. 20:08
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
nem lehet tudni, hogy mekkora esélye van rá. és azt sem, hogy mikor tör ki rajta egy vírus. mellesleg attól, hogy valaki koszos, attól még nem feltétlen influenzás. lehet, hogy kiviszed a gyereket a levegőre és hamarabb bekap egy bacit az első szembejövő embertől, pedig nem is hajolt közel a gyerekhez. aggódni felesleges, majd akkor aggódj, ha van valami baj.
2014. dec. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
77%
Mire felnő egy gyerek, meg kell "ennie" azt a mennyiségű koszt, amelytől az immunrendszere megerősödik. A sterilszoba nem vezet sok jóra. Nem aggódnék.
2014. dec. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

"mellesleg attól, hogy valaki koszos, attól még nem feltétlen influenzás. "


De ha seggtörlés után nem mos kezet életvitelszerűen, akkor feltételezhető, hogy több e.coli törzs tenyészik a kezén....

2014. dec. 25. 22:14
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom a te babàd milyen habitusù de az enyèm is 7hós korrigàltan 4,5, ès a földről garantàlom több mindent benyal mint egy làtogatàs alatt, pedig napi szinten felmosok porszívózok, de ő olyan helyekre is benyúl ès porcicàkat szed elő amiről nem is tudtam hogy lètezik, ès elèg sok mindent megkòstol, a kezèt sokszor ràgja stb...

Kell az immunrendszerènek ennyi, tènyleg túlaggòdod...

2014. dec. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Most komoly h itt mindenki szerint kell a babának h wc után kézmosás nélkül vki fogdossa?? Nem is a porról ír a kérdező! Nem hiszem h bármelyikőtöknek tetszene ha vki a csupa fekete körmeivel fogdosná a gyereket, főleg úgy h tisztában vagy vele h kakilás után nem mos kezet.
2014. dec. 25. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
42%
Evidens, hogy nem hagynám, hogy a gyerekemet szaros kézzel fogdossák. Úgy zavarnám ki az illetőt a fürdőszobába, mint annak a rendje, sőt megnézném, hogy rendesen mossa-e meg a kezét. És nem a gyk-n rinyálnék később, amikor már hagytam, hogy az egész retkes rokonságom egy napig tapizza a gyerekemet. Nagy vaéószínűséggel nem lesz még így sem semmi baja, a csecsemők is képesek védekezni a fertőzések ellen. Ha pedig lesz, akkor kap rá valamilyen gyógyszert.
2014. dec. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!