Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hónapos baba elkezdett...

7 hónapos baba elkezdett sűrűn bukni, mitől lehet?

Figyelt kérdés
Az utóbbi 2 hétben elkezdett a fiam minden evés (hozzátáplálom, plusz anyatejes) után bukni, napról napra többször jön ki belőle a kaja, sok kis adagban. Nem hányás, mert ahhoz kevés, de bukásnak jó nagy adag. Testhelyzettől függetlenül bukik, és az utóbbi 2 hétben fogyott 150 g-ot, itthon mérjük a súlyát. Ez mitől lehet, volt már valakinél ilyen? 29-én tudom orvoshoz vinni, szerintem az ügyeleten kiröhögnének ha beállítanék egy bukós babával.
2014. dec. 25. 20:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem lehet a foga miatti nyálzás eredménye?

Nálunk a sok nyálnyelés miatt volt bukás és kevesebb evés is.

2014. dec. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem is pont ez volt. Nálunk az volt a "gond" hogy ha hason volt, akkor a gyomra nyomódott és akkor bukott vissza. Pedig kaja után nem rögtön raktam a földre játszani, de még 1óra eltelvétel is hasonfekve jött vissza belőle az étel. Ő is fogyott.

Ekkor sűrítőt kezdtünk az ételébe rakni, voltunk vele UH-n, ahol megállapították, hogy nem refluxos, hanem csak még gyenge a záróizma. Nyílt neki attól is, hogy kicsit jobban odanyomta a doki az ultrahangos fejet. De kb 9hónapos korában kinőtte és onnantól nem volt gond.

Ami bevált: többször etetni kevesebb kajával és azokba is a nutriton sűrítőt raktuk. Nem nagyon hagytuk a hasonfekvést- bár nyilván ezt azért nem tudtuk megállni- 6hós kortól gurulva közlekedett pl a lakásban. De szerencsére gyorsan elkezdett négykézláb állni és mászni, és ez nagyon sokat segített neki.

Ultrahangra menjetek el ti is, nézességek meg, hogy nem-e reflux.

2014. dec. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
lehet, h már kevesebbet kíván a szervezete és a fölösleget bukja csak vissza. a 150 g sulyvesztés még nem fogyás...
2014. dec. 26. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! A fogyással az a gond hogy semmit sem hízott előző hónap óta, eleinte stagnált, majd amikor elkezdett egyre többet bukni, elindult lefelé a súlya. Úgy tűnik hogy megvan a megoldás, bár nem akarom elkiabálni, de nem iszom több kávét. Illetve tejeskávét. Egyik ismerősöm mondta hogy az ő babája attól bukott hogy ő tejet ivott, szintén 7 hónaposan kezdte, és olvastam hogy a kávé is okozhatja. Ma alig jött vissza valami a gyerekből. És pép után nem szoptattam rögtön, hanem vártam vele 1 órát. Ezt 1 hónappal ezelőtt még nem tudtam volna megcsinálni hogy gyakrabban etetem, kisebb adagokban mert borzasztó hasfájós volt, még így is van tőle baja, de legalább nem ordít egész nap. És tegnapról mára kicsit nőtt a súlya is :) Remélem ezzel megoldódott ez a probléma :)
2014. dec. 26. 20:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!