Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisbabánk fürdetése elképesztő...

Kisbabánk fürdetése elképesztő. Utóbbi időben a fürdés utáni öltöztetés visítással, vörösödéssel végződik. Alig tudjuk felöltöztetni. Már ott tartunk, hogy a vízben is sír. Mit tegyünk? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
2,5 hónapos baba

2014. dec. 25. 20:16
 1/9 anonim ***** válasza:

Elkezdett félni a víztől. Nincs túl sok víz a kádban? Gondolom, a hőfoka megfelelő.

Fázhat is.

Esetleg már éhes akkor.

2014. dec. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekünk akkor szokta/csinálta ezt ha már éhes volt amikor fürdettük, vagy ha nem aludt eleget aznap és már nagyon fáradt és álmos volt.
2014. dec. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Etesd meg előtte is, szerintem is éhes lehet és türelmetlen.
2014. dec. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az enyém két hónapos, de születése óta a vetkőzés kezdetétől a fürdetésen át az öltözés végéig végigordítja az egészet :(.

Nagyon sajnálom ilyenkor, öltözésnél minden ruhadarab után fölveszem, akkor kicsit megnyugszik, majd kezdi elölről.

Én kipihenve, evés után szoktam fürdetni, de hiába. Esetleg mostanában néha a vetkőzésnél elmarad, de amint beleér a fürdővízbe, rázendít.

Remélem egyszer elmúlik. Szerintem egyszerűen csak utálja ezt a macerát.

2014. dec. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mindkét gyerekem akkor sírt fürdetésnél és öltöztetésnél ha már nagyon éhesek voltak. Hozd előrébb a fürdést, hogy még ne legyen annyira éhes akkor. Amúgy meg sok mindent nem tudsz csinálni, vannak babák akik sokáig végig ordítják a fürdést... Nekünk szerencsénk van mert mindkét gyerkőc vízi csibe, imádják a vizet.
2014. dec. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hozd előrébb a pancsit mert már fáradt lehet, és éhes.
2014. dec. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam nem ordít ugyan a fürdésnél, de az utána való öltözést végigordítja. Sőt, most már nem csak a fürdés utánit, de bármelyiket. A Gyerekdalok c. dvd-vel szoktuk elterelni a figyelmét, vagy apa bohóckodik neki lufikkal, amíg én öltöztetem.
2014. dec. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Esetleg próbáld meg, h fürdés után nem öltözteted rögtön, hanem hagyod kicsit törölközőbe bugyolálva megnyugodni.
2014. dec. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia, ennyi idősen az én kislányom is nagyon sírt, néha még levegőt is alig akart venni. Nála az volt a titok nyitja, hogy fáradt és éhes is volt, és még pluszban a fürdés kifárasztotta. 7-kor fürdetünk egyébként. Egy idő után én azt csináltam, hogy 5 körül elaltattam, még ha csak egy fél órára is, majd fürdés előtt cicizett egy kicsit, és ezzel a két dologgal megoldódott a sírás. Ahogy átváltottunk erre a módszerre, onnantól élvezi a vizet, és nagyon jókat pancsol :-)
2014. dec. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!