Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A 3hónapos kötelező vizsgálato...

A 3hónapos kötelező vizsgálaton mindenkinek jól szerepelt a babája? Mármint a kötelező dolgokra gondolok

Figyelt kérdés
Az én manócskám nem fordítja a fejét 45fokba ha hason van, és a csörgőt se nagyon akarja tartani.Ez baj??
2010. febr. 3. 19:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia,a fejforgás nem tudom,hogy baj-e.De az biztos,hogy három hónaposan a csörgőt csak meg kell fognia,nem kell tartania is.Elég,ha épp egy pillanatra megfogja.Ha jól emlékszem,akkor oldalra kellett még fordulni.
2010. febr. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
jaaa akkor a csögőtartással nincs probléma:D a fejét meg emelgeti, csak nem nagyon akarja forgatni:(
2010. febr. 3. 19:30
 3/7 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, minden baba másképp fejlődik. Fogja forgatni a fejét ha valami érdekeset lát. :)


A kislányom mindent tudott, és tartotta, rázta is a csörgőt, de mint írtam minden baba másképp fejlődik. Napról napra van változás. Már 4 hónapos, és egyik nap már a tenyerén nyomja fel magát hason a másik nap meg megint valami újat produkál.


Nem vagytok semmivel lemaradva, ne aggódj!

Sok boldogságot! :)

2010. febr. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ezek az időpontok, meg elvárások nagyon fura dolgok. Nekünk két hetesen úgy emelgette a fejét a baba, mint másnak fél évesen. A csörgőt viszont még mindig elengedi egyből, pedig 4 hónapos.
2010. febr. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az én babám nem tartotta a fejét pontosan 3hónaposan.Rá két hétre már ment neki.
2010. febr. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem a "nagykönyv" szerint kell fejlődnie egy babának.

Az egyik baba ebben erős,a másik abban.A lényeg hogy sokat mosolygó,nyugodt és szemmel láthatóan jól fejlődőtt baba legyen.Nem az afontos hogy óramű pontosan betartsa a fejlődési szakaszban leírtakat.

Ne aggódj fordítja majd a fejét nemsokára:))

2010. febr. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Az én babám 3 hónaposan már átfordult hasról hátra. A csörgőt már 2.5hónaposan rázta. Nekünk a védőnő és a gyerekorvos azt mondta, hogy már stabilan kellene tartania a fejét (én úgy tudtam, hogy az 4 hónaposan kellene...), viszont forgatta szépen, és emelgette hason a kis mellkasát felfele.

Az oldalra fordulást viszont 4 hónaposan várják el, de a 3 hónapos vizsgálat után 1 héttel már csinálta.

Most 4 hónapos a fiam. Minden gyerekorvos mást vár el a babáktól, előbb-utóbb minden baba mindent fog tudni, jól is néznénk ki, ha minden gyerek óramű pontossággal fejlődne.

2010. febr. 4. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!