Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hányadik héten van a cukor...

Hányadik héten van a cukor vizsgálat? Mindenkinek kötelező?

Figyelt kérdés
Vagy csak azoknak akik hajlamosak erre a betegségre?
2010. okt. 15. 09:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szia!24.héten van és mindenkinek kötelező.
2010. okt. 15. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Egyedül a cukorbetegeknek nem kötelező, de őket másképpen ellenőrzik.
2010. okt. 15. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Szomorúan hallom...Nagyon rosszul vagyok minden vérvétel után.Egyszerűen elájulok.Nem a tű zavar,hanem a utána leesik a vérnyomásom,és máris lefordultam a székről.Már előre félek.:/
2010. okt. 15. 09:44
 4/13 anonim ***** válasza:
kötelező. nem tudhatod előre, hogy te hajlamos vagy-e rá, hiszen ez terhességkor derül ki.
2010. okt. 15. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Szia! Az igazság az, hogy eleinte én is azt gondoltam, hogy minek kell ez a tortúra, egyrészt, ahogy Te is írtad, megint megszúrnak, 2-szer is 1 nap, aztán a cukros lötyi, amitől annyira rosszul lettem, hogy fél órát kellett sétálnom a levegőn télen,, annyira émelyegtem, stb... Én amúgy vékony, magas testalkatú vagyok, a terhességem alatt is össz 10 kg-t híztam, de az orvos szerint elég sovány voltam, amikor terhes lettem, és előtte kicsit felszedhettem volna. Na, én terhességi diabéteszes lettem, mint a terheléses vizsgálatból kiderült. Hajlamosító tényezők nélkül... Végig diétáztam, és nagyon vigyáztam, nehogy baja legyen a babámnak. Szóval jó volt, hogy időben kiderült. Minden jót és jó egészséget! Üdv, 10 hónapos kisfiú anyukája
2010. okt. 15. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Mindenkinek nézik, én úgy tudom. De változó, hogy mikor nézik. Nekem a 23.héten nézték.
2010. okt. 15. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én jövő héten megyek és pont 26 hetes leszek
2010. okt. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Csak hogy biztassalak ,en kulfoldon elek es itt 0,60,120, es raadaskent 180 percnel is nezik ... szoval orulj h otthon csak 3x szurnak nem 4x!

Egyebkent meg szolj elore h ajulos vagy es figyeljenek rad.

23 hetes km

2010. okt. 15. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Igen, kötelező, bár vanna helyek ahol csak az ujjbegyből nézik, mint pl nálunk Székesfehérváron. Itt nem csinálnak terheléses vércukrot, vagyis itt abból a terheléses vércukor vizsgálat, hogy megeszek egy zsemlét és iszom 2dl tejet, majd 1óra múlva megbökig az ujjamat. Nálunk ez a 24 és 32héten van. :) Viszont vannak helyek, ahol vénából vesznek vért, előtte cukros, nagyon édes löttyöt itatnak a kismamákkal.
2010. okt. 15. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Igen, közöld velük előre, hogy mindig elájulsz, és fekve vegyék a vért! Nekik is érdekük, hogy ne ott ájuld össze magad ...

Sok sikert!

2010. okt. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!