Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálás! Valakinek...

Hozzátáplálás! Valakinek beteg lett a babája az első falatoknál, vagy csak ennek is nagy feneket kerítenek?

Figyelt kérdés
Gondolok itt pl. kiütésre, erős hasfájásra, ami biztos, hogy annak a zöldségnek/gyümölcsnek tudható be.
2010. febr. 3. 23:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Nagy feneket kerítenek neki.Kiütés lehet pl. a melegtől is,új mosószertől stb.hasfájás pedig akármitől.Elsőre nem kell semmiből egy teljes evésrevalót adni.Ha gyanús,akkor később kell azzal az étellel próbálkozni újra.A babák hasfájósak csak az első 3 hónapban szoktak lenni.
2010. febr. 3. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nálunk az őszibarack okozott erős hasfájást kb. 6 hósan. Hetekig nem próbáltam újra. Most 8 hós és az őszibarack az egyik kedvence. :) Érdemes kis adagokat kóstoltatni, sose lehet tudni, hogy mi az amit még nem tud rendesen megemészteni a pocakja.
2010. febr. 3. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kicsit elkanyarodok a kérdéstől. Nálunk a kezdetektől fogva ugyanazzal a mosószerrel és öblítővel mosom a ruháit mint a miénket, soha semmi kiütése nem volt. Nem gyógyszertári fürdetővel fürdetem és nem gyógyszertári popsikenőcsöt használok, kiütése semmi.

Nemrég kezdtünk enni almát, körtét, barackot, soha semmi baja nem volt tőle.

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy szerintem hajlam kérdése az egész, ha valakinek érzékeny a szervezete bármekkora odafigyelés és féltés esetén is kiütést kap, a másik gyereket meg semmi nem rázza meg. Mi a szerencsések közé tartozunk. :-)

2010. febr. 4. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Lányom hasfájós volt 5,5hónapos koráig,akkor próbáltuk az almát a doki javaslatára és elmúlott a pocakbaj. Utána szépen lassan vezettem be a többit met én is nagyon aggódtam. Aztán a paradicsomos kaják voltak azok amiket nem bírt, tartottam két hét szünetet, utána kezdtem megint adni neki, azóta semi baja. Még a sárgabarack okozott gondokat, azt banán összekeverésével oldottam meg. Mindíg érdemes kb 3 napig kóstoltatni az új zöldséget,gyümölcsöt, az idő alatt kijön ha valami nem stimmel.
2010. febr. 4. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Soha nem úgy kezeltem a fiam, hogy jjajj tegyük üvegbúra alá. Ugyan az a mosószer/öblítő, fürdető sem gyógy.

Az első kajálás, kóstoltatás olyan volt, hogy egy szuszra megette az üveg "nehéz gyümit" sárgarépa-sütőtök-sárgabarack. Szó szerint visítva tátogott a kanál felé, hogy még, kapott és tátogott tovább.

Így az almalével kezdés teljesen kimaradt, és most ott tartunk, hogy a bórsó az egyetlen, amit nem eszik meg.

Semmi baja nem lett, sőt evett már málnát áfonyát, szedret, és semmi baja, se kiütés, se pocifájás, semmi.

2010. febr. 4. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hát köszi lányok. Akkora az óvatosság mostanában, hogy szerintem ez már túlzás. A védőnő is mindig azt skandálja, ami épp a divat. Persze nem arra gondolok, hogy 2 hónaposan már igyon tejet, vagy hasonló. Anyukámat ha kérdezem hozzátáplálás kapcsán, nem igazán tud segíteni, mert általában azt mondja, hogy ti már ilyenkor ezt meg ezt ettetek. Például tejbedarát. Sajnos én nem tartozom azon szerencsések közé, akik csak szopiztatnak, ezért is szeretnék pár étkezést lassan kiváltani rendes kajával. Most 5 hónapos a fiam, én úgy veszem észre nem az a kényes fajta, hasfájós se volt szinte, nálunk is ugyanaz a mosószer, allergiás sincs a családban. Mit adhatok ennyi idősen már?
2010. febr. 4. 12:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!