Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nehezen kakiló babák anyukái,...

Nehezen kakiló babák anyukái, milyen gyakran van széklete a babátoknak, mennyi idő volt a leghosszabb, míg nem volt?

Figyelt kérdés

Erre a kérdésre azok válaszát várom, akik nem adtak semmi cseppet, kúpot stb-t, nem segítettek népi praktikákkal.


Akik pedig adtatok, milyen szert, vagy mivel próbálkoztatok (szélcső stb) használt-e valamit vagy sem?


2015. jan. 1. 11:15
 1/4 anonim ***** válasza:
hát az én fiam tápszeres. és többnyire azóta (kb 2hós korától) küzdünk a kakilással. volt hogy szélcsöveztem, kb 10-ból 4x volt eredményes, azt volt hogy sírt tőle, így nem erőltetem. nekünk a langyos cukros víz, kamilla tea vált be régen. ébredés után ivott egy 20-30ml-t 10percen belül kakilt. ezt naponta 1x csináltam. azt egy hónapja tök mindegy mennyi vizet itatok vele, van hogy 3naponta kakil. de nem látom hogy ez őt zavarná. tehát valszeg sokat felhasznál így nincs felesleg. de eddig talán a 3nap volt a max. mi is próbáltuk a cseppeket, erre azt hiszem csak a biogaia-t, de nem volt igazából hatásos, ahhoz képest meg piszok drága. tehát én maradok a plusz folyadékbevitelnél, ha nincs sírás, stb akkor nem is csinálok mást.
2015. jan. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Akkor kezdődött a probléma, amikor vegyes (anyatej, tápszer) táplálásra tértünk át, először 2 napig, utána 4 napig nem kakilt. Nekem ez volt a lélektani határ. Akkor anyósom kitalálta, hogy majd ő meghőmérőzi a gyereket, az üvöltésen kívül semmilyen eredménye nem volt. Felhívtam a védőnőt, ő mondta hogy vegyek Duphalac szirupot. Beadtam a kislányomnak és fél óra múlva szépen szenvedés és egyéb kínzás nélkül kijött minden. Tápszert váltottunk, de azóta mindig van itthon Duphalac vagy Laevolac szirup és ha 48 órán belül nincs kaka, akkor kapnak egy adagot. Általában utána szépen beáll a széklet.
2015. jan. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
anyatejes, 3-4 naponta kakil, 9 nap volt a rekord. a vedono tanacsara vizet akartam neki adni (4 honapos.volt) a 8. napon de nem fogadta el...a 9. napon magatol megtort a jeg.
2015. jan. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Amíg anyatejes volt a babám állandóan hasmenése volt, bélgyulladást is kapott, mert tejfehérje allergiás.

Aztán váltottunk tápszerre, azzal meg átestünk a ló túloldalára. 2 napot várok, akkor már enni is csak úgy tud, hogy kapálózik, feszeng. Ekkor meglázmérőzöm, 99%-ban hatásos, megkönnyebbül utána.

Biogaiat kap minden nap, vízzel is itatom. Néha van 2-3 nap, hogy egyedül megoldja, ilyenkor agyon dicsérem, de aztán megint nem sikerül. Pedig laza a széklete, könnyen kijön, ha elkezdi nyomni. 4és fél hónapos kisfiú.

2015. jan. 2. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!